Letecky do Athén: rychlost, pohodlí a kvalita

Michaela Smékalová Michaela Smékalová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 6330x

Nejpohodlněji a nejrychleji se do Athén dostanete letecky.

Vyberte si z našich 6 zájezdů do ŘeckaZobrazit zájezdy

Do Řecka se můžete dopravit hned několika způsoby. Máte k dispozici vlakové spoje, trajekty z Itálie, pravidelné autobusové linky či vlastní auto. Tato „pozemní“ doprava vám zabere asi 24 hodin. Bezkonkurenčně nejpohodlnějším a nejrychlejším dopravním prostředkem je proto samozřejmě letadlo.

Kromě charterových letů, které v letní sezoně využívají k přepravě svých klientů cestovní kanceláře, jsou k dispozici i celoroční pravidelné lety. K červenci 2014 figuruje na trhu pouze řecká letecká společnost Aegean, která spojuje Athény s Prahou několikrát týdně. Aegean přitom patří mezi nejlépe hodnocené evropské aerolinky. Pro Moraváky může být zajímavější linka Vídeň - Athény.

Příplatek za zavazadlo

Jelikož se jedná o leteckou společnost poskytující pravidelné spoje, platí u ní specifická zavazadlová politika. To znamená, že pokud chcete cestovat s odbavovaným zavazadlem, musíte si jej připlatit navíc. Oproti ostatním nízkonákladovým společnostem je však příjemnější to, že na palubě dostanete občerstvení.

Jak do centra města? 

V Athénách přistanete na letišti „Eleftherios Venizelos“, které je s centrem města (náměstí Syntagma) spojeno buď metrem nebo autobusovými spoji. Jedna cesta z nebo na letiště vás metrem vyjde na 8 €, autobusem na 5 €. Samozřejmostí na letišti je také spousta taxíků. 

Michaela Smékalová

Michaela SmékalováExpert Radynacestu.cz

Vychutnat si daný moment a odnést si nezapomenutelné zážitky – to je celá podstata cestování.

Řecko

Objevte kraj pod Olympem

Vyberte si jeden z našich 6 zájezdů do Řecka

Zájezdy do Řecka

Nejbližší volný zájezd odlétá již 3. záříURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/letecky-do-athen/Doporučujeme z Řecka

Nejnovější z ŘeckaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024