Pro lajky, modré virtuální lichotky, vše! Někteří turisté v Thajsku klidně zaplatí i za rozhánění holubů

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 14. 11. 2019 • Přečteno 1809x

Lajkofilové, lidé posedlí sbíráním pochvalných lajků na sociálních sítích, neváhají v honbě za dokonalou fotografií udělat téměř vše. V Thajsku třeba platí ženě, která plaší holuby.

Vyberte si z našich zájezdů do ThajskaZobrazit zájezdy

Víte, že…

Na začátku letošního roku byl pokořen rekord v celkovém počtu lajků na Instagramu. S tak obrovským úspěchem se setkala fotografie, na níž je zachyceno obyčejné vejce. Za pouhých 10 dní od zveřejnění získalo vajíčko přes 25 milionů lajků. Zkrátka, kreativita (či snad smysl pro humor) lidí nezná mezí.  

Co nejlepší, nejzajímavější, nejinspirativnější – a ještě lépe nejbláznivější. Po jiných fotkách už snad dnešní turisté ani netouží. Alespoň tedy pokud chtějí být trendy a mít co přidávat na Instagram neboli vizuální sociální síť. Své o tom ví i žena, jež v thajském městě Čiang Mai za drobný poplatek rozhání holuby. Letící ptáci totiž fotkám z cest dodávají potřebnou dynamiku, atmosféru a nevšednost.

Zatímco třeba v jihomoravských vinicích plaší hladové špačky, kteří se do vinohradů chystají na hostinu, v severothajském městě Čiang Mai (cca 700 km od Bangkoku) místní žena rozhání zvědavé holuby, čímž turistům pomáhá získat dramatickou a neobvyklou fotografii.

Jako v dobře secvičené divadelní hře má třicetiletá Noon vždy připravený bílý prapor, jímž pohotově mávne pokaždé, když jí turisté zaplatí drobný, zhruba jednodolarový poplatek (cca 23 korun). Za získané peníze (asi 16 dolarů denně) pak hradí školné své malé dceři.

Jejím netradičním pracovištěm se stala světově známá thajská památka, historická brána The Pae, jež odděluje staré město od nového. Ta je známá především svými starobylými zdmi z červených cihel, které poskytují dokonalou kulisu k oblíbeným fotografiím, a početnými hejny holubů. Podle jejích slov si fotky plné vyplašeně poletujících ptáků nejvíce oblíbili návštěvníci z Číny.  

Zdaleka se však nejedná o jedinou atrakci, při jejímž focení turisté tak trochu podvádějí. Neméně známý je i případ horského chrámového komplexu Pura Lempuyang Luhur na východě Bali, kde je však namísto rozháněčky holubů ve hře optická iluze vytvořená pomocí zrcadla. Díky tomuto triku se totiž zdá, že chrám omývá čirá jezerní voda. Ve skutečnosti je to ale trochu jinak a žádná vodní plocha tam není.

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Thajsko

Ochutnejte exotiku Thajska

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Thajska

Zájezdy do Thajska

Nejbližší volný zájezd odlétá již 16. listopaduURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/pro-lajky-modre-virtualni-lichotky-vse-nekteri-turiste-v-thajsku-klidne-zaplati-i-za-rozhaneni-holubu/Doporučujeme z Thajska

Nejnovější z ThajskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024