Zájezdy pro cestovatele

Volejte +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

letecky z Prahy

To nejlepší z Azorských ostrovů + KOUPÁNÍ V LÁVOVÝCH JEZÍRKÁCH

Petra Bujoková, průvodkyně

Vyhledávám dobrodružství. A mé zájezdy plují na podobné vlně.

12 dní / 11 nocí30. 8. – 10. 9. 2019

Jediný termín v letošním roce

Teď zaplaťte jen 29 995 Kč a doplatek do 30. 7.

Dříve 69 990 Kč

59 990

Co máte v ceně?

Letecky

Z Prahy

Ubytování

Hotel

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 15 osob

Průvodce

Po celý zájezd

To nejlepší z Azorských ostrovů + KOUPÁNÍ V LÁVOVÝCH JEZÍRKÁCH

Portugalsko trochu jinak… Pojďte do toho! S průvodcem, který se vyzná, objevíte Azory – okouzlující ráj uprostřed Atlantiku. Dechberoucí divoká příroda, úchvatná lávová jezírka, nejvyšší hora Portugalska, pohodová atmosféra malebných vesniček, pozorování velryb či ochutnávka výtečného portugalského sýra. Lákavé, že? Probuďte v sobě cestovatelskou vášeň a prožijte Azorské ostrovy!

Na co se můžete těšit

 • Koupání v unikátních lávových jezírkách
 • Divoká příroda a fascinující výhledy
 • Výlet za pozorováním velryb
 • Nejvyšší hora Portugalska – Pico
 • Malebné vesnice a lány hortenzií

Co vše zažijete: den po dni

1.DEN

Pátek 30. srpna: Plánovaný odlet z Prahy na ostrov São Miguel a následné ubytování v hotelu před odletem na ostrov Faial.

Odlet z Prahy (let s přestupem v Lisabonu), přílet v nočních hodinách do města Ponta Delgada na ostrově São Miguel. Ubytování v pozdních nočních hodinách v blízkosti letiště.

2.DEN
Kvetoucí modré hortenzie na ostrově Faial

Sobota 31. srpna: Odlet na ostrov Faial a odpolední koupání v lávových jezírkách ve Varadouru.

Odlet z Ponta Delgada v dopoledních hodinách a přílet na ostrov Faial, nazývaný též jako „modrý ostrov“ – nikde jinde totiž nenajdete tolik květů hortenzií. Ubytování ve Varadouru na pobřeží Atlantiku. Ve Varadouru se nabízí koupání v krásných lávových jezírkách

3.DEN
Vulkanický kráter Caldeira

Neděle 1. září: Dnes se vypravíme ke kráteru Caldeira, prohlédneme si město Horta a projdeme se kolem útesu Morro de Castelo Branco.

Po snídani nás čeká vyjížďka k jícnu obrovského kráteru Caldeira s úctihodnými rozměry 7 kilometrů po obvodu a 400 metrů do hloubky. Strmé stěny kráteru pokrývají husté porosty kapradin, jalovců a endemických keřů faya, které také daly ostrovu jméno.

Poté se přemístíme do hlavního města Horta, které je proslulé především svým jachetním přístavem s kresbami od námořníků. Odtud se společně vydáme navštívit krásnou vyhlídku na záliv Calderia do Inferno. Určitě si zde dopřejeme chvíli odpočinku v některé z kaváren či restaurací, ve kterých si dávají dostaveníčko jachtaři z celého světa.

Poté se společně projdeme kolem mořského útesu Morro de Castelo Branco

Návrat na hotel ve večerních hodinách.

4.DEN
Vulcau dos Capelinhos

Pondělí 2. září: Jednoduchý trek kolem levády (zavlažovací kanál) v severní části ostrova. Návštěva vulkanického centra Capelinhos a piknik při západu slunce na výběžku Vulcao dos Capelinhos.

