Zájezdy pro cestovatele

Ptejte se nás +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy na jih Francie – srovnání a doporučení

Autor: Karolína Petrová, Radynacestu.cz | Aktualizováno: 19. 10. 2020

Tyto zájezdy připravuji.Máte dotaz? Tyto zájezdy připravuji.
Zájezdy připravuji
Karolína Petrová – e-mail: petrova@radynacestu.czpřímá linka: +420 596 111 602


Jižní Francii jste si velmi oblíbili, proto vám dnes nabízíme hned několik možností zájezdů do tohoto nádherného regionu, a to jak letecky, tak i autobusem. 

Jih Francie autobusem s nejbohatším programem

Zájezdy na jih Francie autobusem patří mezi nejoblíbenější, neboť za šest dní v oblasti Provence prozkoumáme to nejlepší, co může region nabídnout. Na programu jsou pouze v období červen–červenec, protože právě tehdy kvete levandule.

V nabídce máme dva, oba mají stejný program v Provence, liší se pouze náplň posledního dne.

To nejkrásnější z Provence + MONAKO (autobusem)

Na tomto zájezdu si užijeme poslední den zastávku v Eze, kde sídlí jedna z poboček parfumerie Fragonard a zbytek dne strávíme v Monaku. Za návštěvu tu stojí exotická zahrada a trať závodu Formule 1.

To nejkrásnější z Provence + AZUROVÉ POBŘEŽÍ (autobusem)

V programu nás čeká nejoblíbenější město na Azurovém pobřeží – Nice. Můžeme se projít Starým Městem a na kopci Suquet zamířit k ukrytým vodopádům. Mým osobním tipem je Matissovo muzeum, odpolední koupání a relax na městské pláži.

Výhodou autobusového zájezdu je to, že jsme mobilní, kdykoliv se můžeme rozhodnout a upravit program. Za pár dní toho samozřejmě stihneme více. Nevýhodou je dlouhá cesta z Ostravy až do Avignonu, skoro 24 hodin, a ne pro každého je tento způsob dopravy komfortní.

Jih Francie letecky pro větší pohodlí

Pro ty, kteří preferují pohodlí a rychlost přesunu, máme v nabídce i leteckou verzi. Výhodou je, že za dvě hodinky jsme z Prahy v Marseille.

To nejkrásnější z Provence + MARSEILLE + OKROVÁ STEZKA (letecky z Prahy)

Zájezd je čtyřdenní a krom Marseille, kde budeme bydlet, stihneme i to nejzajímavější v regionu. Jeden den se věnujeme Avignonu a Arles. Druhý den si autobusem projedeme vesničky v okolí, zejména slavné Gordes, van Goghovu léčebnu v Saint-Remy-de-Provence a levandulové políčko u kláštera Sénanque. Některé klenoty regionu Provence tady ale oproti autobusovému zájezdu chybí.

Tyto zájezdy jezdíme ve dvou termínech – v červnu kvůli kvetoucí levanduli a na podzim, kdy je počasí mnohem příjemnější a uličky nebývají tak plné. Co se týče dopravy na místě, tam jsme odkázáni na MHD a nejsme tak variabilní jako u autobusového zájezdu.

Čtení na podobné témaZájezdy do Paříže – srovnání a doporučeníPřečíst

Francouzská riviéra – nikdy neokoukaná klasika

Oproti středověké a romantické Provence nás na vyhlášené riviéře, kam jezdí i místní, čeká pravá dovolenková atmosféra luxusu i kus poznání.

To nejkrásnější z Nice + AZUROVÉ POBŘEŽÍ (letecky z Prahy)

Pouze na tomto zájezdu si naplno užijete filmové Cannes se slavným červeným kobercem, malebné staré přístavy v Nice nebo Antibes. Vydat se navíc můžete lodí i na některý z blízkých ostrovů. 

Tento zájezd nabízíme průměrně čtyřikrát do roka, neboť každé období má svá pozitiva. Jaro bývá nejrozkvetlejší, ale také nejvíce okupované turisty, v letní sezonu (od června do září) je na jihu příjemné letní počasí a volné odpoledne často využíváme ke koupání. A podzim? Ten značí na jihu Francie pohodu bez davů turistů a stále příjemné počasí.

Zobrazit všechny zájezdy do FrancieKarolína Petrová

Karolína PetrováSpecialista Radynacestu.cz

Francii miluji a snažím se, aby z ní cestovatelé poznali to pravé a jedinečné ‚savoir vivre – umění žít‘.Provence_levandulova_pole_2_Radynacestu_Pavel_Spurek.jpg
Posíláme pozdravy z Marseille, od baziliky na kopci je parádní výhled.
Provence_Pont_du_Gard_Radynacestu_Pavel_Spurek_2015.jpg
Aix-en-Provence má jedno z nejúžasnějších venkovních tržišť.
Okrova stezka Roussillon
Impozantní antická aréna v Arles vás naprosto dostane.
Provence_Avignonsky_most_Radynacestu_Pavel_Spurek_2015.jpg
Uprostřed starého centra Nice se nachází skrytý vodopád.

Inspirujte se na našem Instagramu:

Katalog 2022