TOP zážitky

Na každý týden jedna inspirace

Zažijte švédskou idylu v Bohuslänu

Bohuslän

Nejlepší švédskou idylku zažijete v pobřežní provincii Bohuslän, která se vyznačuje množstvím rybářských vesniček a měst s malebnými barevnými dřevěnými domky. Vyzkoušejte švédskou kuchyni, založenou zejména na rybách, a ochutnejte například marinovaného lososa s chlebem, omáčkou z kopru či bramborami, pečenou bramboru s krevetami a křenovým dipem či silně aromatickou pochoutku surströmming – kvašeného sleďe s chlebovou plackou.

Ochutnejte legendu - švédské masové kuličky

Masové kuličky jsou typické pro Švédsko

Tradiční švédské masové kuličky (köttbullar) jsou pojmem, který k této zemi neodmyslitelně patří. Malé kuličky připravované na způsob našich karbanátků s bramborami, hnědou omáčkou a brusinkami jsou místním nejoblíbenějším jídlem. U nás je proslavil nábytkářský gigant IKEA, pochutnat si ale na švédských kuličkách v restauraci v centru Stockholmu je úplně jiný zážitek. Zážitek, který by si žádný labužník neměl nechat ujít.

Získejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024