Zájezdy pro cestovatele

Ptejte se nás +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy do Španělska – srovnání a doporučení

Autor: Renata Němcová, Radynacestu.cz | Aktualizováno: 5. 11. 2020

Tyto zájezdy připravuji.Máte dotaz? Tyto zájezdy připravuji.
Zájezdy připravuji
Renata Němcová
e-mail: nemcova@radynacestu.cz
přímá linka: +420 775 750 463


Zájezdy do pevninského Španělska dělíme na 4 a 5denní zájezdy do Barcelony, zájezdy do dalších španělských měst a 8denní zájezdy napříč jednotlivými španělskými oblastmi. Programy jsou tedy stylizované buď podle města, nebo širší oblasti. Rozhodovat se tak můžete podle toho, kolik dní na výlet máte nebo zda vás více zajímá konkrétní oblast této jihoevropské země.

Základní zájezdy do Barcelony

I když není Barcelona hlavní město Španělska, jako hlavní město Katalánska, ležící na pobřeží Costa Dorada, vyzařuje uvolněnější středomořskou atmosférou, a proto je oblíbeným cílem pro cestovatele.

Pokud máte čas jen na prodloužený víkend a chcete poznat Španělsko se vším všudy, mrkněte níže. Mezi 8 různými programy určitě najdete ten pravý pro vás, ať už cestujete za odpočinkem, kulturou, či historií.

Zájezdy do španělských měst mimo Barcelonu

To nejlepší z Madridu + TOLEDO + SEGOVIA + EL ESCORIAL

6denní zájezd, během kterého navštívíte 4 historická města. Tento program je ideální pro ty, kteří se zajímají o historii Španělska a jeho královské rodiny. V hlavním městě Madrid uvidíte například královský palác, navštívit můžete 3 slavné galerie nebo se projít nádherným parkem Retiro. V ceně zájezdu je celodenní výlet do historického města Toledo, fakultativně můžete ještě absolvovat výlet do královského paláce a kláštera El Escorial a města Segovia.

Tip Radynacestu: Během procházek uličkami a náměstími Madridu budete moci objevovat i španělskou gastronomii, včetně typických tapas.

To nejlepší z Malagy + RONDA

Pro milovníky maurské historie je tento 5denní zájezd šitý na míru. Poznáte to nejlepší z Malagy, jako například muzeum Pabla Picassa, tržnici Mercado Central de Atarazanas či historickou botanickou zahradu založenou v roce 1850. Součástí programu je návštěva venkovské vesničky Mijas s krásnými bílými domky či výlet do nejkrásnějšího města Andalusie Ronda, známého mimo jiné jednou z nejstarších býčích arén. Všechna navštívená města jsou protkána maurskou historií a architekturou.

Tip Radynacestu: Pro ty, kteří uvítají i relax na dlouhých plážích andaluského pobřeží – je na to v programu vyhrazen dostatek volného času. 

To nejlepší z Valencie + JEZERO ALBUFERA + PLÁŽ LAS ARENAS

Během 6 dní potěšíte své smysly díky programu, který zahrnuje méně historie, ale více pohody a požitků. Ve smyslné Valencii si dopřejete gastro zážitky v Mercado Central, navštívíte moderní Město vědy a umění a užijete si pohodu na nejčistší městské pláži Las Arenas. Navíc vás čeká plavba lodí po jezeře Albufera, výlet vlakem k pevnosti Sagunto nebo výlet k jeskynnímu komplexu Sant Josep.

Tip Radynacestu: Přivstanete-li si, unikátní městský park u Města umění a věd vám nabídne možnost ranního běhu či jízdy na kole, organizují se ale i lekce jógy zdarma.

To nejlepší z Galicie + SANTIAGO DE COMPOSTELA + PŘÍRODNÍ HORKÉ LÁZNĚ

Pokud toužíte poznat i jiné kouty Španělska než jen turisty vyhledávané pláže Středozemního moře, pak byste rozhodně neměli vynechat Galicii. Tento pětidenní zájezd vám nabídne první ochutnávku atlantického Španělska a zboří všechny zažité stereotypy o této zemi. Ocitnete se v příjemném oceánském klimatu uprostřed zeleně.

Ochutnáte vynikající plody moře a jiskrná bílá vína, nahlédnete do kulturní pokladnice bohatství, které tu zbylo po Keltech, Římanech i středověkých poutnících do Santiaga. Sever Španělska je zkrátka speciální, a kdo ho jednou poznal, touží se stále vracet – a proč ne jako novodobý poutník s některým delším zájezdem z naší „severní“ nabídky?

8denní zájezdy napříč španělskými oblastmi

To nejlepší z Andalusie + GIBRALTAR + MOŘE

Tento zájezd je pro vás ten pravý, pokud máte zájem o poznávání Andalusie i odpočinek na pláži u moře. Společně objevíme to nejlepší z Malagy, včetně starobylé pevnosti Alcazaba či hradu Gibralfaro. Čeká na vás návštěva významného vojenského skalního města Gibraltar. Podnikneme i výlet do historického města Ronda, přírodního parku El Torcal a starobylé Córdoby. V programu je zahrnut celodenní relax na pobřeží Costa del Sol.