Ráno se nejprve vypravíme na jednoduchý trek, který zvládne opravdu každý (cca 2,5 hodiny), divokou přírodou kolem levády (zavlažovací kanál) v severní části ostrova. Tato pohodová procházka kolem levády potěší každého milovníka přírody. Půjdeme skrze lesy, pastviny, buší hortenzií a budeme se kochat nádhernými výhledy na severní pobřeží ostrova Faial.  

Při návštěvě tohoto ostrova není možné vynechat vulkán Vulcao dos Capelinhos, který se vynořil na západním pobřeží z hloubky oceánu roku 1957. Zdejší krajina připomíná měsíční krajinu a je tak častým cílem filmových štábů. My se nejprve společně vydáme navštívit vulkanické centrum Capelinhos, kde se nachází nové interaktivní muzeum zabývající se vulkanickou činností. Poté bude dostatek času na prozkoumání vulkánu a na závěr nás bude čekat piknik při západu slunce na nejzápadnějším výběžku ostrova Vulcao dos Capelinhos.

5.DEN
Nejvyšší hora Portugalska Pico má 2351 metrů

Úterý 3. září: Dopoledne máte možnost relaxovat při koupání v krásných lávových jezírkách nebo se vypravit za dobrodružstvím na výlet s pozorováním velryb. Odpoledne přejezd na ostrov Pico a prohlídka typických azorských vesnic.

Po snídani zájemce čeká dopolední relaxace a koupání ve Varadouru, kde se nacházejí horké prameny. Koupání v krásných lávových jezírkách bude nezapomenutelným zážitkem.

Pro ty, které lenošení neláká, je připraven půldenní výlet za pozorováním velryb. Tato vyjížďka člunem na oceán není zahrnuta v ceně zájezdu (cena cca 55 €) a dokoupení bude možné až na ostrově (v závislosti na počasí).

Odpoledne se přesuneme trajektem na ostrov Pico, který je známý svým dezertním vínem, a nachází se zde nejvyšší hora Portugalska (2 351 metrů n. m.), která je zároveň jedním z nejkrásnějších vulkánů na světě. Poté, co se ubytujeme, vydáme se na výlet kolem divokého pobřeží z černé lávy, prohlédneme si malebné vesnice  s typickou azorskou architekturou a nakonec nás bude čekat příjemná zastávka v netradičním Cella baru, jenž je významným architektonickým dílem místního umělce. 

6.DEN
Vulkány na ostrově Pico

Středa 4. září: Celodenní okruh po sopečkách a severovýchodě ostrova Pico s koupáním.

Dnes nás čeká okruh po hřebenovce východu ostrova. Nejprve projedeme středem ostrova se spoustou horských ples, přičemž budeme míjet cca 1 000 metrů vysoké kopečky. Budeme se kochat divokou přírodou, kde mlhu střídá sluníčko a cesty křižují pasoucí se krávy.

Poté sjedeme na pobřeží u Terra Alta a budeme se pohybovat kolem oceánu. Na konci dne nás čeká malá písečná pláž a lávová jezírka. A určitě se nezapomeneme na závěr posílit v místní hospůdce.

7.DEN
Přístav Velas na ostrově Sao Jorge

Čtvrtek 5. září: Přejezd na ostrov Sao Jorge, prohlídka přístavu Velas a návštěva sýrárny s ochutnávkou.

Ráno se trajektem vypravíme na ostrov Sao Jorge, který je charakteristický svými strmými skalisky svažujícími se přímo do oceánu. Nejprve si uděláme krátkou prohlídku přístavu Velas. Velas je důležitý přístav s osobitou azorskou architekturou a na zdejších budovách se odráží slavná minulost ostrova. Během prohlídky uvidíme zdejší přístav, kostel Sao Jorge, kostel Nossa Senhora Conceicao, malebnou radnici s náměstíčkem a typické uličky s bílými domky.

Poté bude následovat návštěva místní sýrárny s ochutnávkou výtečného portugalského sýra, který je proslavený i daleko za hranicemi tohoto ostrova.

