Zájezdy pro cestovatele

Ptejte se nás +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy do Španělska – srovnání a doporučení

Autor: Renata Němcová, Radynacestu.cz | Aktualizováno: 5. 11. 2020

Tyto zájezdy připravuji.Máte dotaz? Tyto zájezdy připravuji.
Zájezdy připravuji
Renata Němcová
e-mail: nemcova@radynacestu.cz
přímá linka: +420 775 750 463


Největší zemí jižní Evropy, Španělsko, můžete navštívit v průběhu celého roku. Připravili jsme pro vás několik typů zájezdů, mezi nimiž si každý najde svou srdcovku. Kromě oblíbené Barcelony se můžete vypravit na méně známý sever Španělska či poznat kousek z jednotlivých oblastí této země. Vybrat si můžete z několika druhů programů - záleží jen na vás, zda preferujete dobrodružství, poznání či relaxaci a odpočinek.

Čtení na podobné témaZájezdy do Barcelony – srovnání a doporučeníPřečíst 

Zájezdy do španělských měst mimo Barcelonu

To nejlepší z Madridu + TOLEDO + SEGOVIA + EL ESCORIAL

Zájezd, během kterého navštívíme čtyři historická města. Tento program je ideální pro ty, kteří se zajímají o historii Španělska a jeho královské rodiny. V hlavním městě Madrid uvidíme například královský palác, navštívit můžeme tři slavné galerie nebo se projít nádherným parkem Retiro. V ceně zájezdu je celodenní výlet do historického města Toledo, fakultativně můžeme ještě absolvovat výlet do královského paláce a kláštera El Escorial a města Segovia.

Tip Radynacestu: Během procházek uličkami a náměstími Madridu budeme moci objevovat i španělskou gastronomii, včetně typických tapas.

To nejlepší z Valencie + JEZERO ALBUFERA + PLÁŽ LAS ARENAS

Své smysly potěšíme díky programu, který zahrnuje méně historie, ale více pohody a požitků. Valencie nám nabídne gastrozážitky v Mercado Central, navštívíme moderní Město vědy a umění a užijeme si pohodu na nejčistší městské pláži Las Arenas. Navíc nás čeká plavba lodí po jezeře Albufera, výlet vlakem k pevnosti Sagunto nebo výlet k jeskynnímu komplexu Sant Josep.

Tip Radynacestu: Přivstaneme-li si, unikátní městský park u Města umění a věd nám nabídne možnost ranního běhu či jízdy na kole, organizují se tu ale i lekce jógy zdarma.

Adventní Madrid + TOLEDO + VEČERNÍ VYHLÍDKOVÁ PROJÍŽĎKA (LETECKY Z PRAHY)

Španělsko není pouze letní záležitost, má co nabídnout i v nejsvátečnějším období v roce – v čase Vánoc. Kouzelný poznávací zájezd, který pořádáme v prosinci, nás zavede do slavnostně vyzdobeného Madridu a Toleda a přesvědčí nás, že stojí za to poznat zdejší vánoční zvyky a tradice. Na náměstí Playa Mayor v Madridu nás uvítají překrásné adventní trhy, kde ochutnáme místní dobroty a nasajeme pravou vánoční atmosféru. Nemineme Královský palác a slavnou cukrárnu San Ginés.

Jedinečný zážitek nás pak čeká večer, kdy se můžeme svézt vánočním autobusem Naviluz a vychutnat si tak zdejší atmosféru při vyhlídkové jízdě městem či světelnou show na stěnách radnice. Podíváme se také do historického Toleda, které nás nadchne svou jedinečností. Navštívíme třeba pevnost Alcázar nebo klášter San Juan de los Reyes. Krásný výhled na město si užijeme z mostu svatého Martina a procházku zakončíme na historickém tržišti, kde nás čekají vánoční trhy. Krom historických památek nás na tomto zájezdu překvapí také nespočet chuťových zážitků – vynikající marcipán, churros namáčené v horké čokoládě či typicky španělský turrón.

