Moskevské metro znovu umožňuje cestujícím, aby za jízdenku zaplatili sérií 30 dřepů

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 1. 11. 2018 • Přečteno 17508x

Znáte to. Je ráno a vy máte jako obvykle pocit, že (už zase) nic nestíháte. A o tom, že jste si chtěli trochu zacvičit, nemůže být ani řeč. Nápad instalovat v moskevském metru automat, který za pár dřepů vydá bezplatný lístek, ale jistě oceníte i na dovolené.

Víte, že…

Odborníci považují dřep za krále cviků a za nejdůležitější pohyb v posilování vůbec. Dřepováním lze totiž posílit stovky svalů po celém těle. Kromě hýžďových svalů posílíte také nohy a záda.  

Představte si, že existuje automat na jízdenky, do kterého nemusíte vhodit ani jednu jedinou minci, a přesto vám z něj vypadne lístek. Úplně totiž postačí, když na vytyčeném místě uděláte třicet dřepů, a to klidně i s hlasitým počítáním. Přesně takový automat najdete v moskevském metru, jehož chloubou už tak zdaleka není jen množství stanic úžasně bohatě architektonicky vyzdobených.  

I když se vám do toho dvakrát nechce, ještě než vyrazíte na celodenní výlet po památkách, je dobré hned z rána protáhnout a posílit tělo a kompenzovat všechno to sezení v kavárnách a barech. V Moskvě se alespoň nemusíte rozhodovat, které protahovací cviky jsou ty nejlepší…

Nejenže dřepy (primárně cviky na kvadricepsy) kvůli svým požadavkům na stabilitu pomáhají posilovat střed, hamstringy a svaly dolní části nohou, ale kromě štíhlých a pěkných nožek vám pomůžou i k zisku bezplatné jízdenky.

A co pro to musíte udělat? Najděte si v moskevském metru „dřepovací“ automat a v intervalu dvou minut u něj proveďte minimálně třicet hlubokých dřepů. Nejenže na vás následně vypadne bezplatná jízdenka, ale nejspíš i sklidíte pocty a uznání u kolemjdoucích. Ale pozor! Pokud byste dřepovali příliš pomalu, na lístek gratis můžete rovnou zapomenout. Automat po vás bude požadovat plnou platbu a navíc vás s ostudou pošle na nástupiště.     

Poprvé se v Moskvě tyto netradiční jízdenkové automaty objevily ještě před konáním zimní olympiády, kterou v roce 2014 hostilo město Soči.   

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.URL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/moskevske-metro-znovu-umoznuje-cestujicim-aby-za-jizdenku-zaplatili-serii-30-drepu/Doporučujeme z Ruska

Nejnovější z RuskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024