Doprava v Chorvatsku: s autem neprohloupíte

Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 6328x

V Chorvatsku je možno využít autobusové, vlakové i lodní přepravy.

Vyberte si z našich 3 zájezdů do ChorvatskaZobrazit zájezdy

Chystáte se do Chorvatska a váháte, jestli máte vyrazit autem a mít ho pořád po ruce, nebo zkusit jiný způsob dopravy? Jak se pak ale po nejoblíbenější dovolenkové destinaci Čechů pohybovat? Poradíme vám!

K nejpohodlnějším a nejrychlejším dopravním prostředkům v Chorvatsku patří osobní automobil. Možností je ale víc. 

Autem

V případě, že jste do země nepřijeli autem, je možnost automobil si pronajmout. V turistických centrech a větších městech mají pobočky mezinárodní i místní rent-a-cary. Úroveň místních, nerenomovaných společností je na poměrně slušné úrovni a ceny jsou podstatně nižší.

Většina autopůjčoven vyžaduje nutnost vlastnit řidičský průkaz déle než dva roky. Automobil je pronajímán minimálně na 24 hodin.

Autobusem

Autobusová doprava má nejhustší zastoupení při pobřežních destinacích. Spoje jezdí v pravidelných linkách, intervaly jsou poměrně časté. Jízdenky je možno zakoupit v trafice nebo přímo u řidiče, kde je však cena vyšší.

Směrem do vnitrozemí autobusová síť dosti řídne a jezdí v nepravidelných intervalech. Pokud se tedy rozhodnete vycestovat do větších měst, zvolte k přepravě raději taxi nebo si pronajměte automobil.

Čtení: Zájezdy do Chorvatska - srovnání a doporučení

Lodí

Lodě a trajekty jsou hojně využívaným dopravním prostředkem. V pravidelných intervalech a dle jízdního řádu plují lodě společnosti Jadrolinija. Jelikož společnost každým rokem aktualizuje jízdní řád, je nutné vyhledávat spoje v tom nejnovějším lodním řádu.

Taxíkem

V turistických centrech nebo velkých městech využívají turisté hojně službu taxi. Cena za jeden ujetý kilometr se pohybuje okolo 8 kun, nástupní taxa je 30 kun. Ve svátek a v neděli je účtován příplatek, který činí 20 %.

Vlakem

Ve vnitrozemí je železniční síť poměrně hustá a velmi rozšířená. Jednotlivé spoje jezdí dle pravidelných intervalů, které se řídí jízdním řádem. Kvalita a čistota vozů je na podobné úrovni jako v České republice. Naopak při pobřeží a v turistických destinacích neexistují téměř žádné pravidelné linky.

Chorvatsko

Odhalte chorvatská tajemství

Vyberte si jeden z našich 3 zájezdů do Chorvatska

Zájezdy do Chorvatska

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 31. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/doprava-v-chorvatsku/Doporučujeme z Chorvatska

Nejnovější z ChorvatskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024