Zájezdy napříč španělskými oblastmi

To nejlepší z Andalusie + GIBRALTAR + MOŘE

Tento zájezd je pro vás ten pravý, pokud máte zájem o poznávání Andalusie i odpočinek na pláži u moře. Společně objevíme to nejlepší z Málagy včetně starobylé pevnosti Alcazaba či hradu Gibralfaro. Čeká nás návštěva významného vojenského skalního města Gibraltar Franka Gehryho. Podnikneme i výlet do historického města Ronda, přírodního parku El Torcal a starobylé Córdoby. V programu je zahrnut jeden celý den na relax na pobřeží Costa del Sol.

Tip Radynacestu: Pro shopaholiky doporučujeme přiobjednat si k zájezdu odbavené zavazadlo. Gibraltar je totiž v bezcelní zóně.

To nejlepší z Andalusie + GIBRALTAR + KRÁLOVSKÁ STEZKA  

Pokud vás láká příroda a památky Andalusie, rezervujte si právě tento zájezd. Projdeme se uličkami starobylé Málagy, absolvujeme jízdu lanovkou na pohoří Mijas, potkáme volně žijící makaky na skalnatém Gibraltaru. Navštívíme podzemní dolmen Cueva de Menga a přírodní park El Torcal. Největší zážitek však slibuje výlet v kaňonu po slavném visutém chodníku Caminito del Rey.

Tip Radynacestu: Rezervujte si i fakultativní výlet do historického města Ronda, kde můžete vidět jednu z nejstarších býčích arén.

Severní Španělsko + DEGUSTACE VÍN + KOUPÁNÍ V SAN SEBASTIÁNU

Putování severem Španělska pro požitkáře. Tento našlapaný program zahrnuje poznávání významných měst severu země včetně hlavního města Madrid, ochutnávku vín a tapas i relax na pláži. Dopřejte si sangriu a flamenco v Madridu, pinchos v historickém Burgosu, degustaci lokálních vín v městečku Logroño, koupání v San Sebastiánu a architektonické skvosty v Bilbau.

Tip Radynacestu: Víte, že Guggenheimovo muzeum, muzeum moderního umění, je uměleckým dílem samo o sobě? Stavba této kulturní instituce je prací světoznámého architekta.

Svatojakubská cesta + SANTIAGO DE COMPOSTELA + MYS FISTERRA

Tento zájezd je jednoznačně určen pro ty, které láká pouť po Svatojakubské cestě. Program zájezdu je komponovaný tak, aby se každý den nesl v jiném duchu. Města Bilbao, Burgos, León či Santiago de Compostela nám budou postupně odhalovat historii, umění, architekturu a duchovno španělské Galicie. Na závěr programu si užijeme přírodní krásy nejzápadnějšího mysu Fisterra. To vše na trase poutní Svatojakubské cesty.

To nejlepší z Galicie + SANTIAGO DE COMPOSTELA + PŘÍRODNÍ HORKÉ LÁZNĚ

Pokud toužíte poznat i jiné kouty Španělska než jen turisty vyhledávané pláže Středozemního moře, pak byste rozhodně neměli vynechat Galicii. Tento zájezd nabídne první ochutnávku atlantického Španělska a zboří všechny zažité stereotypy o této zemi. Ocitneme se v příjemném oceánském klimatu uprostřed zeleně.

Ochutnáme vynikající plody moře a jiskrná bílá vína, nahlédneme do kulturní pokladnice bohatství, které tu zbylo po Keltech, Římanech i středověkých poutnících do Santiaga. Sever Španělska je zkrátka speciální, a kdo ho jednou poznal, touží se stále vracet – a proč ne jako novodobý poutník na některém z delších zájezdů z naší „severní“ nabídky?

To nejlepší ze Sevilly + ANTICKÁ ITALICA + VINNÉ SKLEPY JEREZ DE LA FRONTERA

Jedinečný zájezd do Sevilly a jejího okolí letecky z Prahy. Sevilla, nazývaná také perlou španělské Andalusie, nám nabídne historické, kulturní i gastronomické zážitky. Nemineme nejzajímavější historické památky, podíváme se k náhrobku slavného mořeplavce Kryštofa Kolumba a ochutnáme proslulé jednohubky tapas. Necháme se unést představením flamenca, podíváme se také na to, kde a jak vzniká typický místní nápoj sherry.

