Andělské vodopády a Salto Aponguao: Masa vody tady padá z téměř kilometrové výšky!

Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 3799x

Andělské vodopády a vodopády Salto Aponguao

Víte, že…

Andělské vodopády jsou se svou výškou 979 metrů těmi nejvyššími vodopády na celém světě, což je opravdu úžasné.

Navštivte nejkrásnější vodopády Venezuely a poznejte krásy vodního živlu dopadajícího z téměř kilometrové výšky! Oba vodopády, Andělský i Salto Aponguao, najdete v Národním parku Canaima, kde ještě dnes žije původní kmen Indiánů Pemon. Opravdové zážitky nečekají za rohem, ale ve Venezuele!

Andělské vodopády

Andělské vodopády jsou jedním z největších lákadel venezuelského vnitrozemí, a to právem. Nacházejí se v Národním parku Canaima a padají impozantní silou z Guianských vrchů.

Národní park Canaima je ráj exotiky, bujných deštných pralesů a hor. Žije zde také indiánský kmen Pemon, se kterým se na své cestě parkem jistě setkáte. Jsou to velmi vlídní lidé, kteří se živí řemeslnou výrobou a pěstováním plodin. Zdejší děti, jejichž překrásné tváře se na vás budou usmívat, vás donutí zamyslet se nad smyslem našeho uspěchaného života a honbou za bohatstvím. Tito lidé mají jen své přístřešky, řemeslnou zručnost a pár bolívarů. Všeho, co mají, si váží a žijí poklidně v souladu s okolní přírodou. Pokud sem zavítáte, můžete doopravdy říci, že jste poznali Venezuelu.

Jsme zkušení profesionálové. Nic nás při zájezdu nevyvede z míry a to ani v případě mimořádných událostí.

Salto Aponguao

Andělský vodopád není jediným významným vodopádem Venezuely. Za zmínku a návštěvu stojí také Salto Aponguao – překrásný vodopád, jenž se nachází v oblasti Gran Sabana.

Dostanete se k němu lodí, pokud překonáte několik kilometrů chůze, objeví se před vámi 105 metrů vysoký Salto Aponguao, v jehož vodách se můžete také vykoupat.

Národní park Canaima je opravdu úchvatné místo, setkáte se zde s rozmanitou faunou a florou, při troše opatrnosti se potkáte s opicemi a překrásnými papoušky. Pokud se rozhodnete také pro noční plavbu Orinokem, připravte se na velice aktivní průvodce, kterým neunikne jediný exotický tvor. Může se vám například stát, že mladý průvodce vytáhne z vody pestrobarevného jedovatého hada, abyste si jej mohli pohladit. Opravdový zážitek!URL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/andelske-vodopady-salto-aponguao/Cestujte chytře - rady, tipy a novinky!

Odebírejte náš newsletter a poznávejte svět výhodněji.

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!