Už i Rusko má svůj obří zábavní park. Nedaleko Moskvy se teď rozkládá Ostrov snů

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 12. 3. 2020 • Přečteno 3700x

Po otevření Ostrova snů v parku Nagatinskaja na jihu metropole se vlna nadšení vzedmula tak vysoko, že jí podlehli nejen děti, ale i jejich rodiče.

Tip pro vás…

Doporučujeme navštívit také některou z mnoha kaváren. Zatímco děti si budou užívat atrakce všeho druhu, rodiče si pro změnu užijí příjemnou chvilku nad šálkem kávy a v klidu počkají na své ratolesti. Vedle kaváren, restaurací a občerstvení na kolečkách (tzv. food trucků) tu však na návštěvníky čekají také různorodé obchody, nabízející vše od suvenýrů přes hračky, šperky až po oblečení.

Dovolte nám přetlumočit vám co nejsrdečnější pozvání k návštěvě nově otevřeného zábavního parku inspirovaného Disneylandem! Najdete jej v Moskvě, a i když svým vzhledem největší vnitřní tematický park v Evropě, rozložený na ploše 300 000 metrů čtverečních, připomíná slavnější Disneyland, ve skutečnosti mezi nimi žádné pojítko není. Co vás tam tedy čeká? 

Popelčin hrad, který je dominantou Disneylandu, tu nahradil hrad Sněhurčin. Podle vyjádření architektů ze studia Chapman Taylor je park inspirován zejména gotickými stavbami západní Evropy a historickou kremelskou architekturou.  

Na všechny příchozí tu čeká celkem devět tematických zón, kde nechybí oblíbené zábavní jízdy, animované postavičky, nákupní centrum, 17 kinosálů aj. Kočičce Hello Kitty, Šmoulům, Želvám Ninja a dalším dělají společnost také místní animovaní hrdinové. Ruské děti nedají dopustit třeba na Čeburašku, postavičku s obrovskýma ušima a vykulenýma očima, a jeho kamaráda, galantního krokodýla Geňu.

Zajímavostí parku je i obchodní galerie v podobě městské promenády, jež imituje ulice slavných měst. Návštěvníci se tak na chvíli ocitnou u římského Kolosea a už za okamžik se zase fotí před slavnou červenou telefonní budkou v Londýně.

Podle korespondenta agentury Reuters je ústřední skleněná kopule o rozloze 8 600 metrů čtverečních dokonce několikrát větší než ohromná kopule z krouceného kovu a barevného skla v Galeries LafayettePaříži. Bez ohledu na rozmary roztodivného počasí se tak v zastřešeném areálu může bavit, odreagovat a relaxovat celá rodina.

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.URL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/uz-i-rusko-ma-svuj-obri-zabavni-park.-nedaleko-moskvy-se-ted-rozklada-ostrov-snu/Doporučujeme z Ruska

Nejnovější z RuskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024