Počasí na Kanárských ostrovech: Příjemné v jakémkoli ročním období. Co si přibalit a co vynechat?

Zuzana Lazecká Zuzana Lazecká, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 105795x

Kanárské ostrovy leží v subtropickém pásu Atlantiku.

Vyberte si z našich 3 zájezdů na Kanárských ostrovůZobrazit zájezdy

Kanárské ostrovy leží v subtropickém pásu Atlantiku, proto si tady s největší pravděpodobností užijete příjemného počasí v jakémkoli ročním období. Podle statistik je na ostrovech jen okolo deseti deštných dnů do roka. Průměrná denní teplota pak dosahuje 21 °C a od dubna do listopadu až 25 °C.  Oceán je tady sice chladnější než běžná teplota moře v dovolenkových destinacích, ale i tak to na plavky bude... 

Jednotlivé ostrovy Kanárských ostrovů mají díky své rozmanitosti také odlišné počasí, proto musíte brát uváděné průměrné teploty s rezervou. Východní ostrovy jsou sušší a teplejší než ty na západě. Mezi stabilně nejteplejší ostrovy patří Lanzarote a Fuerteventura. Za nejchladnější ostrov je považován El Hiero.  

Téměř na všech ostrovech platí, že na severu ostrova bývá spíše vlhko, na jihu je naopak horko. Právě jižní části ostrovů jsou proto hojně navštěvovány turisty a naleznete zde mnoho živých letovisek. Za sluncem lidé vyrážejí často na jih ostrovů Tenerife či Gran Canarie.

Můžete se setkat s tím, že ve stejnou dobu bude na severu a jihu ostrova zcela odlišné počasí. Platí to především pro ony oblíbené ostrovy Tenerife a Gran Canaria, kde teplotní rozdíly způsobuje hornatý hřeben táhnoucí se od severu ostrova k jihu. 

Čtení na podobné téma10 důvodů, proč navštívit Kanárské ostrovy: úžasná příroda, pohoda a příjemné počasí po celý rokPřečíst

Horkem sálající písek z Afriky 

Příjemné počasí na LanzarotePříjemné počasí na Lanzarote

V letních měsících se může stát, že vane vzduch od Afriky a v ovzduší poletuje jemný saharský písek. Pouhým okem je nepatrný, přesto jej na vlastní kůži pocítíte, ale jinak.

Toto proudění vzduchu s sebou totiž přináší doslova horké saharské teploty, které obvykle zasáhnou celý ostrov – čili severní i jižní část. 

Sílu slunce nepodceňujte

Koupat se můžete ve více měsícíchKoupat se můžete ve více měsících

Kanárské ostrovy leží v subtropickém pásmu, proto má slunce větší sílu než v ostatních oblastech Španělska a určitě byste jej neměli podceňovat. Sluneční paprsky jsou intenzivní také na horách.

Ostrovem neustále proudí chladnější vzduch, proto síla sluneční záře není hned znát, ale pamatujte, že spálit se můžete i tak. Pokrývka hlavy, sluneční brýle a opalovací krém jsou proto nezbytností. Vyhýbání se pobytu na přímém slunci okolo poledne by pak mělo být pro každého turistu naprostou samozřejmostí.

Příjemné je, že noční teploty se v sezóně pohybují okolo 20 °C a mimo sezónu dosahují minimálně 10 °C. Rozhodnete-li se strávit noc venku, rozhodně se nemusíte bát, že zmrznete. 

Teplota oceánu se pohybuje mezi 17 a 24 °C v podstatě po celý rok, takže se sice o „kafíčku“ mluvit nedá, ale funkci osvěžení splňuje dokonale. 

Čtení na podobné témaDůležité informace před cestou na Kanárské ostrovy: Na co nezapomenout?Přečíst

Čtení: Zájezdy na Kanárské ostrovy - srovnání a doporučení

Občas sprška, mírně větrno

Mráček se občas objeví, ale obvykle z něj nakonec nesprchneMráček se občas objeví, ale obvykle z něj nakonec nesprchne

Pokud si myslíte, že vás přeháňka nemůže na Kanárských ostrovech překvapit, mýlíte se. Déšť totiž na ostrově není žádnou výjimkou, ale většinou je patrný jen na severu ostrova a nebývá příliš vytrvalý.

Připomíná spíše klasické krátké letní přeháňky. Vždyť také průměrný počet deštivých dnů na ostrovech nepřesahuje desítku. 

Setkat se ovšem můžete také s větrným počasím, které není zrovna raritou. Minimálně do hor byste si proto neměli zapomenout přibalit do batohu také bundu. 

Zima na El Teide, teplo na plážích

Na vrcholu hory El Teide můžete vidět sněhovou přikrývkuNa vrcholu hory El Teide můžete vidět sněhovou přikrývku

Kanárské ostrovy si návštěvníci oblíbili také v zimních měsících, a to právě díky mírnému podnebí v tomto ročním období. Turistická sezona na ostrovech vrcholí od prosince do února.

I když v zimních měsících na vrcholu nejvyšší hory Španělska El Teide můžete vidět ještě sněhovou přikrývku, v přímořských oblastech stále panuje teplo jako na jaře. 

Zuzana Lazecká

Zuzana LazeckáExpert Radynacestu.cz

Cestování je pro mne svobodou, radostí i odpočinkem.

Kanárské ostrovy

Vzhůru na Kanáry

Vyberte si jeden z našich 3 zájezdů na Kanárských ostrovů

Zájezdy na Kanárských ostrovů

Nejbližší volný zájezd odlétá již 14. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/pocasi-na-kanarskych-ostrovech/Doporučujeme z Kanárských ostrovů

Nejnovější z Kanárských ostrovůZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024