Ohlédněte se v Bangkoku za rokem 2018 a potěšte se pohledem na thajské hl. město z prosklené vyhlídky

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 28. 12. 2018 • Přečteno 3843x

Říká se, že vždy je dobré podívat se na všechno ve svém životě v širších souvislostech. Naordinovat si trochu nadhledu ale není špatné ani při poznávání nových míst. Stačí přitom stát na střeše unikátního mrakodrapu, odkud je fantastický výhled na Bangkok.

Vyberte si z našich zájezdů do BangkokuZobrazit zájezdy

Tip pro vás…

Navštivte některou z TOP 5 vyhlídek v Bangkoku podle našich cestovatelů. Dostane vás Elephant Tower, Baiyoke Sky Tower, State Tower, Observatory Point nebo právě MahaNakhon?

Po celý rok jsme pro vás hledali ty nejpřitažlivější turistické atrakce. Dotýkali jsme se jich, přičichávali k nim, ochutnávali je, bedlivě sledovali a s napětím poslouchali. Vybrat na závěr roku tu nejpovedenější aktualitu bylo těžké, ale nakonec nás napadlo podívat se na letošní cestovatelské dění z ptačí perspektivy. Co jsme spatřili? Před očima se nám rozprostíral více jak osmimilionový Bangkok.   

Každý, kdo navštíví thajský Bangkok, si dříve či později začne lámat hlavu s tím, jak se na něj podívat z ptačí perspektivy. Možností je celá řada a každá z nich má něco do sebe. A to by v tom byl čert, aby se vám z té vší krásy nezamotala hlava a z výšky nejala příjemná závrať.

Ostře sledovaný mrakodrap MahaNakhon, jenž je zároveň nejvyšší stavbou Thajska, má v rukávu další eso, a tím je vyhlídková terasa. Z prosklené 360stupňové plošiny je možné pohledově obsáhnout jak městskou krajinu, rámovanou architekturou, tak i mohutnou řeku Chao Phraya tekoucí dole.

Mrakodrap navržený německým architektem Olem Scheerenem má 77 podlaží a vedle bytů a kanceláří tu našly své místo i luxusní obchody, bary a restaurace. Záměrem zadavatele i architekta bylo, aby byl mrakodrap jako sám život – neustále v pohybu, neboť jediné, co v životě přetrvává, je změna.

Z pohledu nepoučeného pozorovatele tak MahaNakhon vypadá jako pixelový obraz, jemuž se nedostává pixelů. Vize Scheerena ale byla po celou dobu zcela jasná: měla vzniknout věž, již by charakterizoval neustálý pohyb a změna, nepřetržitá obnova a vývoj.

Kde, kdy a za kolik?

114 Naradhiwas Road, Silom, Bangrak, Bangkok 10500

Denně od 10 do 24 hod. Poslední vstup je umožněn ve 23 hod.

Plné vstupné na vnitřní i vnější vyhlídkovou plošinu (v 74. a 78. patře mrakodrapu) stojí 1 050 thajských bahtů (cca 723 korun). Lístek lze zakoupit přímo na místě.

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Thajsko (Bangkok)

Thajský poklad Bangkok

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Bangkoku

Zájezdy do Bangkoku

Nejbližší volný zájezd odlétá již 16. listopaduURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/ohlednete-se-v-bangkoku-za-rokem-2018-a-poteste-se-pohledem-na-thajske-hl.-mesto-z-prosklene-vyhlidky/Doporučujeme z Thajska

Nejnovější z ThajskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024