Suvenýry z Chorvatska: krajka a kravaty

Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 9046x

Tradiční chorvatské suvenýry pořídíte na tržištích.

Vyberte si z našich 4 zájezdů do ChorvatskaZobrazit zájezdy

Tip pro vás:

Turistům doporučuji nákup kvalitního třešňového likéru Maraschino, který je k dostání ve všech obchodech. Likér je typický svojí nezaměnitelnou třešňovou, jemně sladkou chutí.

S pořizováním suvenýrů nebudete mít v Chorvatsku žádné problémy. Turisté si nejčastěji kupují suvenýry ruční výroby, a to především na místních tržištích, které v létě zavírají až pozdě večer.

Dárky a suvenýry je nejlepší nakupovat na místních tržištích, jelikož výběr je opravdu široký a ceny poměrně nízké. Na tržišti seženete opravdu vše, počínaje potravinami, ovocem, kořením, dekorativními předměty a konče oblečením, módními doplňky, parfémy a elektronikou.

Domácí výrobky

V turistických centrech nebo menších městečkách bývá zvykem podomní prodej. Starší ženy nabízejí přímo před vlastním domem své výrobky. K typickým předmětům patří háčkované krajky nebo paličkované bytové dekorace.

Háčkované krajky patří k velmi oblíbeným suvenýrům, jelikož jejich výroba je spojena s dlouholetou chorvatskou tradicí.

Dárky s vůní levandule

Ženy většinou nakupují sušenou levanduli nebo výrobky z ní zhotovené. Nejširší výběr dárků z levandule naleznete na tržištích ve střední Dalmácii. Nabídka zahrnuje levandulové éterické oleje, vyšívané plátěné pytlíčky plněné levandulovými květy nebo levandulovou kosmetiku.

Čtení: Zájezdy do Chorvatska - srovnání a doporučení

Šperky a drobné předměty

Typickým chorvatským suvenýrem je tzv. morčić, šperk s podobiznou černošské hlavy s bílým turbanem. Tento symbol je spjat s ochranou rybářů a námořníků. Suvenýry s morčićem můžete zakoupit jako náušnice, náramky, prstýnky, ozdobné jehlice, knoflíky nebo brože.

K tradičním chorvatským, velmi oblíbeným, suvenýrům patří replika vučedolské holubice. Holubice je pojmenována podle oblasti Vučedolu u Vukovaru, kde byl nalezen její originál. Turisté mohou zakoupit její repliku vyrobenou z keramiky, dřeva nebo skla.

Hedvábné kravaty

V obchodech se suvenýry se hojně nabízejí kravaty, jelikož Chorvatsko je jejich domovem. Kravaty se zpravidla vyrábějí z čistého hedvábí, motiv na nich uvedený zpravidla symbolizuje dějiny Chorvatska.

Chorvatsko

Odhalte chorvatská tajemství

Vyberte si jeden z našich 4 zájezdů do Chorvatska

Zájezdy do Chorvatska

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 1. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/jake-suvenyry-z-chorvatska/Doporučujeme z Chorvatska

Nejnovější z ChorvatskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024