Tip Radynacestu: Pro shopaholiky doporučujeme přiobjednat si k zájezdu odbavené zavazadlo. Gibraltar je totiž v bezcelní zóně :)

To nejlepší z Andalusie + GIBRALTAR + KRÁLOVSKÁ STEZKA  

Pokud vás láká příroda a památky Andalusie, rezervujte si právě tento zájezd. Projdete se uličkami starobylé Malagy, absolvujete jízdu lanovkou na pohoří Mijas, potkáte volně žijící makaky na skalnatém Gibraltaru. Navštívíte podzemní dolmen Cueva de Menga a přírodní park El Torcal. Největší zážitek slibuje výlet v kanónu po chodníku Caminito del Rey.

Tip Radynacestu: Rezervujte si i fakultativní výlet do historického města Ronda, kde můžete vidět jednu z nejstarších býčích arén.

Severní Španělsko + DEGUSTACE VÍN + KOUPÁNÍ V SAN SEBASTIANU

Putování severem Španělska pro požitkáře. Tenhle nadupaný program zahrnuje poznávačku významných měst severu země, včetně hlavního města Madrid, ochutnávku vín a tapas a relax na pláži. Dopřejte si sangriu a flamenco v Madridu, pinchos v historickém Burgos, degustaci lokálních vín v městečku Logroño, koupání v San Sebastianu a architektonické skvosty v Bilbao.

Tip Radynacestu: Víte, že muzeum moderního umění Guggenheimovo muzeum je uměleckým dílem samo o sobě? Stavba této kulturní instituce je prací světoznámého architekta Franka Gehryho.

Svatojakubská cesta + SANTIAGO DE COMPOSTELA + MYS FISTERRA

Tento zájezd je jednoznačně určen pro ty, které láká pouť po Svatojakubské cestě. Program zájezdu je komponovaný tak, že každý den se nese v jiném duchu. Města Bilbao, Burgos, León či Santiago de Compostela vám budou postupně odhalovat historii, umění, architekturu a duchovno španělské Galicie. Na závěr programu si užijete přírodní krásy nejzápadnějšího mysu Fisterra. To vše na trase poutní Svatojakubské cesty.

Relax na plážích Cádizu + OCHUTNÁVKA SHERRY + PLAVBA NÁRODNÍM PARKEM

Prostřednictvím tohoto zájezdu poznáte tu opravdovou Andalusii, současnou i historickou. V Cádizu, nejstarším městě Evropy, se zrodila současná španělská kultura na antických základech: olivy, víno a ryby. V Seville flamenco. V Jerezu sherry a světoznámá škola koňské drezury.

Cádiz je navíc vyhlášený svými nekonečnými panenskými plážemi omývanými divokými vlnami Atlantiku a bohatství přírody reprezentuje unikátní UNESCO ekosystém NP Doñana s mokřady plnými plameňáků a dunami. Nejodlehlejší část Španělska není přeplněna turisty a čeká na ty, kdo hledají opravdu autentické a mnohostranné poznání této země.

Tip Radynacestu: Z Cádizu nemůžete odjet bez ochutnání v kornoutu prodávaných typických mořských mňamek cazón en adobo, na kterých si stejným způsobem pochutnávali už Féničané. Ty nejlepší prodávají, čerstvoučké a voňavé, z okénka hned u katedrály.

Advent ve Španělsku

Adventní Barcelona + VÁNOČNÍ HRA SVĚTEL SANT PAU 

Naše novinka mezi zájezdy vám představí metropoli Katalánska v nebývalém hávu světel a ve slavnostní předvánoční atmosféře. O návštěvu nejdůležitějších památek nepřijdete, bude naopak obohacena o adventní trhy v Gotické čtvrti či v parku u Sagrady Familia.

Můžete ochutnat typické španělské vánoční dobroty, prohlédnout si vystavené betlémy, včetně jednoho plovoucího v přístavu, a užít si jízdu na ruském kole. Vánoční výzdoba města vynikne nejvíce po setmění, kdy se rozsvítí tisíce ozdob v ulicích a kdy probíhá světelná show v parku modernistické nemocnice Sant Pau.

Tip na závěr: Pokud máte pevninské Španělsko přelouskané skrz na skrz, mrkněte na náš zájezd To nejlepší z Tenerife + LA GOMERAjedny z Kanárských ostrovů.

Zobrazit všechny zájezdy do ŠpanělskaRenata Němcová

Renata NěmcováSpecialista Radynacestu.cz

Na cestách se neřeší… Je to čas jen pro vás.Pouliční artisti na promenádě s Vítězným obloukem v Barceloně
Královské město Madrid ukrývá i mnoho útulných uliček a tajných míst
Historická zahrada a městský park Retiro v Madridu
Hrad Alcázar v španělském městě Segovia
Jezero Albufera ukrývá unikátní ekosystém
Dopřejte si půžitkársky pobyt na velancijských plážích
Most Puente Nuevo v nejkrásnějším městě Andalusie Ronda
Srdce Andalusie Malaga
Pazo da Oca
Jediná populace divokých opic na evropském kontinentu v přírodní rezervaci Gibraltar
Panoramatický letecký pohled na San Sebastian
Ochutnejte v Bilbau pintxos, španělskou obdobu českých obložených chlebíčků
Navštivte v Bilbau Guggenheimovo muzeum. Stavba je dílem architekta Franka Gehry
Nejzápadnější místo pevninského Španělska Mys Fisterra
Sherry Španělsko
Barcelona
NP Dońana

Inspirujte se na našem Instagramu:

Katalog 2022