Zájezdy pro cestovatele

Ptejte se nás +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy na jih Francie – srovnání a doporučení

Autor: Karolína Petrová, Radynacestu.cz | Aktualizováno: 19. 10. 2020

Tyto zájezdy připravuji.Máte dotaz? Tyto zájezdy připravuji.
Zájezdy připravuji
Karolína Petrová
e-mail: petrova@radynacestu.cz
přímá linka: +420 596 111 602


Jižní Francii jste si velmi oblíbili, proto vám dnes nabízíme hned několik možností zájezdů do tohoto nádherného regionu, a to jak letecky, tak i autobusem. 

Jih Francie autobusem s nejbohatším programem

Zájezdy na jih Francie autobusem patří mezi nejoblíbenější, neboť za šest dní v oblasti Provence prozkoumáme to nejlepší, co může region nabídnout. Na programu jsou pouze v období červen–červenec, protože právě tehdy kvete levandule.

V nabídce máme dva, oba mají stejný program v Provence, liší se pouze náplň posledního dne.

To nejkrásnější z Provence + CANNES (autobusem)

Jedno z nejkrásnějších měst Francouzské riviéry – Cannes – si užijeme na tomto zájezdu. Vydáme se na procházku k Festivalovému paláci, kde uvidíme otisky dlaní slavných osobností, a chybět nebude ani plavba na nedaleký ostrov s návštěvou starobylého kláštera. Nemineme také městečko Grasse a slavnou továrnu na parfémy Fragonard.

To nejkrásnější z Provence + AZUROVÉ POBŘEŽÍ (autobusem)

V programu nás čeká nejoblíbenější město na Azurovém pobřeží – Nice. Můžeme se projít Starým Městem a na kopci Suquet zamířit k ukrytým vodopádům. Mým osobním tipem je Matissovo muzeum, odpolední koupání a relax na městské pláži.

Výhodou autobusového zájezdu je to, že jsme mobilní, kdykoliv se můžeme rozhodnout a upravit program. Za pár dní toho samozřejmě stihneme více. Nevýhodou je dlouhá cesta z Ostravy až do Avignonu, skoro 24 hodin, a ne pro každého je tento způsob dopravy komfortní.

Jih Francie letecky pro větší pohodlí

Pro ty, kteří preferují pohodlí a rychlost přesunu, máme v nabídce i leteckou verzi. Výhodou je, že za dvě hodinky jsme z Prahy v Marseille.

To nejkrásnější z Provence + MARSEILLE + OKROVÁ STEZKA (letecky z Prahy)

Zájezd je čtyřdenní a krom Marseille, kde budeme bydlet, stihneme i to nejzajímavější v regionu. Jeden den se věnujeme Avignonu a Arles. Druhý den si autobusem projedeme vesničky v okolí, zejména slavné Gordes, van Goghovu léčebnu v Saint-Remy-de-Provence a levandulové políčko u kláštera Sénanque. Některé klenoty regionu Provence tady ale oproti autobusovému zájezdu chybí.

Tyto zájezdy jezdíme ve dvou termínech – v červnu kvůli kvetoucí levanduli a na podzim, kdy je počasí mnohem příjemnější a uličky nebývají tak plné. Co se týče dopravy na místě, tam jsme odkázáni na MHD a nejsme tak variabilní jako u autobusového zájezdu.

To nejlepší z Okcitánie + PROVENCE + HRAD CARCASSONNE

Výjimečný poznávací zájezd, který si doslova vychutnáte. Okcitánie je jedno z míst, na které budete dlouho vzpomínat. Objevíme skrytá zákoutí měst Marseille či Avignon, slavný akvadukt Pont du Gard, považovaný za mistrovské dílo, nebo dechberoucí středověkou citadelu Les Baux-de-Provence.

Zájezd je nabitý autentickými gastronomickými zážitky. V Les Grands Buffets, restauraci typu „all you can eat“, ochutnáme delikatesy vyhlášených šéfkuchařů a každý si zde přijde na své. Vyzkoušíme také místní vyhlášené ústřice či ančovičky. Podíváme se do městečka Limoux, kde se zrodila šumivá vína, a zajdeme si na degustaci do některého z vinařských domů. Nevynecháme ani malebné uličky městečka Arles, které je samotným srdcem Provence, a majestátní pevnost Carcassonne.

Čtení na podobné témaZájezdy do Paříže – srovnání a doporučeníPřečíst

To nejkrásnější z Provence + MARSEILLE + OPATSTVÍ SÉNANQUE

Odpočinkový pětidenní poznávací zájezd, který nás zavede na nejkrásnější místa Provence. Vypravíme se do druhé největší metropole Francie Marseille a na procházce jejími uličkami nasajeme jedinečnou atmosféru tohoto přístavního města.

