Počasí v Barceloně: roční průměr jen kousek pod dvacítkou

Jana Pracuchová Jana Pracuchová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 17339x

Barcelona je přístavní město s příjemnými teplotami okolo 20 stupňů na jaře a na podzim.

Vyberte si z našich 16 zájezdů do BarcelonyZobrazit zájezdy

Barcelona patří do tzv. středozemního klimatu v rámci Španělského království. Znamená to, že teploty jsou zde příjemné po většinu roku. Pro poznávání města jsou nejvhodnější měsíce od konce března až do konce října. 

Na jaře a na podzim jsou průměrné teploty okolo 20 ºC, což jsou velmi příjemné podmínky pro zhlédnutí nejen památek, ale také běžného života v ulicích. 

Botanická zahrada na MontjuïcuBotanická zahrada na Montjuïcu

Zkraje jara či na konci podzimu již můžeme očekávat občasné dešťové srážky. Častěji prší v zimě, kdy se teploty pohybují okolo 10–13 ºC. Léta bývají velmi slunná s teplotami okolo 26–30 ºC. Barcelona je připravena na vše, takže pokud chystáte návštěvu města na léto, určitě vás potěší písečné pláže v části La Barceloneta s přilehlými bary pro osvěžení těla i mysli. 

Jana Pracuchová

Jana PracuchováPrůvodce Radynacestu.czSpecialista Radynacestu.cz

Španělsko (Barcelona)

Katalánská metropole živě

Vyberte si jeden z našich 16 zájezdů do Barcelony

Zájezdy do Barcelony

Nejbližší volný zájezd odlétá již 6. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/pocasi-v-barcelone/Doporučujeme z Španělska

Nejnovější z ŠpanělskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024