Andělské vodopády a Salto Aponguao: Masa vody tady padá z téměř kilometrové výšky!

Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 13428x

Andělské vodopády a vodopády Salto Aponguao

Víte, že…

Andělské vodopády jsou se svou výškou 979 metrů těmi nejvyššími vodopády na celém světě, což je opravdu úžasné.

Navštivte nejkrásnější vodopády Venezuely a poznejte krásy vodního živlu dopadajícího z téměř kilometrové výšky! Oba vodopády, Andělský i Salto Aponguao, najdete v Národním parku Canaima, kde ještě dnes žije původní kmen Indiánů Pemon. Opravdové zážitky nečekají za rohem, ale ve Venezuele!

Andělské vodopády

Vodopády se nacházejí v národním parku CanaimaVodopády se nacházejí v národním parku Canaima

Andělské vodopády jsou jedním z největších lákadel venezuelského vnitrozemí, a to právem. Nacházejí se v Národním parku Canaima a padají impozantní silou z Guianských vrchů.

Národní park Canaima je ráj exotiky, bujných deštných pralesů a hor. Žije zde také indiánský kmen Pemon, se kterým se na své cestě parkem jistě setkáte. Jsou to velmi vlídní lidé, kteří se živí řemeslnou výrobou a pěstováním plodin. Zdejší děti, jejichž překrásné tváře se na vás budou usmívat, vás donutí zamyslet se nad smyslem našeho uspěchaného života a honbou za bohatstvím. Tito lidé mají jen své přístřešky, řemeslnou zručnost a pár bolívarů. Všeho, co mají, si váží a žijí poklidně v souladu s okolní přírodou. Pokud sem zavítáte, můžete doopravdy říci, že jste poznali Venezuelu.

Salto Aponguao

Vodopád Salto Aponguao je vysoký 105 metrůVodopád Salto Aponguao je vysoký 105 metrů

Andělský vodopád není jediným významným vodopádem Venezuely. Za zmínku a návštěvu stojí také Salto Aponguao – překrásný vodopád, jenž se nachází v oblasti Gran Sabana.

Dostanete se k němu lodí, pokud překonáte několik kilometrů chůze, objeví se před vámi 105 metrů vysoký Salto Aponguao, v jehož vodách se můžete také vykoupat.

Národní park Canaima je opravdu úchvatné místo, setkáte se zde s rozmanitou faunou a florou, při troše opatrnosti se potkáte s opicemi a překrásnými papoušky. Pokud se rozhodnete také pro noční plavbu Orinokem, připravte se na velice aktivní průvodce, kterým neunikne jediný exotický tvor. Může se vám například stát, že mladý průvodce vytáhne z vody pestrobarevného jedovatého hada, abyste si jej mohli pohladit. Opravdový zážitek!URL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/andelske-vodopady-salto-aponguao/Doporučujeme

Nejnovější z VenezuelyZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024