Caracas: mravenčí město pod drobnohledem turistů

Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 13317x

Caracas je hlavním městem Venezuely.

Caracas je hlavní město Venezuely. Je to pulzující město, metropole, kde žije přes pět milionů obyvatel a je tady opravdu mnoho zajímavostí k vidění. V nás zanechal Caracas vzpomínky na celý život. Čím?

Za prvé je to moderní velkoměsto s veškerými vymoženostmi, jakými jsou luxusní restaurace, hotely, luxusní a značkové obchody a zábavní centra. Toto ostře kontrastuje s předměstím Caracasu, kde se setkáte s chudobou a špínou.

Kde bydlíš? Támhle na kopci!

Caracas je obklopen množstvím kopců a pahorkůCaracas je obklopen množstvím kopců a pahorků

Domy na okrajích Caracasu jsou situovány do prudkých kopců a liší se většinou jen svou barvou, architektonicky to jsou všechny na chlup stejné kostky. Pokud ale v těchto domech najdete zalíbení, uvědomíte si, že místní architekturu můžeme srovnat s našimi sídlišti. Takto jsou tady také nalepené betonové kostky chápány, jako jednoduché bydlení pro co nejvíc obyvatel. 

Samozřejmě, Caracas je významným politickým, vzdělávacím a kulturním střediskem Venezuely, které určitě nemůžete vynechat.

Město osvoboditele Venezuely

Socha osvoboditele města, Simona BolívaraSocha osvoboditele města, Simona Bolívara

V Caracasu se nachází mnoho zajímavých míst a budov. Jednou z nejvýznamnějších budov je asi rodný dům Simóna Bolívara, osvoboditele Venezuely. K Simónu Bolívarovi se váže také Bolívarovo náměstí. Venezuela je sice rozmanitá země plná kontrastů, všechny obyvatele ale spojuje obdiv osvoboditeli Simónu Bolívarovi.

V Caracasu je mnoho míst věnovaných Bolívarovi, náměstí patří k těm nejcennějším. Poznáte jej podle jeho sochy přímo ve středu náměstí.

Navštivte také kapli Bolívarovy rodiny, městskou radnici nebo Caracaské muzeum, jež znázorňuje vývoj města. Pokud vás umění zajímá a chtěli byste se dozvědět něco o kolonizaci Venezuely, navštivte Muzeum koloniálního umění, jež se nachází v panství Quinta de Anauco uprostřed opečovávaných zahrad. Zdejší expozice se skládá z nádherných zrekonstruovaných pokojů s dobovým nábytkem, uměleckými předměty a dalšími dobovými památkami.

Architektonické perličky

Vládní budova, postavená v klasicistním slohu, působí opravdu impozantněVládní budova, postavená v klasicistním slohu, působí opravdu impozantně

Pro obdivovatele architektury se jako pravý cíl prohlídky města jeví Capitolio Nacional.

Architektonicky zajímavý je také Panteón Nacional. Dá se říci, že je to nejvíce ceněná budova v celé Venezuele. Nachází se v centru, pár bloků od Bolívarova náměstí. Je to majestátný kostel s několika loděmi. Hlavní loď je tradičně věnována Simónu Bolívarovi, u oltáře je umístěn impozantní sarkofág.URL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/caracas/Doporučujeme

Nejnovější z VenezuelyZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024