Levné nákupy v Berlíně: na své si přijdou milovníci obchoďáků, kamenných obchodů i bleších trhů

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 15408x

Čekají na vás neobvyklé galerie, obchody kapesní velikosti, oblíbené „blešáky“, moderní nákupní centra a tržnice.

Vyberte si z našich zájezdů do BerlínaZobrazit zájezdy

Vydejte se s námi na nákupy do kosmopolitního Berlína! Čekají na vás neobvyklé galerie, obchody kapesní velikosti, oblíbené „blešáky“, moderní nákupní centra, tržnice s kuchyněmi celého světa i druhý největší obchodní dům v Evropě, takže je vážně na co se těšit!

Berlín je sice tisíckrát „profláknutým“, nicméně stále oblíbeným rájem i neodolatelnou drogou pro všechny, kteří ještě i dnes dávají přednost nákupům v kamenných obchodech. Vůně, pocity a prvotní zážitky při hledání a osahávání si něčeho, co byste si rádi koupili, to je něco, co (zatím) můžete získat jen v kamenných obchodech.

Ve vyhlášeném nákupním komplexu Arkády na Postupimském náměstí si můžete k nákupům vybrat z více než stovky obchodů. Hned vedle pak najdete obchodní centrum firmy Sony, zajímavý příklad moderní berlínské architektury, ve kterém mimo jiné sídlí nejnavštěvovanější kino v Berlíně i oblíbené restaurace a kavárny. Rok co rok se navíc na tomto místě pořádá Berlínský mezinárodní filmový festival (zkráceně Berlinale).

Jedinečnou šanci pořídit si skvělé módní kousky budete mít i na Friedrichstrasse, ulici plné obchodů, obchodních domů a nákupních pasáží. Na jednom konci Friedrichstrasse najdete také slavný Checkpoint Charlie s muzeem. Vášniví milovníci přepychu zase slyší na jméno Quartier 206, luxusního obchodního domu, který spolu s Galeries Lafayette patří mezi nejelegantnější berlínské obchody.

Dobrodružství pro mlsné jazýčky? I to je Berlín!

Velké oblibě mezi nakupujícími se těší legendární obchodní dům na bulváru Tauentzienstraße – KaDeWe (Kauhaus des Westens neboli Obchodní dům Západu), jenž je po legendárním Harrods v Londýně druhým největším obchodním domem v Evropě. Své butiky tady mají světoví návrháři a módní značky.

Za těmi největšími dobrotami se vydejte na některý z berlínských trhů. V rušné místo plné neuvěřitelně dobrého jídla se každý čtvrtek promění krytá hala s jídlem, Markt Halle Neun. O pozornost vašich chuťových pohárků tady soupeří delikatesy z celého světa. Je libo tradiční newyorský cheesecake, thajské knedlíčky, vietnamské polévky nebo raději mexické tacos? Ceny jsou velmi přijatelné, takže si směle můžete dát vše, na co máte právě chuť.

Berlíňané milují hledání pokladů! Jak jinak si vysvětlit oblibu bleších trhů?

Víkend je jako stvořený pro klidnou a pomalou snídani. V nejlepší pekárně ve městě – Bekarai můžete vybírat mezi snídaní portugalskou, řeckou či třeba typicky německou. Skvělé snídaně servírují i v populárním bistru 1900 Cafe Bistro. Až se nasnídáte, zajděte na některý z oblíbených bleších trhů. Každý týden se jich ve městě koná hned několik.

Většina z nich je ale otevřena až v neděli od 10 do 17 hodin. Narazíte tady na poklady, o jejichž existenci jste zatím možná ani neměli tušení. Ceny jsou příjemně nízké a není vyloučeno, že ke konci s vámi budou prodejci rádi smlouvat.

Jedním z nejstarších, největších a nejznámějších bleších trhů je Kunstmarkt ve čtvrti Charlottenburg, na Straße des 17. Juni. Prodejci tady vždy v sobotu a v neděli od 10 do 17 hodin nabízejí vše od starých CD, vinylových desek, nejrůznějších kuriozit přes starožitnosti až po porcelán. K nedělním rituálům patří také návštěva Flohmarktu v Mauerparku. Jedete-li právě na vlně vintage, retra a nostalgie, pak jste tu správně.

Za malými butiky avantgardních umělců do módní čtvrti Mitte…

Rádi byste si přivezli nějaký skutečně originální kousek z dílny talentovaných berlínských návrhářů? V tom případě si nenechte ujít návštěvu malého příjemného butiku jménem Konk. Mezi originálními taškami, botami a šperky si určitě vyberete nový kousek do svého šatníku, který vyniká perfektním střihem a prvotřídním zpracováním.

Oblast Mitte (v češtině označuje střed nebo centrum) je ale nejen centrem města, ale i centrem kulturního dění. Ne nadarmo proto bývá označována jako tlukoucí srdce Berlína. V Mitte se městná řada historických památek, nechybí neskutečně stylové kavárny, prvotřídní restaurace a galerie.

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Německo (Berlín)

Objevte velkoměsto Evropy

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Berlína

Zájezdy do Berlína

Nejbližší volný zájezd již 29. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/nakupy-v-berline/Doporučujeme z Německa

Nejnovější z NěmeckaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024