Zájezdy pro cestovatele

Ptejte se nás +420 608 261 719 Po – Čt: 8:30 – 17:00, Pá: 8:30 – 16:00

Zájezdy na jih Francie – srovnání a doporučení

Autor: Karolína Petrová, Radynacestu.cz | Aktualizováno: 3. 3. 2024

Tyto zájezdy připravuji.Máte dotaz? Tyto zájezdy připravuji.
Zájezdy připravuji
Karolína Petrová
e-mail: petrova@radynacestu.cz
přímá linka: +420 596 111 602


Jižní Francii jste si velmi oblíbili, proto vám dnes nabízíme hned několik možností zájezdů do tohoto nádherného regionu, a to jak letecky, tak i autobusem. 

Jih Francie autobusem s nejbohatším programem

Zájezdy na jih Francie autobusem patří mezi nejoblíbenější, neboť za šest dní v oblasti Provence prozkoumáme to nejlepší, co může region nabídnout. Na programu jsou pouze v období červen–červenec, protože právě tehdy kvete levandule.

V nabídce máme dva, oba mají stejný program v Provence, liší se pouze náplň posledního dne.

To nejkrásnější z Provence + CANNES (autobusem)

Jedno z nejkrásnějších měst Francouzské riviéry – Cannes – si užijeme na tomto zájezdu. Vydáme se na procházku k Festivalovému paláci, kde uvidíme otisky dlaní slavných osobností, a chybět nebude ani plavba na nedaleký ostrov s návštěvou starobylého kláštera. Nemineme také městečko Grasse a slavnou továrnu na parfémy Fragonard.

To nejkrásnější z Provence + AZUROVÉ POBŘEŽÍ (autobusem)

V programu nás čeká nejoblíbenější město na Azurovém pobřeží – Nice. Můžeme se projít Starým Městem a na kopci Suquet zamířit k ukrytým vodopádům. Mým osobním tipem je Matissovo muzeum, odpolední koupání a relax na městské pláži.

Výhodou autobusového zájezdu je to, že jsme mobilní, kdykoliv se můžeme rozhodnout a upravit program. Za pár dní toho samozřejmě stihneme více. Nevýhodou je dlouhá cesta z Ostravy až do Avignonu, skoro 24 hodin, a ne pro každého je tento způsob dopravy komfortní.

Jih Francie letecky pro větší pohodlí

Pro ty, kteří preferují pohodlí a rychlost přesunu, máme v nabídce i leteckou verzi. Výhodou je, že za dvě hodinky jsme z Prahy v Marseille.

To nejlepší z Okcitánie + PROVENCE + HRAD CARCASSONNE (letecky z Prahy)

Výjimečný poznávací zájezd, který si doslova vychutnáte. Okcitánie je jedno z míst, na které budete dlouho vzpomínat. Objevíme skrytá zákoutí měst Marseille či Avignon, slavný akvadukt Pont du Gard, považovaný za mistrovské dílo, nebo dechberoucí středověkou citadelu Les Baux-de-Provence.

Zájezd je nabitý autentickými gastronomickými zážitky. V Les Grands Buffets, restauraci typu „all you can eat“, ochutnáme delikatesy vyhlášených šéfkuchařů a každý si zde přijde na své. Vyzkoušíme také místní vyhlášené ústřice či ančovičky. Podíváme se do městečka Limoux, kde se zrodila šumivá vína, a zajdeme si na degustaci do některého z vinařských domů. Nevynecháme ani malebné uličky městečka Arles, které je samotným srdcem Provence, a majestátní pevnost Carcassonne.

Čtení na podobné témaZájezdy do Paříže – srovnání a doporučeníPřečíst

To nejkrásnější z Provence + MARSEILLE + OPATSTVÍ SÉNANQUE (letecky z Prahy)

Odpočinkový pětidenní poznávací zájezd, který nás zavede na nejkrásnější místa Provence. Vypravíme se do druhé největší metropole Francie Marseille a na procházce jejími uličkami nasajeme jedinečnou atmosféru tohoto přístavního města.