Kromě poznání zdejších památek nás ohromí skvělá místní gastronomie. Uděláme si výlet do Avignonu, kde nevynecháme slavný most a ochutnávku Papaline d´Avignon – zdejší jedinečné cukrovinky. Trošku italské atmosféry nás čeká v historickém Arles, kam se pohodlně dostaneme vlakem. Toto město nás kromě bohaté římské historie okouzlí také nespočtem malých kavárniček. Na závěr nesmí chybět ani opatství Sénanque.

Francouzská riviéra – nikdy neokoukaná klasika

Oproti středověké a romantické Provence nás na vyhlášené riviéře, kam jezdí i místní, čeká pravá dovolenková atmosféra luxusu i kus poznání.

To nejkrásnější z Nice + AZUROVÉ POBŘEŽÍ (letecky z Prahy)

Pouze na tomto zájezdu si naplno užijete filmové Cannes se slavným červeným kobercem, malebné staré přístavy v Nice nebo Antibes. Vydat se navíc můžete lodí i na některý z blízkých ostrovů. 

Tento zájezd nabízíme průměrně čtyřikrát do roka, neboť každé období má svá pozitiva. Jaro bývá nejrozkvetlejší, ale také nejvíce okupované turisty, v letní sezonu (od června do září) je na jihu příjemné letní počasí a volné odpoledne často využíváme ke koupání. A podzim? Ten značí na jihu Francie pohodu bez davů turistů a stále příjemné počasí.

To nejkrásnější z jižní Francie + MĚSTO PARFÉMŮ GRASSE + SAINT-TROPEZ (letecky z Prahy) 

Nový šestidenní zájezd plný zážitků vás čeká v polovině září. Vydáme se na samotný jih Francie, kde nás čeká městečko Grasse, přezdíváno jako světové hlavní město vůní. V jeho okolí uvidíme velké lány voňavých květin využívaných k výrobě parfémů. Podíváme se detailně na to, jak se parfémy vyrábějí, a v jedné z tradičních parfumerií si budeme moci parfémy vyzkoušet. Z vrcholku Le Chateau se podíváme na letovisko Nice a nemineme Monako a jeho slavný okruh Formule 1 ve čtvrti Monte Carlo. Do filmového světa se na chvíli přeneseme v Saint-Tropez a Cannes a s Francií se rozloučíme návštěvou působivého města Marseille.

Adventní Nice + VÁNOČNÍ TRHY FRANCOUZSKÉ RIVIÉRY (letecky z Vídně)

Jedinečný poznávací zájezd, na kterém nechybí příjemná sváteční atmosféra Francouzské riviéry. V poklidném tempu se projdeme po vánočně vyzdobeném letovisku Nice, uvidíme jeho nejkrásnější památky a z vrcholku Le Chateau si vychutnáme nezapomenutelný výhled. Vlakem zavítáme do Monaka, kde nás čeká Monte Carlo a jeho dominanty. Nemineme Knížecí palác a slavný okruh Formule 1. Kdo by dal přednost odpočinku, může ochutnat některou z gastronomických specialit v místní hospůdce. Malebnými uličkami se dostaneme až k nádherně nasvíceným adventním trhům. Nakonec se vypravíme do vánoční vesničky ve světoznámém městě filmu Cannes. Podíváme se k Festivalovému paláci a projdeme se mimo jiné také po slavné třídě de la Croisette. Zájezd je ideální pro všechny, kteří mají rádi vánoční atmosféru a nevadí jim i trocha chůze a poznání.

Zobrazit všechny zájezdy do FrancieKarolína Petrová

Karolína PetrováSpecialista Radynacestu.cz

Francii miluji a snažím se, aby z ní cestovatelé poznali to pravé a jedinečné ‚savoir vivre – umění žít‘.Provence_levandulova_pole_2_Radynacestu_Pavel_Spurek.jpg
Posíláme pozdravy z Marseille, od baziliky na kopci je parádní výhled.
Provence_Pont_du_Gard_Radynacestu_Pavel_Spurek_2015.jpg
Aix-en-Provence má jedno z nejúžasnějších venkovních tržišť.
Okrova stezka Roussillon
Impozantní antická aréna v Arles vás naprosto dostane.
Provence_Avignonsky_most_Radynacestu_Pavel_Spurek_2015.jpg
Hradební město Carcassonne v Okcitánii
Marseille
Sénanque
Uprostřed starého centra Nice se nachází skrytý vodopád.
Grasse.jpg
Náměstí Masséna v Nice s fontánou v čase adventu
Katalog 2023