Karneval na Tenerife: extravagance, krása a humor

Zuzana Lazecká Zuzana Lazecká, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 9440x

Karneval v hlavním městě Tenerife Santa Cruz de Tenerife bude letos (2015) probíhat od 11. do 22. února a patří k největším v Evropě

Vyberte si z našich zájezdů na TenerifeZobrazit zájezdy

A je to tady! Už za chvíli vypukne karneval na Tenerife! Vydejte se na Kanárské ostrovy a zažijte nezapomenutelné chvíle. Pokud jste fanoušci karnevalu v Riu, je karneval na Tenerife pro vás to pravé! Tamní karneval je totiž vyhlášený a nemá do karnevalu v Riu de Janeiru vůbec daleko. Těšit se můžete nejen na barvy, krásu, ale hýřit v karnevalovém duchu bude také radost a humor. Koho by to neuchvátilo?

Karneval v hlavním městě Tenerife Santa Cruz de Tenerife bude letos (2015) probíhat od 11. do 22. února a patří k největším v Evropě. Zažít tak můžete jedinečnou ukázku kostýmů a latinskoamerické hudby. Každý karneval má jiné téma a to určuje charakter pouličních průvodů, kostýmů účastníků. Letošním tématem karnevalu na Tenerife je budoucnost (el futuro). 

Extravagance a originalita vedou

Během karnevalu vycházejí lidé do ulic každý den. Organizované průvody doprovázejí alegorické vozy s živými obrazy, které znázorňují historické či alegorické výjevy. Výroba originálních a extravagantních kostýmů, masek a také alegorických vozů trvá několik měsíců.

Inspiraci pro výrobů tvarů a forem jednotlivých převleků jsou mnohé kultury. Nepostradatelným prvkem karnevalu je výstřední účes a líčení. Výjimkou nejsou ani nejneobvyklejší obrazce malované přímo na holém těle. Součástní karnevalu jsou také transvestité. Mezi maškarami je určitě nepřehlédnete, kráčejí na platformách s vysokými podpatky. 

Do průvodu jde každý

Hlavní průvod v Riu de Janeiru tvoří pouze organizované skupiny. To na Kanárech jde do průvodu každý. Karnevalová horečka nenechá chladné ani turisty. A tak se karnevalový průvod promění v obrovský maškarní ples plný druidů, pirátů, komiků či postaviček Walta Disneyho

Volba královny

Začátek karnevalu 11. února 2015 odstartuje volba královny karnevalu a jejích družiček. Zúčastnit se může kterákoliv dívka, ale většinou se jedná o místní krásky. Plné naděje jedou na alegorických vozech i se svou družinou. Královna musí vynikat svým kostýmem, stejně tak i její družina. Nově zvolená královna pak se svými „dvorními dámami“ kraluje po celou dobu karnevalu. Její vůz se objeví v každých průvodech a vyvolená kráska mává a zdraví shora svého alegorického vozu karnevalové hosty. 

Jeviště je základem

Centrem veškerého karnevalového dění je bezpochyby jeviště na Plaza de Espaňa. Každý večer se mohou karnevaloví nadšenci těšit na velkolepá vystoupení. Na jevišti se představí kapely, akrobaté či komici. Nechybí ani různé soutěže, například o nejlepší taneční soubor. 

Pohřeb sardinky

Konec karnevalu v Santa Cruz značí velkolepý pohřební průvod zvaný El Entierro de la Sardina (pohřeb sardinky), jehož kořeny sahají do minulosti. Karneval byl dříve chápán také jako jediná možnost dělat si legraci z církve. Dodnes se někteří převlékají do církevních hábitů. V čele průvodu se nese obrovská sardinka z kartapesty. Cestou k moři „pozůstalí“ naříkají a smějí se. Na břehu sardinku zapálí a z rachejtlí, které má nacpané v břiše se vykouzlí úžasný ohňostroj. 

Kanárské veselí však karnevalem na Tenerife nekončí, probíhá a pokračuje také na dalších ostrovech.

Zuzana Lazecká

Zuzana LazeckáExpert Radynacestu.cz

Cestování je pro mne svobodou, radostí i odpočinkem.

Kanárské ostrovy (Tenerife)

Ostrov věčného jara

Vyberte si jeden z našich zájezdů na Tenerife

Zájezdy na Tenerife

Nejbližší volný zájezd odlétá již 14. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/karneval-na-tenerife/Doporučujeme z Kanárských ostrovů

Nejnovější z Kanárských ostrovůZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024