Zájezdy pro cestovatele

Ptejte se nás +420 608 261 719 Po – Čt: 8:30 – 17:00, Pá: 8:30 – 16:00

Zájezdy do Španělska – srovnání a doporučení

Autor: Renata Němcová, Radynacestu.cz | Aktualizováno: 9. 4. 2024

Tyto zájezdy připravuji.Máte dotaz? Tyto zájezdy připravuji.
Zájezdy připravuji
Renata Němcová
e-mail: nemcova@radynacestu.cz
přímá linka: +420 775 750 463


Největší zemi jižní Evropy, Španělsko, můžete navštívit v průběhu celého roku. Připravili jsme pro vás několik typů zájezdů, mezi nimiž si každý najde svou srdcovku. Kromě oblíbené Barcelony se můžete vypravit na méně známý sever Španělska či poznat kousek z jednotlivých oblastí této země. Vybrat si můžete z několika druhů programů – záleží jen na vás, zda preferujete dobrodružství, poznání či relaxaci a odpočinek.

Čtení na podobné témaZájezdy do Barcelony – srovnání a doporučeníPřečíst 

Zájezdy do španělských měst

To nejlepší z Madridu + TOLEDO + SEGOVIA + EL ESCORIAL (letecky z Prahy)

Zájezd, během kterého navštívíme čtyři historická města. Tento program je ideální pro ty, kteří se zajímají o historii Španělska a jeho královské rodiny. V hlavním městě Madrid uvidíme například královský palác, navštívit můžeme tři slavné galerie nebo se projít nádherným parkem Retiro. V ceně zájezdu je celodenní výlet do historického města Toledo, fakultativně můžeme ještě absolvovat výlet do královského paláce a kláštera El Escorial a města Segovia.

Tip Radynacestu: Během procházek uličkami a náměstími Madridu budeme moci objevovat i španělskou gastronomii, včetně typických tapas.

To nejlepší z Valencie + JEZERO ALBUFERA + PLÁŽ LAS ARENAS (letecky z Prahy)

Své smysly potěšíme díky programu, který zahrnuje méně historie, ale více pohody a požitků. Valencie nám nabídne gastrozážitky v Mercado Central, navštívíme moderní Město vědy a umění a užijeme si pohodu na nejčistší městské pláži Las Arenas. Navíc nás čeká plavba lodí po jezeře Albufera, výlet vlakem k pevnosti Sagunto nebo výlet k jeskynnímu komplexu Sant Josep.

Tip Radynacestu: Přivstaneme-li si, unikátní městský park u Města umění a věd nám nabídne možnost ranního běhu či jízdy na kole, organizují se tu ale i lekce jógy zdarma.

To nejlepší ze Sevilly + ANTICKÁ ITALICA + VINNÉ SKLEPY JEREZ DE LA FRONTERA (letecky z Prahy)

Jedinečný zájezd do Sevilly a jejího okolí letecky z Prahy. Sevilla, nazývaná také perlou španělské Andalusie, nám nabídne historické, kulturní i gastronomické zážitky. Nemineme nejzajímavější historické památky, podíváme se k náhrobku slavného mořeplavce Kryštofa Kolumba a ochutnáme proslulé jednohubky tapas. Necháme se unést představením flamenca, podíváme se také na to, kde a jak vzniká typický místní nápoj sherry.

To nejlepší z Tarragony + VALENCIE + KLÁŠTERY CISTERCIÁCKÉ CESTY (letecky z Prahy)

Pokud vás láká historie, gastronomie, ale i nádherné pláže, neměli byste vynechat tento zájezd. Do oblasti Tarragony vyrážíme vždy v létě, kdy nás zde čeká pravé španělské počasí. Tarragona se řadí se svou římskou historií k nejkrásnějším městům v tomto regionu – podíváme se do amfiteátru, přístavu a projdeme rušnou promenádou La Rambla až k útesu, odkud se nám otevře krásný pohled na pobřeží. Podíváme se také do Valencie, povíme si o svatém grálu, který je umístěn ve zdejší katedrále, a projdeme se historickou i futuristickou částí města.

