Rady na cestu do Řecka: Co nezapomenout, kam pro pomoc a na co se připravit?

Michaela Smékalová Michaela Smékalová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 20857x

Co potřebujete vědět před vaší cestou do Řecka.

Vyberte si z našich 8 zájezdů do ŘeckaZobrazit zájezdy

Nezapomeňte...

Seřídit si čas! V Řecku je oproti České republice vždy o hodinu více.

V každé zemi existují jistá specifika. Na co se zaměřit při návštěvě Řecka? Poradíme vám, jaké nezapomenout doklady, která telefonní čísla by se vám mohla hodit, co pít a co nepít, jak je to se spropitným nebo třeba s kvalitou pitné vody. 

Doklady: Co s sebou?

Do Řecka můžete cestovat s platným cestovním pasem či občanským průkazem. Ministerstvo zahraničních věcí ČR nedoporučuje cestovat na občanský průkaz s odděleným rohem. V případě, že rodič cestuje na občanský průkaz a má s sebou dítě, doporučuje se, aby mělo vlastní pas, i když je dítě zapsáno v občanském průkazu rodiče.

Váš řidičský průkaz v Řecku platí v plném rozsahu jako v České republice.

Důležitá telefonní čísla!

V případě potřeby policie se můžete obrátit na nouzovou linku 100, pro dorozumění v anglickém jazyce 1571. Ambasáda České repubilky sídlí na ulici Georgiou Seferi 6 ve čtvrti Palaio Psychiko. Nouzová linka na ambasádu je 0030 694 47 33 769.

Pitná voda: Odsolovaná chutná jinak..

Na řeckých ostrovech většinou teče z kohoutku voda užitková, což je odsolovaná mořská voda, která obsahuje mnoho minerálů a látek, na které nejsme zvyklí. Z toho důvodu se pro jistotu doporučuje pít voda balená. Doporučujeme vždy se zeptat místních, zda jsou v dané lokalitě nějaká specifická omezení pro pití vody z kohoutku. 

Čtení: Zájezdy do Řecka – srovnání a doporučení

Vstupné: Kde se dá ušetřit?

Studenti navštěvující střední či vysokou školu na území Evropské unie a prokáží se platným průkazem ISIC, budou mít vstupné do archeologických lokalit a státních muzeí zcela zdarma! Na snížené vstupné mají nárok i senioři nad 65 let

Spropitné: Jak nebýt za "škrta"?

V řeckých restauracích se očekává, že číšníkovi „dáte dýško“. Neexistují žádná přesná pravidla pro placení spropitného, nicméně je v rámci bontonu zvykem dát navíc přibližně deset procent z konečného účtu.

Michaela Smékalová

Michaela SmékalováExpert Radynacestu.cz

Vychutnat si daný moment a odnést si nezapomenutelné zážitky – to je celá podstata cestování.

Řecko

Objevte kraj pod Olympem

Vyberte si jeden z našich 8 zájezdů do Řecka

Zájezdy do Řecka

Nejbližší volný zájezd odlétá již 31. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/rady-na-cestu-do-recka/Doporučujeme z Řecka

Nejnovější z ŘeckaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024