Isla de Margarita: TOP 5 nejkrásnějších pláží ostrova

Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 8673x

Ostrov Isla de Margarita

Víte, že…

Se ostrov Isla de Margarita pyšní rozlohou 930 km2 a úchvatným pobřežím dlouhým necelých 250 kilometrů? Pobřeží tady patří k těm nejkrásnějším na světě, bělostný písek, průzračné moře a palmy jsou místní samozřejmostí.

Ostrov Isla de Margarita se nachází severně od pobřeží Venezuely asi půl hodiny letu z hlavního města Caracasu. Tou největší předností Isla de Margarita je ovšem to, že je dokonalým místem pro dovolenou kdykoliv, teploty se tady totiž pohybují po celý rok okolo 30 °C.

Na ostrově Isla de Margarita je mnoho možností, jak trávit vaši dovolenou. Pláže, sportovní centra, přírodní rezervace a nákupní střediska. To je jen zlomek toho, co vám Isla de Margarita nabízí.

Havním městem a kulturním centrem ostrova je město Porlamar. Nachází se zde spousta obchodů, obrovské nákupní centrum Sambil, mezinárodní letiště a spousta krásných zákoutí, která Vás okouzlí svou atmosférou. Město je poměrně blízko od všech známých pláží, ale nebojte se, prach a hluk města na pláže nedolehne.

Na ostrově se nachází velké množství nádherných pláží, od veřejných s bary, diskotékami a atrakcemi, až po ty osamocené karibské zátoky, kde potkáte leda tak ještěrky dovádějící v křovinách. Každá z těchto pláží má své osobní kouzlo, každá vás něčím oslní.

1. Playa El Yaque

Playa El YaquePlaya El Yaque

Playa El Yaque se nachází jižně od Porlamaru. Je to dlouhá a krásná pláž lemovaná palmami a příjemnými hospůdkami, kde si můžete odpočinout od sluníčka. Hlavním lákadlem El Yaque jsou stále přítomné vlny, díky nimž se El Yaque stala útočištěm surfařů a kite-surfařů. Pořádá se zde dokonce mistrovství světa v těchto sportech. Při těchto závodech účastníci většinou zamíří k blízkému ostrovu Coche. Pár hospůdek na pláži vlastní také Češi, takže pokud uslyšíte, zde neobvyklý, český jazyk, nelekněte se.

2. Playa Parguito

Playa ParguitoPlaya Parguito

Nejnavštěvovanější pláží Isla de Margarita je Playa Parguito. Stejně jako El Yaque je tato pláž centrem plážové zábavy. Pod vzrostlými palmami se nacházejí útulné restaurace a bary. Pokud si zde zaplatíte plážový servis, to znamená lehátka a slunečník, objednané jídlo a drinky vám budou nosit přímo tam, kde budete odpočívat a slunit se. Není to paráda? Moře je zde čisté a průzračné, po celý rok nádherně teplé. Pokud bude zrovna foukat silnější vítr a vy patříte mezi vyznavače adrenalinu, můžete si užít ve dvoumetrových vlnách.

3. Playa Guacuco

Playa GuacucoPlaya Guacuco

Playa Guacuco je sice poměrně daleko od města, pyšní se ovšem naprosto přírodním a nedotčeným vzhledem. Bary jsou zde dřevěné, obsluha milá a veselá. Stále zde hraje krásná hudba. Není větší pohoda, než ležet na lehátku napůl v moři a nechat se ochlazovat slaným Karibikem. Rostou tady ty největši palmy na ostrově a plodí také ty nejchutnější kokosové ořechy. Pokud máte rádi mořské plody, ochutnejte zdejší paelu frutti di mare. Bude vám naservírována v obrovském kamenném pekáči. Čeká vás opravdu silný kulinářský zážitek.

4. Playa El Aqua

Playa El AquaPlaya El Aqua

Krásná, pět kilometrů dlouhá, pláž El Aqua je nejvhodnější pro rodiny s dětmi. Jsou tady malebné hotýlky a především vodní park s tobogány, skluzavkami a jinými atrakcemi. Pláž je samozřejmě vybavená restauracemi a bary.

5. Playa Puerto Cruz

Playa Puerto CruzPlaya Puerto Cruz

Tato malebná pláž se nachází v zátoce u luxusního hotelu Hesperia Isla Margarita. Lehátka a slunečníky jsou zde k dispozici především pro hosty ubytované v hotelu, ale není problém domluvit se na zapůjčení. Okolí pláže je velmi atraktivní hlavně pro dobrodruhy. Můžete se vydat na procházku po pláži okolo skal, hledat obrovské kraby nebo fotit ještěrky ve křovinách. Moře jde zde klidné a nádherně čisté. Zajisté nechybí bar a malé tržiště s klobouky a různými suvenýry.URL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/ostrov-isla-de-margarita/Doporučujeme

Nejnovější z VenezuelyZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024