Papoušek na kole? Tancující lachtan? Žraloci plující nad hlavou? V Loro parque je to možné!

Zuzana Lazecká Zuzana Lazecká, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 8610x

Tropický parkový komplex byl otevřen v roce 1972 a těší se nesmírně oblibě návštěvníků.

Vyberte si z našich zájezdů na TenerifeZobrazit zájezdy

Tip pro vás:

Na výlet do Loro parque si určitě vyhraďte celý den. Jen neradi, ale plni zážitků, budete odjíždět.

Chcete vyrazit do jedinečné ZOO na Tenerife? Vydejte se do Loro parque do Puerta de la Cruz. Tropický parkový komplex byl otevřen v roce 1972 a těší se nesmírně oblibě návštěvníků. Za rok jej navštíví přibližně milion a půl lidí. Loro parque se pyšní největší sbírkou papoušků na světě a vlastní líhní.

Ujít byste si neměli nechat ani představení. Povedené kousky ukáží lachtani, delfíni, kosatky, ale také samotní papoušci. Mimo jiné jsou k vidění jaguáři, gorily, netopýři, aligátoři a další. V této ZOO kromě zvířecích výběhů spatříte také nádherné orchideje a dračince.

Vláčkem rovnou do ZOO

Výlet je možné začít na náměstí St. Felipe, kde se nachází zastávka vláčku. Ten jezdí co 20 minut a zaveze vás zdarma přímo do Loro parque, který je denně návštěvníkům otevřen denně od 8:30 do 18:45 hodin. Při vstupu do Loro parque se rázem ocitnete v thajské vesnici, která se skládá ze šesti domů. Ty byly postaveny v Thajsku a dopraveny lodí na Tenerife po částech. Přímo na místě je pak thajští řemeslníci znovu sestavili. U vchodu vás vyfotí a při odchodu si můžete fotografii na památku zakoupit.

Tučňáci kolem dokola a žraloci nad hlavou

Přes thajskou vesnici se dostanete k pavilonu tučňáků (Planet Penguin). To je unikátní tím, že na rozloze téměř čtyř tisíc metrů čtverečních napodobuje přirozené prostředí tučňáků – všude kolem nich se nachází zledovatělé skály, teplota vody se pohybuje kolem osmi stupňů a také jim pravidelně sněží. Návštěvníci se v tomto pavilonu posunují pomocí pohyblivých chodníků a mohou sledovat, jak tučňáci dovádějí na břehu i na vodě. Každého zaujme také obrovské tunelové akvárium, kterým se prochází. Nad hlavou plavou žraloci, a tak je možné spatřit je opravdu zblízka. Originální je také věž s rybami. Jedná se o osvětlený osmimetrový skleněný válec, ve kterém se prohání hejno ryb.

Skotačiví delfíni a opilý papoušek

Velmi oblíbeným lákadlem parku je vystoupení několika delfínů v tamním bazénu. O salta, přemety a skoky rozhodně nebude nouze a vy jen s úžasem sledujete, jak jsou delfíni hbití a inteligentní.

Ujít byste si neměli nechat ani hravé lachtany či představení Orca Ocean – show s kosatkami. Pokud si vyberete přední místa v řadě, zapůjčí vám i pláštěnku, kosatky rády dovádějí a šplouchají na diváky. A že je to jejich ploutví pořádný šplouchanec! Jedinečným představením je ale bezpochyby Loro show, kde vám papoušek ukáže, jak jezdí na kole či opilý válí sudy. Nad hlavou vám bude lítat několik pestrobarevných okřídlenců.

Vstupenky do Loro parque je možné koupit přímo na místě nebo na náměstí Plaza del Charco.

Zuzana Lazecká

Zuzana LazeckáExpert Radynacestu.cz

Cestování je pro mne svobodou, radostí i odpočinkem.

Kanárské ostrovy (Tenerife)

Ostrov věčného jara

Vyberte si jeden z našich zájezdů na Tenerife

Zájezdy na Tenerife

Nejbližší volný zájezd odlétá již 14. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/loro-parque/Doporučujeme z Kanárských ostrovů

Nejnovější z Kanárských ostrovůZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024