Zájezdy pro cestovatele
Tisknout zájezd  

autobusem z Brna

Adventní Graz + ČOKOLÁDOVNA ZOTTER

Hana Suchánková, průvodkyně

Pořád je co objevovat. Svět je tak velký, že by vystačil i na několik životů.

1 den28. 11. – 28. 11. 2020

Jediný termín v tomto roce


Nenaplněna kapacita zájezdu
Autobusem

Z Brna, Mikulova

Ubytování

Bez ubytování

Stravování

Bez stravy

Skupina

Do 45 osob

Průvodce

Po celý zájezd

Adventní Graz + ČOKOLÁDOVNA ZOTTER

Adventní zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z předvánočního Grazu a užijete si prohlídku čokoládovny Zotter. Zhlédnete hradní vršek Schlossberg, renesanční Landhaus a vychutnáte si tradiční vánoční trhy s punčem a cukrovím. Prožijte s námi kouzlo rakouských Vánoc, poznejte adventní Graz a nenechte si ujít chuť nejlahodnější čokolády!

Na co se můžete těšit

 • Vánočně vyzdobené centrum Štýrska
 • Slavnou hradní hodinovou věž
 • 14 kouzelných vánočních trhů
 • Nezapomenutelnou chuť čokolády Zotter

Co vše zažijete: den po dni

Odjezd z Brna nebo Mikulova.


1.DEN

Sobota 28. listopadu: Dopoledne vás čeká návštěva čokoládovny Zotter, následuje přesun do Grazu a prohlídka tohoto kouzelného renesančního města s průvodcem.  Po prohlídce je na programu volné odpoledne, které můžete strávit na adventních trzích či prohlídkou místních muzeí a jiných památek. Odjezd zpět do Brna v podvečerních hodinách.

Odjezd z Brna v ranních hodinách – okolo 5 hod. Příjezd do areálu čokoládovny Zotter před 10. hodinou.

V čokoládovně Zotter se dozvíte všechno o zpracování a výrobě té nejlepší čokolády. Během cca 90minutové zážitkové prohlídky zhlédnete krátký film o farmářích a kakaových plantážích v Indii a Latinské Americe a ochutnáte nespočet druhů čokolády v rozličných formách. Budete procházet expozicí čokolády, seznámíte se s procesem její výroby a na jednotlivých zastávkách vždy okusíte vybrané druhy. Celou prohlídku vás bude doprovázet sladká vůně kakaových pochoutek.

Všichni účastníci dostanou před zahájením prohlídky porcelánovou lžičku, kterou využijí při obcházení četných čokoládových fontán. Návštěvníci obdrží audio průvodce, který bude dostupný i v českém jazyce.

Po prohlídce čokoládovny následuje přesun do krásného renesančního města Graz (v češtině Štýrský Hradec), které je hlavním městem spolkové země Štýrsko.

Vydáme se na prohlídku historického centra města, které je od roku 1999 zapsáno na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Navštívíme hlavní náměstí s krásnou budovou radnice, které je místem konání tradičních vánočních trhů. Vánočním unikem Štýrského Hradce je množství kouzelných trhů, které vytváří tu pravou vánoční atmosféru. Najdeme jich tu celkem 14 a všechny v blízké pěší vzdálenosti.

Dále uvidíme hlavní symbol města, hradní vršek Schlossberg s hodinovou věží a pevností, který vytváří jeho typické panorama. Nevynecháme ani Landhaus (Zemský dům), jehož nádvoří patří mezi nejkrásnější renesanční památky ve střední Evropě.

Poté půjdeme kolem zbrojnice, která ukrývá více než 32 000 kusů zbraní a dalšího vojenského vybavení. Uvidíme také kontroverzní, moderní budovu Muzea současného umění (Kunsthaus), od které budeme pokračovat po břehu řeky Mur k Murinsel, umělému ostrovu, jehož konstrukce je klenotem moderní architektury. Zážitkem bude i výjezd zubačkou na hradní vršek Schlossberg, odkud se nám otevřou nádherná panoramata, a návštěva katedrály Domkirche.

Po prohlídce města následuje volný program, který budete moci využít k návštěvě rozličných vánočních trhů a také k předvánočním nákupům.

V podvečer odjezd z Grazu. Příjezd do ČR po 23. hodině.Tento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Katarína Kolíbalová – e-mail: kolibalova@radynacestu.czpřímá linka: +420 776 028 005

Co už máte v ceně?

 • autobusovou dopravu
 • průvodce
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • cestovní pojištění
 • vstupné na místě (včetně vstupu do čokoládovny Zotter)

Cestovní pojištění zařídíme my. Vy si jen vyberete:

EASY

35 Kč

UNIVERSAL + STORNO

60 Kč

60 Kč / den / osoba + STORNO 0 Kč

Srovnání a podmínky pojištění


Zdravotní pojištění se vztahuje také na onemocnění COVID-19 při vycestování do bezpečných zemí dle MZV. Více zde.Vstupné

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním programem:


Důležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příjezdu a odjezdu budou upřesněny v pokynech před zájezdem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Vstupné do památek pro zájemce:

 • zubačka na Schlossberg: 4,40 €/ cesta tam i zpět
 • Muzeum současného umění (Kunsthaus): 9 €
 • Zbrojnice: 9 €
 • Katedrála Domkirche: zdarma

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky, aktuální Covid informace.

Ohlasy cestovatelůS námi cestujete tak, jako byste byli všude místní

ŽÁDNÁ MASOVKA

Průměrně 15 cestovatelů na jeden zájezd. Pro pohodovou atmosféru.

SKRYTÁ MÍSTA

Máme vlastní koncept. Poznáte i místa, o kterých se běžně nepíše.

NADŠENÍ PRŮVODCI

Chválí nám je všichni. Jsou to profíci, kteří v cizině žili a milují cestování.

MYSLÍME DOPŘEDU

Včas rezervujeme vstupenky a jsme připraveni na vše s předstihem.