Cestování po Madridu: Jak ušetřit na jízdném a stihnout toho co nejvíc?

Magda Puffová Magda Puffová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 6. 9. 2020 • Přečteno 7201x

Hodláte poznat Madrid opravdu do hloubky, ale chcete šetřit čas i své nohy? Poradíme, jak cestovat po městě co nejvýhodněji.

Vyberte si z našich 4 zájezdů do MadriduZobrazit zájezdy

Víte, že...

Madrid má moderní systém MHD. Především síť metra patří k nejrychleji rostoucím v Evropě.

Chcete si užít Madrid na maximum, ale máte jen pár dnů? Pak pro vás bude vhodnou volbou turistická jízdenka, která vám umožní pohybovat se po městě bez limitů. Ušetří vám cenné kilometry a nechá vám energii potřebnou k poznávání tohoto města.

Dvakrát měř, jednou řež 

Madridská hromadná dopravaMadridská hromadná doprava

Turistické jízdné (Abono Turístico nebo Tarjeta Turística) si můžete zakoupit na jeden až sedm dní. Ceny se v roce 2020 pohybují od 8,40 € do 70,80 €. Kromě počtu dní ovlivňuje cenu i zóna, kterou si vyberete.

Zóna A

Zahrnuje centrum města. Kromě metra a (modrých EMT) autobusů můžete využít i příměstské vlaky Cercanías v zóně O a A a linku č. 1 nadzemního metra (tramvaje). Kromě (žlutého) autobusového airport expressu, na který se prodávají lístky zvlášť, se budete moci libovolně přemisťovat po centru města.

Čtení: Zájezdy do Španělska – srovnání a doporučení

Zóna T

Oceníte ji, pokud se chystáte vyrazit na výlet do okolí Madridu (např. El Escorial, Aranjuez, Toledo, Guadalajara). Lístek platí na meziměstské (zelené) autobusy v rámci Madridského společenství, kompletní síť Cercanías a nadzemního metra.

Připravit, pozor, jedem!

Lístky můžete zakoupit na několika různých místechLístky můžete zakoupit na několika různých místech

Jízdenku si můžete koupit na kterékoli stanici metra, u vstupních turniketů na Cercanías na letištním terminálu T4 nebo ve stáncích s novinami a na dalších autorizovaných místech.

Automaty jsou označeny červenou nálepkou s textem „Tarjeta MULTI Disponsibne AQUÍ“ a opravdu se nedají přehlédnout. Platit můžete buď hotově (připravte si drobné), nebo bankovní kartou. 

Lístek začíná platit ode dne, kdy si jej označíte. V rámci jeho platnosti můžete využít i noční spoje do páté hodiny ranní po posledním dni platnosti jízdného.

Pokud poznáváte Madrid s dětmi, určitě oceníte 50% slevu pro děti mezi 4–11 lety. Děti mladší 4 let cestují zdarma, ve vlacích Cercanías dokonce až do věku 6 let věku.

Magda Puffová

Magda PuffováExpert Radynacestu.cz

Na cestování mám ráda každou jeho fázi. Od cestovní nervozity, přes nové zážitky až po návratovou euforii.

Španělsko (Madrid)

Do srdce Španělska

Vyberte si jeden z našich 4 zájezdů do Madridu

Zájezdy do Madridu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 10. záříURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/cestovani-po-madridu/Doporučujeme z Španělska

Nejnovější z ŠpanělskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024