Počasí v Řecku: na jihu Afrika, uprostřed Česko, na severu sníh

Michaela Smékalová Michaela Smékalová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 14188x
TémataŘecko

Počasí v Řecku je ovlivňováno hned několika podnebními pásmy.

Vyberte si z našich 6 zájezdů do ŘeckaZobrazit zájezdy

Víte, že…

Athény jsou umístěny na přechodu mezi přímořským a mírným pásmem? To znamená, že v jižních čtvrtích města se budete pohybovat v přímořském klimatu, zatímco v severních čtvrtích v mírném

Turisté jezdí do Řecka především za sluníčkem, teplotami kolem 35 °C a teplým mořem. Právě s horkým přímořským klimatem je tato turistická destinace spojována nejčastěji a daleko méně se ví, že Řecko z velké části ovlivňuje také mírné a horské podnebí...

Celých 80 % rozlohy Řecka tvoří hory a kopce, čímž se řadí mezi nejhornatější státy Evropy. Z toho plyne, že zde můžete okusit hned tři druhy podnebního klimatu – přímořské, horské a mírné - mnohdy všechny tři na jediném ostrově, jako je tomu třeba v případě Rhodosu či Kréty.

Teplota neklesá nikdy pod nulu

S přímořským klimatem se setkáte především na ostrovech a na linii mořského pobřeží. Zde se připravte na mírné, vlhké zimy, kdy teplota nikdy neklesá pod nulu, ale především na horká, suchá léta, kdy v nejvyšší sezoně (červenec, srpen) teploty dosahují 35 až 40 °C.

Střed jako u nás

Mírné pásmo se nachází ve středním Řecku, východní Makedonii (Soluň) a v Thrákii (při tureckých hranicích). Zde se teploty v zimě i v létě pohybují na stejných úrovních jako u nás v České republice.

Čtení: Zájezdy do Řecka – srovnání a doporučení

Horské klima

Horské klima na vás čeká hlavně v severním Řecku, stejně jako ve středních částech Peloponésu, prostě všude tam, kde jsou vysoké hory. Zde není výjimkou sníh a v případě pohoří Olymp či Arachova se se sněhovou pokrývkou setkáte i v červenci.

Co může za extremní počasí? 

Za zmínku stojí zajímavost, že Athény jsou umístěny na přechodu mezi 2 pásmy. Za extrémní teploty, které Athény občas v srpnových dnech postihují, se dají považovat výšky okolo 45 až 50 °C. Za nejvlhčí a nejstudenější měsíc je zde (potažmo v celém Řecku) považován únor, kdy se ukazatel teploměru pohybuje mírně nad nulou.

Michaela Smékalová

Michaela SmékalováExpert Radynacestu.cz

Vychutnat si daný moment a odnést si nezapomenutelné zážitky – to je celá podstata cestování.

Řecko

Objevte kraj pod Olympem

Vyberte si jeden z našich 6 zájezdů do Řecka

Zájezdy do Řecka

Nejbližší volný zájezd odlétá již 3. záříURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/pocasi-v-recku/Doporučujeme z Řecka

Nejnovější z ŘeckaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024