Počasí ve Venezuele: vlhkost a jemný vánek v parnu osvěží

Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 5027x
TémataVenezuela

Počasí ve Venezuele je po celý rok velmi příjemné.

Počasí ve Venezuele je velmi příznivé, ale někdy také překvapivé. Během celého roku zde vládne velmi příjemné tropické podnebí s teplotami, které téměř neklesají pod 20 °C, v přímořských oblastech se teploty pohybují okolo 30 °C a často vystoupají až k 35 °C. Podnebí na celém území je vlhké, proto vám ručníky na balkoně přes noc určitě neuschnou.

Nesmírnou výhodou venezuelského podnebí je stále přítomný jemný vánek, který vždy příjemně osvěží a ochladí.

Buď prší, nebo je sucho

Ve vnitrozemí prší více než na pobřežíVe vnitrozemí prší více než na pobřeží

Ve Venezuele rozeznáváme období sucha a období dešťů. Období sucha panuje mezi prosincem a dubnem a je to nejideálnější doba pro návštěvu Venezuely. Období dešťů sice může svým pojmenováním děsit, ale není to tak horké. Panuje po zbylé měsíce v roce, ale ani v této době se nemusíte bát častého deště. Navštívila jsem Venezuelu během letních prázdnin a zažila dešťovou sprchu maximálně čtyřikrát za dobu dvou měsíců. Ve vnitrozemí sice prší o trochu více, ale taková sprška po parném dni spíše přijde vhod!

Slunečný ráj na Zemi

Na pobřeží si ale užijete krásné slunečné dny a kouzelné západy slunceNa pobřeží si ale užijete krásné slunečné dny a kouzelné západy slunce

Všeobecně jsou dny ve Venezuele a především na pobřeží a ostrově Isla de Margarita velmi příjemné, slunečné a teplé. Nebe je většinou naprosto bez mráčků, na Isla de Margarita se oblačnost drží nad vrcholky hor, pobřeží a pláže jsou proto stále prosluněné. Občas může překvapit mírný opar, který se v ranních hodinách může objevit podél pobřeží. Ten ale vždy během dne zmizí a večer můžete sledovat nádherně romantický západ slunce.

Nejvíce srážek spadne v amazonské oblasti, kde také neplatí žádné období sucha a dešťů. Roční srážkový úhrn se pohybuje okolo 200 centimetrů.

Venezuelské podnebí není nijak extrémní, je proto celoročně vhodné pro relaxaci na pláži nebo turistiku.URL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/pocasi-ve-venezuele/Doporučujeme

Nejnovější z VenezuelyZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024