To nejlepší z Bilbaa + SAN SEBASTIÁN + JÍZDA VISUTOU GONDOLOU (letecky z Prahy)

Připraveni poznat svérázný sever Španělska? Vyzkoušíte technické zajímavosti Bilbaa, od visuté gondoly až po Biskajský most. Projedete se lodí po řece Nervión a objevíte, co skrývá Guggenheimovo muzeum. Ochutnáte pintxos či dezert Carolina. Vydáte se do San Sebastiánu a smočíte nohy v Atlantiku u jedné z nejkrásnějších pláží. Vymaňte se z rutiny – dopřejte si zážitky z Baskicka!

Španělsko v adventním hávu

Adventní Madrid + TOLEDO + VEČERNÍ VYHLÍDKOVÁ PROJÍŽĎKA (letecky z Prahy)

Španělsko není pouze letní záležitost, má co nabídnout i v nejsvátečnějším období v roce – v čase Vánoc. Kouzelný poznávací zájezd, který pořádáme v prosinci, nás zavede do slavnostně vyzdobeného Madridu a Toleda a přesvědčí nás, že stojí za to poznat zdejší vánoční zvyky a tradice. Na náměstí Playa Mayor v Madridu nás uvítají překrásné adventní trhy, kde ochutnáme místní dobroty a nasajeme pravou vánoční atmosféru. Nemineme Královský palác a slavnou cukrárnu San Ginés.

Adventní Málaga + VÁNOČNÍ SVĚTELNÁ BOTANICKÁ ZAHRADA (letecky z Prahy)

Sluncem zalité pobřeží, příjemné teploty, sváteční atmosféra… Projdete se nasvíceným starým městem a historickou botanickou zahradou v záři vánočních světel. Nakouknete do zákulisí Picassova domu. Ochutnáte typické churros, turón i dobroty z vyhlášené tržnice a koštnete lahodné víno. Dopřejte si dokonalou kombinaci moře a adventu – propadněte kouzlu Málagy!

Zájezdy napříč španělskými oblastmi

To nejlepší z Andalusie + GIBRALTAR + MOŘE (letecky z Prahy)

Tento zájezd je pro vás ten pravý, pokud máte zájem o poznávání Andalusie i odpočinek na pláži u moře. Společně objevíme to nejlepší z Málagy včetně starobylé pevnosti Alcazaba či hradu Gibralfaro. Čeká nás návštěva významného vojenského skalního města Gibraltar Franka Gehryho. Podnikneme i výlet do historického města Ronda, přírodního parku El Torcal a starobylé Córdoby. V programu je zahrnut jeden celý den na relax na pobřeží Costa del Sol.

Tip Radynacestu: Pro shopaholiky doporučujeme přiobjednat si k zájezdu odbavené zavazadlo. Gibraltar je totiž v bezcelní zóně.

Čtení na podobné témaZájezdy na Kanárské ostrovy - srovnání a doporučeníPřečíst

To nejlepší z Andalusie + GIBRALTAR + KRÁLOVSKÁ STEZKA (letecky z Prahy)

Pokud vás láká příroda a památky Andalusie, rezervujte si právě tento zájezd. Projdeme se uličkami starobylé Málagy, absolvujeme jízdu lanovkou na pohoří Mijas, potkáme volně žijící makaky na skalnatém Gibraltaru. Navštívíme podzemní dolmen Cueva de Menga a přírodní park El Torcal. Největší zážitek však slibuje výlet v kaňonu po slavném visutém chodníku Caminito del Rey.

Tip Radynacestu: Rezervujte si i fakultativní výlet do historického města Ronda, kde můžete vidět jednu z nejstarších býčích arén.

To nejlepší z Andalusie + GIBRALTAR + KOUPÁNÍ NA POBŘEŽÍ COSTA DEL SOL (letecky z Ostravy)

Sluncem zalité pláže, starobylé památky i fascinující hříčky přírody. Připraveni? Poznáte Málagu s maurskou pevností i Córdobu s Velkou mešitou. Budete pozorovat makaky v Gibraltaru a obdivovat skalní útvary v parku El Torcal. Nahlédnete do života horské vesnice Mijas. Půvabná Antequera vás uchvátí a užijete si moře u Costa del Sol. Dopřejte si pohodu Andalusie, dovolená začíná!

