Doprava po Barceloně: autobusem, zubačkou, metrem ale nejlépe ji poznáte po svých

Jana Pracuchová Jana Pracuchová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 14794x

Doprava v Barceloně není nijak složitá, stačí vědět, jak se nejlépe dostat tam, kam člověk potřebuje.

Vyberte si z našich 20 zájezdů do BarcelonyZobrazit zájezdy

Pohybovat se po Barceloně můžete hned několika způsoby. Ve městě je vybudována síť metra již od r. 1924 a je to v podstatě nejrychlejší způsob, jak se přemístit z místa A do místa B. Nespočet linek nabízí i autobusová doprava, projet se ale také můžete zubačkou nebo taxi.

1. Autobus

Bus turístic v BarceloněBus turístic v Barceloně

Dobře fungují také autobusy, které vás dle jízdního řádu dopraví, kam potřebujete v rámci celé Barcelony. Pokud si chcete jízdu o trochu více vychutnat a zároveň se dozvědět něco nového či zajímavého o městě určitě doporučujeme dvoupatrový Bus turístic, který jezdí v průběhu dne ve 3 trasách kolem těch nejzajímavějších míst a památek města.

Lze libovolně přestupovat. Můžete také vystoupit a prohlédnout si památku a zase pokračovat dalším autobusem. Pro dospělého stojí jízdenka na jeden den 27 euro. Za dítě od 4–12 let zaplatíte 16 euro. Ke každému sedadlu náleží také sluchátka, ze kterých uslyšíte výklad o památkách a městě. Na výběr je hned z 11 jazyků. Čeština mezi nimi však chybí.

Celý den tak můžete jezdit na těchto třech trasách:

a) Modrá trasa nabízí zejména historické památky, které patří ke skvostům města. Jedná se zejména o budovy postavené slavným architektem A. Gaudím. Také zavítáte k mekce fotbalových fanoušků CAMP NOU či můžete přestoupit na starobylou tramvaj Tramvia Blau z r. 1901 a vyvést se na kopec Tibidabo.

b) Červená trasa vás proveze gotickou čtvrtí města, kolem sochy Kolumba k přístavu Port Vell či k olympijskému stadionu a Nadaci Joana Miró na Montjuïcu.

c) Zelená trasa vede víceméně kolem pobřeží, začíná u Port Olímpic, cestou se můžete kochat pohledem na moře a pláže. Svou trasu končí u Fóra na Avenida Diagonal a vrací se zpět.

Čtení: Zájezdy do Barcelony – srovnání a doporučení

2. Lanovka

Lanovka na kopec MontjuicLanovka na kopec Montjuic

V Barceloně se lze přemisťovat také lanovkou či zubačkou. Nejdelší trasa lanovky Teleférico de Montjuïc vede od přístavu až na vrchol kopce Montjuïcu. Výhledy budete mít na celé město a spatříte Barcelonu z trochu jiné perspektivy. Tyto výhledy však nejsou úplně zadarmo, jelikož si nejdříve musíte vystát frontu na jízdenku, která se může protáhnout až na hodinu a půl. Do jedné kabiny se vejde max. 16 osob.

3. Zubačka

Pokud byste se i přesto rádi podívali na kopec Montjuïc, doporučujeme jinou variantu, jak se tam dostat.

Ze stanice metra Para-lel na zelené trase je zavedena zubačka, která není ani zvlášť placená. Stačí, pokud máte zakoupen lístek na MHD. Vstup je totiž přímo z metra. Cesta trvá asi 2 minuty, poté přestoupíte na lanovku, která vás zaveze až k vrcholu kopce Montjuïc a k jeho hradu. Jednosměrná jízdenka stojí pouze 5 euro a výhledy jsou zaručeny také. 

4. Tramvaj

Historická tramvaj v BarceloněHistorická tramvaj v Barceloně

Pokud byste měli chuť si nostalgicky zavzpomínat na staré časy, je možné se povozit starobylou tramvají Tramvia Blau, jejíž nástupní stanice začíná na stejnomenné zastávce již zmiňované modré trasy Bus turístic. Odtud se dostanete až k úpatí kopce Tibidabo. Trasa není příliš dlouhá o to více však romantičtější. V tramvaji z roku 1901 se povozíte nejkrásnější a nejzelenější částí kopce.

5. Po svých

Vzhledem ke kompaktnosti města a jejich hlavních památek se lze dobře pohybovat také pěšky. Spoustu míst navštívíte, aniž byste museli vstoupit např. do metra. 

6. Na kole

Na kole po městěNa kole po městě

A pro ty, kteří si chtějí u poznávání také trochu zasportovat, mohou využít nabídky pronájmu kol. Je možné si také pro skupinu objednat průvodce, který vám poví ty nejzajímavější informace o městě. Pronájem na jednu hodinu pro jednotlivce stojí od 5 eur, na celý den pak 12 euro.

Jana Pracuchová

Jana PracuchováPrůvodce Radynacestu.czSpecialista Radynacestu.cz

Španělsko (Barcelona)

Katalánská metropole živě

Vyberte si jeden z našich 20 zájezdů do Barcelony

Zájezdy do Barcelony

Nejbližší volný zájezd odlétá již 4. dubnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/doprava-po-barcelone/Doporučujeme z Španělska

Nejnovější z ŠpanělskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024