Kromě poznání zdejších památek nás ohromí skvělá místní gastronomie. Uděláme si výlet do Avignonu, kde nevynecháme slavný most a ochutnávku Papaline d´Avignon – zdejší jedinečné cukrovinky. Trošku italské atmosféry nás čeká v historickém Arles, kam se pohodlně dostaneme vlakem. Toto město nás kromě bohaté římské historie okouzlí také nespočtem malých kavárniček. Na závěr nesmí chybět ani opatství Sénanque.

Francouzská riviéra – nikdy neokoukaná klasika

Oproti středověké a romantické Provence nás na vyhlášené riviéře, kam jezdí i místní, čeká pravá dovolenková atmosféra luxusu i kus poznání.

To nejkrásnější z Nice + AZUROVÉ POBŘEŽÍ (letecky z Prahy)

Pouze na tomto zájezdu si naplno užijete filmové Cannes se slavným červeným kobercem, malebné staré přístavy v Nice nebo Antibes. Vydat se navíc můžete lodí i na některý z blízkých ostrovů. 

Tento zájezd nabízíme průměrně čtyřikrát do roka, neboť každé období má svá pozitiva. Jaro bývá nejrozkvetlejší, ale také nejvíce okupované turisty, v letní sezonu (od června do září) je na jihu příjemné letní počasí a volné odpoledne často využíváme ke koupání. A podzim? Ten značí na jihu Francie pohodu bez davů turistů a stále příjemné počasí.

To nejkrásnější z jižní Francie + MĚSTO PARFÉMŮ GRASSE + SAINT-TROPEZ (letecky z Prahy)

Mimořádný poznávací zájezd na jih Francie plný nezapomenutelných zážitků. Čeká nás městečko Grasse, známé také jako světové hlavní město vůní. V jeho okolí uvidíme velké lány voňavých květin využívaných k výrobě parfémů. Podíváme se detailně na to, jak se parfémy vyrábějí, a v jedné z tradičních parfumerií si budeme moci parfémy vyzkoušet. Z vrcholku Le Chateau se podíváme na letovisko Nice a nemineme Monako a jeho slavný okruh Formule 1 v Monte Carlu. Do filmového světa se na chvíli přeneseme v Saint-Tropez a Cannes a s Francií se rozloučíme návštěvou trhu a kavárniček v působivém městě Aix-en Provence.

Adventní Nice + VÁNOČNÍ TRHY FRANCOUZSKÉ RIVIÉRY (letecky z Vídně)

Jedinečný poznávací zájezd, na kterém nechybí příjemná sváteční atmosféra Francouzské riviéry. V poklidném tempu se projdeme po vánočně vyzdobeném letovisku Nice, uvidíme jeho nejkrásnější památky a z vrcholku Le Chateau si vychutnáme nezapomenutelný výhled. Vlakem zavítáme do Monaka, kde nás čeká Monte Carlo a jeho dominanty. Nemineme Knížecí palác a slavný okruh Formule 1. Kdo by dal přednost odpočinku, může ochutnat některou z gastronomických specialit v místní hospůdce. Malebnými uličkami se dostaneme až k nádherně nasvíceným adventním trhům.

Zobrazit všechny zájezdy do FrancieKarolína Petrová

Karolína PetrováSpecialista Radynacestu.cz

Snažím se se při svých cestách držet francouzské filosofie ‚savoir vivre‘, neboli umění žít.Voňavá levandulová Provence
Posíláme pozdravy z Marseille, od baziliky na kopci je parádní výhled.
Jedinečný akvadukt Pont du Gard
Aix-en-Provence má jedno z nejúžasnějších venkovních tržišť.
Okrova stezka Roussillon
Impozantní antická aréna v Arles vás naprosto dostane.
Slavný Avignonský most
Hradební město Carcassonne v Okcitánii
Marseille
Sénanque
Uprostřed starého centra Nice se nachází skrytý vodopád.
Barevné historické centrum městečka Grasse
Grasse
Náměstí Masséna v Nice s fontánou v čase adventu

Získejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024