+420 608 261 719Napište nám

Kostel Trinitá dei Monti: Symbol vítězství Francouzů

Petra Bělohubá
   

Autor: Petra Bělohubá, Radynacestu.cz

Vydáno: 28. 3. 2014 | Aktualizováno: 6. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Kostel Trinitá dei Monti Kostel Trinitá dei Monti
0 1 2 3
Itálie (Řím)
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 53 zájezdů do Říma

Víte, že...

Pokud si půjdete prohlédnout interiér kostela, zaměřte se na na obraz Nanebevzetí Panny Marie. Nachází se ve třetí kapli vpravo a jeho autorem je Michelangelův žák, Daniele da Volterra. Říká se, že poslední postava napravo je totiž portrét velkého mistra Michelangela.

Řím je rozmanitým městem a ne všechny jeho památky jsou původem italské. To je i případ kostela Trintá dei Monti, který dominuje Španělskému náměstí a tyčí se nad proslulými Španělskými schody. Kostel, jehož celý název zní Santissima Trinità al Monte Pinco, je zasvěcen Nejsvětější trojici.

Budova a okolí

Stavba kostela, který kombinuje prvky gotiky i renesance, byla započata v roce 1502 na pokyn francouzského krále Ludvíka XII., který chtěl nechat v Římě postavit kostel na počest úspěšného dobytí Neapole francouzskými vojsky. Stavební práce byly dokončeny roku 1585, načež byl kostel vysvěcen tehdejším papežem Sixtem V.

Před kostelem se od 18. století nachází jeden z mnoha římských obelisků, Sallustiánský obelisk, který je imitací egyptských obelisků s hieroglyfy. Obelisk pochází ze Sallustiánských zahrad a byl zkonstruován v éře antického Říma.

Interiér kostela

Během napoleonské okupace byl interiér kostela vyrabován a fasáda byla vážně poničena. V 19. století tak probíhala rozsáhlá rekonstrukce vedená francouzským architektem, která dala kostelu, přestože je postaven v goticko-renesačním stylu, neoklasicistní vzhled. Po skončení Napoleonských válek vrátili Francouzi zpět všechny dekorace, které uloupili. Uvnitř kostela tak naleznete bohatou původní výzdobu. Malby a fresky, které interiér zdobí, zachycují převážně výjevy z Bible, ať už se jedná o scény z života Ježíše Krista nebo Jana Křtitele.

Přestože kostel Trintá dei Monti nepatří k těm největším ani nejslavnějším chrámům Říma, jeho jedinečnost a půvab byste si neměli nechat ujít.

Itálie (Řím)

Bude to jen váš Řím

Vyberte si jeden z našich 53 zájezdů do Říma

Zobrazit aktuální zájezdy do Říma

Nejbližší volný zájezd odlétá již 4. února


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/kostel-trinita-dei-monti/

Katalog Radynacestu.cz

Zašleme ihned na vaši adresu!

Katalog Radynacestu.cz Chci katalog zájezdů

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Říma na téma: Eurovíkendy

To nejlepší z Říma + NÁKUPY VE SLEVÁCH (letecky z Ostravy – Krakova)
  • volná místa
  • Krakov nebo Ostrava
  • hotel
  • snídaně
  • 12 990 Kč

To nejlepší z Říma (letecky z Prahy) 2. 3. – 5. 3. 2017 (4 dny)

To nejlepší z Říma (letecky z Prahy)
  • volná místa
  • Praha
  • hotel
  • snídaně
  • 12 990 Kč

Přidejte se k nám