Svatojakubská cesta + SANTIAGO DE COMPOSTELA + MYS FISTERRA (letecky z Prahy)

Tento zájezd je jednoznačně určen pro ty, které láká pouť po Svatojakubské cestě. Program zájezdu je komponovaný tak, aby se každý den nesl v jiném duchu. Města Bilbao, Burgos, León či Santiago de Compostela nám budou postupně odhalovat historii, umění, architekturu a duchovno španělské Galicie. Na závěr programu si užijeme přírodní krásy nejzápadnějšího mysu Fisterra. To vše na trase poutní Svatojakubské cesty.

To nejlepší z Galicie + SANTIAGO DE COMPOSTELA + PŘÍRODNÍ HORKÉ LÁZNĚ (letecky z Prahy)

Pokud toužíte poznat i jiné kouty Španělska než jen turisty vyhledávané pláže Středozemního moře, pak byste rozhodně neměli vynechat Galicii. Tento zájezd nabídne první ochutnávku atlantického Španělska a zboří všechny zažité stereotypy o této zemi. Ocitneme se v příjemném oceánském klimatu uprostřed zeleně.

Ochutnáme vynikající plody moře a jiskrná bílá vína, nahlédneme do kulturní pokladnice bohatství, které tu zbylo po Keltech, Římanech i středověkých poutnících do Santiaga. Sever Španělska je zkrátka speciální, a kdo ho jednou poznal, touží se stále vracet – a proč ne jako novodobý poutník na některém z delších zájezdů z naší „severní“ nabídky?

Relaxační zájezdy do Španělska

Slunná Mallorca, Alicante, Málaga či Cádiz jsou místa jako stvořená k relaxaci na pláži a jsou oblíbená pro svou plážovou atmosféru.

Pohodové zájezdy, na kterých si skutečně odpočinete. Program je koncipován tak, aby si každý mohl vybrat vyvážený poměr odpočinku a poznání. U každého cestovatele to je individuální, proto se můžete rozhodnout až na místě.

Relax na plážích Mallorky + POBŘEŽNÍ PLAVBA LODÍ + JARDINES DE ALFABIA (letecky z Prahy)

Oddechový zájezd, který nás zavede na nejkrásnější místa Mallorky. Ubytujeme se v oblíbeném zálivu Alcúdia, který se stane výchozím bodem pro celý náš pobyt. Během zájezdu si budeme moct vybrat z velkého množství aktivit a výletů anebo se jen tak povalovat na pláži a odpočívat. Nabízí se divoká příroda poloostrova Formentor, letovisko Sa Calobra v překrásné zátoce, plavba lodí podél západní části ostrova či návštěva oázy zeleně a ráje pro milovníky botaniky v podobě nádherných historických zahrad Jardines de Alfabia. Chybět nebude ani letovisko Palma de Mallorca a středověké město Alcúdia.

Relax na plážích Alicante + VÝLETNÍ PLAVBA NA OSTROV TABARCA (letecky z Pardubic)

Do Alicante je možné nově letět z Pardubic. Alicante, ležící na tzv. Bílém pobřeží, je ideální cíl pro všechny, kteří vyhledávají odpočinkovou dovolenou. Relax pod španělským sluncem nám nabídne hned několik pláží, včetně malebné pláže nacházející se na ostrově Tabarca. Náročnější z nás mohou navštívit i La Playa de San Juan, pláž označenou modrou vlajkou kvality. Panorama hradu sv. Barbory či barevné domečky městečka Villajoyosa si pak uchováme na fotkách jako krásnou vzpomínku. 

Relax na plážích Cádizu + OCHUTNÁVKA SHERRY + PLAVBA NÁRODNÍM PARKEM (letecky z Prahy)

Prostřednictvím tohoto zájezdu poznáme opravdovou Andalusii, současnou i historickou. V Cádizu, nejstarším městě Evropy, se zrodila současná španělská kultura na antických základech: olivách, vínu a rybách. V Seville flamenco. V Jerezu sherry a světoznámá škola koňské drezury.

