Letiště v Litvě zdobí vánoční stromek, jenž vypadá spíše jako bohatá sbírka zakázaných předmětů

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 26. 12. 2019 • Přečteno 2275x

Nožíky, střelivo, plastové pistolky… Všechny tyto malé i větší prohřešky, které měly cestovat v kufru, a ne v příručním zavazadle, odteď zdobí poněkud alternativní vánoční stromek ve Vilniusu.

Vyberte si z našich zájezdů do LitvyZobrazit zájezdy

Víte, že…

Vedle běžných zakázaných předmětů se pasažéři občas snaží propašovat i celou řadu skutečně bizarních předmětů. Tak třeba celníci v Austrálii odhalili třiadvacetiletého muže, jenž měl k lýtkům připevněné dva živé holuby a ve spodním prádle ukrýval semínka lilku. Na letišti v Atlantě zase jeden cestující přepravoval reálně vypadající mrtvolu. Naštěstí pro všechny se ukázalo, že jde o rekvizitu z filmové série Texaský masakr motorovou pilou.  

Už z dálky vás zaujme rychlostí blikání vánočních světýlek. Když pak přijdete blíž, namísto něžných, křehkých vánočních baněk na tomto „ohrožujícím“ vánočním stromku spatříte mnohočetnou sbírku špičatých/ostrých či jinak ohrožujících předmětů, které jsou zakázané jak v prostoru za bezpečnostní kontrolou, tak i na palubě letadla. Zkrátka na letišti v litevském Vilniusu letos tradiční vánoční výzdobu vzali pěkně zostra.     

Pokud jste v tomto roce navštívili Litvu, přicestovali sem letadlem a při kontrole zavazadel vám byly zabaveny třeba nůžky na nehty nebo plastová pistolka pro děti, pak je docela dobře možné, že tyto vaše (zakázané) předměty nyní zdobí 1,5 m vysoký letištní vánoční stromek.

Namísto jehličí by tak z něj mohly opadávat nanejvýš nůžky nejrůznějších velikostí a tvarů. A vánoční ozdoby v podobě zapalovačů, nožů a nožíků, střeliva, škrabek na brambory, špachtlí aj. vydrží ve skvělé kondici, i kdyby je ze stromku fackoval celý zástup dovádivých koček.

Podle zástupců litevského letiště se však nejedná jen o netradiční pojetí tradiční vánoční výzdoby, ale spíš je to vtipný způsob, jak cestující upozornit, že by na bezpečnost letecké dopravy neměli rezignovat ani o svátcích.

Takže pokud jste pod stromečkem objevili třeba dárkový poukaz na poznávací zájezd od CK Radynacestu a neradi byste své osobní (a zakázané) věci viděli viset na některém z dalších vánočních stromečků, raději si před cestou pečlivě prostudujte, co si můžete vzít do příručního zavazadla do letadla. Těšíme se na shledanou na palubě i v roce 2020.

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Litva

Zelená duše Pobaltí… Litva!

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Litvy

Zájezdy do Litvy

Nejbližší volný zájezd odlétá již 31. července

Letecky

Rozleťte se za zážitky do celého světa

Vyberte si jeden z našich 328 zájezdů

Zájezdy

Nejbližší volný zájezd odlétá již 9. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/letiste-v-litve-zdobi-vanocni-stromek-jenz-vypada-spise-jako-bohata-sbirka-zakazanych-predmetu/Doporučujeme z Pobaltí

Nejnovější z PobaltíZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024