Proslulá Puškinova kavárna plánuje globální expanzi. Po Moskvě se objeví i v Londýně a Dubaji

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 4172x

Puškinova kavárna, to je pojem nejen ve světě gastronomie. Na kávu, skleničku něčeho dobrého nebo vybranou delikatesu rusko-francouzské kuchyně teď můžete zajít i v Evropě...

Až se někdy příště vypravíte do Moskvy, nechoďte jen po památkách. Navštivte i místa, na kterých se ukryjete před ruchem velkoměsta a zaručeně si tu budete přát, aby se zastavil čas. Na kávu nebo skleničku něčeho dobrého se v Moskvě chodí do Puškinovy kavárny. Díky další expanzi do Evropy teď ale můžete slavné rusko-francouzské menu ochutnat i na starém kontinentě.

Pokud milujete spojení nostalgie s přepychem a luxusem, nechte se okouzlit na místě, jež se vůbec poprvé objevilo v písni Gilberta Bécauda, jednoho z nejznámějších francouzských šansoniérů. Puškinova kavárna je v podstatě pětihvězdičková restaurace, která své hosty přivítá kdykoliv během dne. První ze tří pater má totiž otevřeno 24 hodin denně.

Sídlí v budově zrekonstruované tak, aby věrně připomínala dům ruského aristokrata jako vytržený z doby kolem roku 1825. Číšníci hovoří předsovětskou ruštinou (a samozřejmě také anglicky) a servírují prvotřídní speciality francouzské a ruské kuchyně.

Ochutnat můžete třeba tradiční bliny (blinchiky) s černým kaviárem, tedy ruské palačinky, nezřídka připravované z pohankové mouky.

Číšníci jsou za všech okolností připraveni splnit veškerá vaše přání a vy si tak budete na okamžik připadat jako významný člen šlechtického rodu. Puškinova kavárna si totiž potrpí na špičkový servis.

V příštích dvou letech se tato pravidelně gastronomicky oceňovaná kavárna a restaurace zabydlí například ve Velké Británii nebo Spojených arabských emirátech. Už dnes ji ale můžete pod názvem Café Pouchkine najít třeba v Paříži a to hned na 3 různých místech.

V příštím roce přibude také Londýn a jeden ze států Perského zálivu. Do roku 2020 pak mají majitelé v plánu otevřít 64 kaváren po celém světě.     

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.URL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/proslula-puskinova-kavarna-planuje-globalni-expanzi-po-moskve-se-objevi-i-v-londyne-a-dubaji/Doporučujeme z Ruska

Nejnovější z RuskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024