To nejlepší z Bilbaa + SAN SEBASTIÁN + JÍZDA VISUTOU GONDOLOU

Novinkou v naší nabídce je tento pohodový zájezd na sever Španělska do města Bilbao. Při procházce jeho uličkami prozkoumáme baskickou architekturu a čeká nás úchvatné Guggenheimovo muzeum. Projedeme se visutou gondolou po Biskajském mostě, zapsaném na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, a užijeme si nádherné výhledy na město. Vyrazíme do San Sebastiánu, kde si budeme moct odpočinout na pláži, dát si kávu v malebné kavárně či pokochat se dalšími nádhernými výhledy. Anebo se můžeme vydat do některé z hospůdek, které jsou takřka na každém kroku, a ochutnat typické jednohubky pintxos či známý místní dezert Carolina. 

To nejlepší z Tarragony + VALENCIE + KLÁŠTERY CISTERCIÁCKÉ CESTY 

Pokud vás láká historie, gastronomie, ale i nádherné pláže, neměli byste vynechat tento zájezd. Do oblasti Tarragony vyrážíme vždy v létě, kdy nás zde čeká pravé španělské počasí. Tarragona se řadí se svou římskou historií k nejkrásnějším městům v tomto regionu – podíváme se do amfiteátru, přístavu a projdeme rušnou promenádou La Rambla až k útesu, odkud se nám otevře krásný pohled na pobřeží.

Během celodenního výletu po cisterciácké cestě spojující tři opatství uvidíme dva kláštery a dozvíme se zajímavosti o jejich historii i současnosti. Nebude nouze ani o koupání v moři, případně ochutnávku místních vín. Podíváme se také do Valencie, povíme si o svatém grálu, který je umístěn ve zdejší katedrále, a projdeme se historickou i futuristickou částí města. Nezapomenutelný gastronomický zážitek nás čeká na tržnici Mercado Central s největší nabídkou čerstvých potravin v Evropě. Na tomto zájezdu je dostatek času pro odpočinek na pláži, je tedy jen na vás, jaké výlety budete chtít absolvovat a jaký program si zvolíte.

Relaxační zájezdy do Španělska

Slunná Mallorca, Alicante, Málaga či Cádiz jsou místa jako stvořená k relaxaci na pláži a jsou oblíbená pro svou plážovou atmosféru.

Pohodové zájezdy, na kterých si skutečně odpočinete. Program je koncipován tak, aby si každý mohl vybrat vyvážený poměr odpočinku a poznání. U každého cestovatele to je individuální, proto se můžete rozhodnout až na místě.

Relax na plážích Mallorky + POBŘEŽNÍ PLAVBA LODÍ + JARDINES DE ALFABIA (letecky z Prahy)

Oddechový zájezd, který nás zavede na nejkrásnější místa Mallorky. Ubytujeme se v oblíbeném zálivu Alcúdia, který se stane výchozím bodem pro celý náš pobyt. Během zájezdu si budeme moct vybrat z velkého množství aktivit a výletů anebo se jen tak povalovat na pláži a odpočívat. Nabízí se divoká příroda poloostrova Formentor, letovisko Sa Calobra v překrásné zátoce, plavba lodí podél západní části ostrova či návštěva oázy zeleně a ráje pro milovníky botaniky v podobě nádherných historických zahrad Jardines de Alfabia. Chybět nebude ani letovisko Palma de Mallorca a středověké město Alcúdia.

Relax na plážích Alicante + VÝLETNÍ PLAVBA NA OSTROV TABARCA (letecky z Pardubic)

Do Alicante je možné nově letět z Pardubic. Alicante, ležící na tzv. Bílém pobřeží, je ideální cíl pro všechny, kteří vyhledávají odpočinkovou dovolenou. Relax pod španělským sluncem nám nabídne hned několik pláží, včetně malebné pláže nacházející se na ostrově Tabarca.