Tip Radynacestu: Z Cádizu nemůžete odjet bez ochutnání v kornoutu prodávaných typických mořských mňamek cazón en adobo, na kterých si stejným způsobem pochutnávali už Féničané. Ty nejlepší prodávají, čerstvoučké a voňavé, z okénka hned u katedrály.

Relax na plážích Málagy + HORSKÁ MIJAS + SPECIALITY ŠPANĚLSKÉ KUCHYNĚ (letecky z Prahy)

Relaxace u moře na plážích Costa del Sol v okolí Málagy nás čeká na tomto zájezdu. Každý den se ovšem nabízí alternativní program zaměřený na kulturní zážitky a gastronomii, každý si tedy může zvolit, čím si dovolenou zpestří. Program zájezdu není pevně stanovený, můžeme vybírat z nepřeberného množství aktivit, ať už výroby čokolády, či přípravy vlastních sardinek, degustace dezertních vín Málaga či návštěvy keramické dílny a flamenco show. Nechybí ani poznávání hlavních památek Málagy a poznání méně známých míst v jejím okolí.

Relax na plážích Nerji + VESNIČKY SIERRY NEVADY + SOUTĚSKA ŘEKY CHILLAR (letecky z Prahy)

Zlatavé pláže, Costa del Sol, Nerja… Dokonalá dovolená. Projdete se promenádou Balcón de Europa s úžasnými výhledy na moře a malebné město. Objevíte maurské perly Granady i jeskynní labyrint Cueva de Nerja. Vyrazíte divokou soutěskou řeky Chillar a poznáte venkovský život u Sierry Nevady. Vychutnáte si oblíbené špízy ze sardinek i flamenco. Dopřejte si odpočinek – vsaďte na Andalusii!

Relax na plážích La Mangy + CARTAGENA + BAHENNÍ LÁZNĚ MAR MENOR (letecky z Prahy)

Dovolená rovnou u dvou moří? Ano! Vychutnáte si písčité pláže Středozemního moře i léčivé účinky Mar Menor, evropského „Mrtvého moře“. Projdete se na Jelení ostrov, vyzkoušíte bahenní koupel i místní speciality. Můžete objevit perly Cartageny, historickou Murcii a užít si plavbu lagunou. Vyrazíte k mysu Cabo de Palos i k cípu šíje La Manga. Zrelaxujte a dobijte energii ve Španělsku!

Zobrazit všechny zájezdy do ŠpanělskaRenata Němcová

Renata NěmcováSpecialista Radynacestu.cz

Na cestách se neřeší… Je to čas jen pro vás.Královské město Madrid ukrývá i mnoho útulných uliček a tajných míst
Historická zahrada a městský park Retiro v Madridu
Hrad Alcázar v španělském městě Segovia
Jezero Albufera ukrývá unikátní ekosystém
Dopřejte si půžitkársky pobyt na velancijských plážích
Sevillská katedrála
Když Sevilla rozkvete, tak je to zážitek
Tarragona, přístavní město Španělska
Bilbao, město na řece Nervión
Amfiteátr v Tarragoně
Zimní poprašek u madridského Prada
Vyzkoušejte lahodné churros s čokoládou na vánočních trzích…
Most Puente Nuevo v nejkrásnějším městě Andalusie Ronda
Srdce Andalusie Malaga
Jediná populace divokých opic na evropském kontinentu v přírodní rezervaci Gibraltar
Krásná pláž a promenáda v Málaze na pobřeží Costa del Sol
Nejzápadnější místo pevninského Španělska Mys Fisterra
Symbol Svatojakubské cesty – mušle hřebenatka
Santiago de Compostela
Mořské plody
Can Picafort
Sa Calobra
Nechte se okouzlit relaxem v Alicante
Sherry Španělsko
Cadiz
Panorama Málagy
Krásy Malagy
Relax na plážích Nerji + VESNIČKY SIERRY NEVADY + SOUTĚSKA ŘEKY CHILLAR
RELAX NA PLÁŽÍCH LA MANGY + CARTAGENA + BAHENNÍ LÁZNĚ MAR MENOR

Získejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024