Počasí v Chorvatsku: Deset hodin na pláži? Proč ne!

Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 18513x
TémataChorvatsko

Ideální počasí v Chorvatsku je klasicky od začátku července, až po konec září.

Vyberte si z našich 5 zájezdů do ChorvatskaZobrazit zájezdy

Víte, že…

V letních měsících je při pobřeží v průměru 10 hodin slunečního svitu denně? To je také důvod, proč je Chorvatsko mezi Čechy tolik oblíbená a hojně navštěvovaná země.

Počasí v Chorvatsku je proměnlivé, převládají teplá léta a velmi mírné zimy. V letních měsících se denní teplota vzduchu pohybuje okolo 29 ºC, teplota moře si přes léto drží stálou teplotu kolem 25 ºC.

Ve vnitrozemí je však během léta velmi suchý vzduch, což v kombinaci s vysokými denními teplotami není příliš vhodné k prohlídce města a městských památek.

Ideální čas pro koupání

Nejideálnějším obdobím pro návštěvu Chorvatska, a to především pro trávení pobytu na pláži, je začátek července až konec září. V těchto měsících je po většinu dní v měsíci slunečno, počasí je ideální ke koupání a provozování vodních sportů.

Nejlepší období pro turistiku

Turistům, kteří chtějí po Chorvatsku cestovat a poznávat historické krásy země, doporučuji k návštěvě měsíc září a říjen. Denní teploty jsou vhodné nejen k turistickým prohlídkám, nýbrž i ke koupání a slunění.

Zima v Chorvatsku

V zimě není Chorvatsko vyhledávanou destinací, teploty vzduchu se pohybují kokem 8 ºC, nejchladnějším měsícem v roce je leden, kdy teploty klesnou až k 5 ºC. Jelikož nadílka sněhu je v Chorvatsku velmi výjimečná, není tato destinace vyhledávána ani pro lyžařské účely.

Čtení: Zájezdy do Chorvatska - srovnání a doporučení

Když zafouká

Změna počasí může být ovlivněna větry, které se zde vyskytují poměrně často. Při pobřeží se můžete setkat se silným větrem bóra, který přichází od pevniny. Pokud takový vítr přijde, je nezbytně nutné, abyste ihned vyšli z moře, jelikož vítr s sebou přináší prudké vlny a silné proudy.

K příjemným letním vánkům patří tzv. mistrál, který vane za velmi slunečného počasí a z pohledu turistů je velmi vítaný, jelikož dokáže příjemně zchladit sluncem rozpálené tělo.

Jezdíte do Chorvatska na dovolenou? Kdy?

Celkem hlasovalo 197 čtenářů.

Chorvatsko

Odhalte chorvatská tajemství

Vyberte si jeden z našich 5 zájezdů do Chorvatska

Zájezdy do Chorvatska

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 25. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/pocasi-v-chorvatsku/Doporučujeme z Chorvatska

Nejnovější z ChorvatskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024