Náročnější z nás mohou navštívit i Le Playa de San Juan, pláž označenou modrou vlajkou kvality. Zchladit se můžeme v příjemném stínu křivolakých uliček města Alicante, v typické tržnici, kde si všemi smysly vychutnáme zdejší atmosféru, anebo ve stínu pod platany se skleničkou sangrie. Panorama hradu sv. Barbory či barevné domečky městečka Villajoyosa si pak uchováme na fotkách jako krásnou vzpomínku. 

Relax na plážích Cádizu + OCHUTNÁVKA SHERRY + PLAVBA NÁRODNÍM PARKEM

Prostřednictvím tohoto zájezdu poznáme opravdovou Andalusii, současnou i historickou. V Cádizu, nejstarším městě Evropy, se zrodila současná španělská kultura na antických základech: olivách, vínu a rybách. V Seville flamenco. V Jerezu sherry a světoznámá škola koňské drezury.

Cádiz je navíc vyhlášený svými nekonečnými panenskými plážemi omývanými divokými vlnami Atlantiku a bohatství přírody reprezentuje unikátní UNESCO ekosystém NP Doñana s mokřady plnými plameňáků a dunami. Nejodlehlejší část Španělska není přeplněna turisty a čeká na ty, kteří hledají opravdu autentické a mnohostranné poznání této země.

Tip Radynacestu: Z Cádizu nemůžete odjet bez ochutnání v kornoutu prodávaných typických mořských mňamek cazón en adobo, na kterých si stejným způsobem pochutnávali už Féničané. Ty nejlepší prodávají, čerstvoučké a voňavé, z okénka hned u katedrály.

Relax na plážích Málagy + HORSKÁ MIJAS + SPECIALITY ŠPANĚLSKÉ KUCHYNĚ

Relaxace u moře na plážích Costa del Sol v okolí Málagy nás čeká na tomto zájezdu. Každý den se ovšem nabízí alternativní program zaměřený na kulturní zážitky a gastronomii, každý si tedy může zvolit, čím si dovolenou zpestří. Program zájezdu není pevně stanovený, můžeme vybírat z nepřeberného množství aktivit, ať už výroby čokolády, či přípravy vlastních sardinek, degustace dezertních vín Málaga či návštěvy keramické dílny a flamenco show. Nechybí ani poznávání hlavních památek Málagy a poznání méně známých míst v jejím okolí.

Tip na závěr: Pokud máte pevninské Španělsko přelouskané skrz naskrz, mrkněte na náš zájezd To nejlepší z Tenerife + LA GOMERA a jeden z Kanárských ostrovů.

Zobrazit všechny zájezdy do ŠpanělskaRenata Němcová

Renata NěmcováSpecialista Radynacestu.cz

Na cestách se neřeší… Je to čas jen pro vás.Královské město Madrid ukrývá i mnoho útulných uliček a tajných míst
Historická zahrada a městský park Retiro v Madridu
Hrad Alcázar v španělském městě Segovia
Jezero Albufera ukrývá unikátní ekosystém
Dopřejte si půžitkársky pobyt na velancijských plážích
Zimní poprašek u madridského Prada
Vyzkoušejte lahodné churros s čokoládou na vánočních trzích…
Most Puente Nuevo v nejkrásnějším městě Andalusie Ronda
Srdce Andalusie Malaga
Jediná populace divokých opic na evropském kontinentu v přírodní rezervaci Gibraltar
Nejzápadnější místo pevninského Španělska Mys Fisterra
Symbol Svatojakubské cesty – mušle hřebenatka
Santiago de Compostela
Ochutnejte vynikající mořské plody
Sevilla
Panoramatický letecký pohled na San Sebastian
Ochutnejte v Bilbau pintxos, španělskou obdobu českých obložených chlebíčků
Tarragona
Can Picafort
Sa Calobra
Nechte se okouzlit relaxem v Alicante
Sherry Španělsko
Cadiz
Panorama Málagy
Katalog 2023