8.DEN
Caldeira do Santo Cristo na ostrově Sao Jorge

Pátek 6. září: Společně se vypravíme na nejkrásnější trek na ostrově „Caldeira do Santo Cristo – Faja dos Cubres“.

Dnes nás čeká nejkrásnější trek na ostrově „Caldeira do Santo Cristo – Faja dos Cubres“. Jedná se opravdu o unikátní místo, které bylo prohlášeno přírodní rezervací. My se vydáme na dvouhodinový sestup z hor k oceánu skrze svahy poseté hortenziemi a jinou divokou květenou.

Po cestě bude možnost osvěžit se koupáním pod vodopádem a v laguně. Ti odvážnější mohou na místě vyzkoušet také jednoduchý kaňoning – slézání vodopádů a brodění říčkou. 

9.DEN
Lávové jezírko na ostrově Sao Jorge

Sobota 7. září: Volný den. Koupání v lávových jezírkách a na krásné malé opuštěné pláži.

10.DEN
Pobřeží Faja do Ouvidor na ostrově Sao Jorge

Neděle 8. září: Výlet s výhledy na překrásné krátery, připomínající golfové jamky, a okolní ostrovy zakončený koupáním v lávových jezírkách Faja do Ouvidor.

Cyklovýlet (není povinný – stejnou trasu lze absolvovat rovněž autem) po nejvyšším pohoří ostrova (v cca 1000 metrech n. m.), část trasy se necháme vyvézt autem a pak už si budeme vychutnávat jízdu po kopečcích, výlet zakončíme sjezdem k pobřeží. Cesta nabízí výhledy na překrásné krátery, připomínající golfové jamky, a okolní ostrovy (Pico, Faial, Graciosa,Terceira). Odměnou nám bude koupání v lávových jezírkách Faja do Ouvidor.

Pokud budete chtít tento výlet absolvovat na kole, je potřeba nahlásit v cestovní kanceláři, že máte zájem o zajištění kola (půjčení kol je v ceně zájezdu). Pro ty, kteří se cyklovýletu nebudou chtít účastnit, je zajištěna doprava po celé trase (doprava je v ceně zájezdu).

11.DEN

Pondělí 9. září: Možnost výletu na lávová jezírka v Calhetě. Následný přesun trajektem na ostrov Ponta Delgada a ubytování v hotelu poblíž letiště.

12.DEN

Úterý 10. září: Odlet zpět do ČR.Ozvěte seTento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Veronika Valíková – přímá linka: +420 608 859 987

Co už máte v ceně?

 • letenka Praha – Lisabon, Lisabon – São Miguel se všemi poplatky
 • letenka São Miguel – Faial se všemi poplatky
 • letenka Faial – Lisabon, Lisabon – Praha se všemi poplatky
 • kabinové a odbavované zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel viz níže
 • 1x ubytování v Ponta Delgada na ostrově São Miguel
 • 3x ubytování ve Varadouru na ostrově Faial
 • 2x ubytování na ostrově Pico
 • 4x ubytování na ostrově Sao Jorge
 • 1x ubytování na ostrově Faial ve městě Horta
 • 1x ubytování v Lisabonu
 • 12x snídaně
 • 3x trajekt Faial – Pico, Pico – Sao Jorge, Sao Jorge – Faial
 • veškeré přesuny transferem po ostrovech
 • návštěva sýrárny s ochutnávkou
 • průvodce po celou dobu zájezdu
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • výlet za pozorováním velryb cca 50 € (zakoupení tohoto výletu je možné až na ostrově Faial)
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 6 500 Kč

Jak je to s jídlem?

 • během dne bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení

Cestovní pojištění zařídíme my. Vy si jen vyberete:

EASY

420 Kč

UNIVERSAL + STORNO

1 020 Kč


Důležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je možné vždy po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

U zájezdů do zahraničí je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky.

Nezávazně si rezervujte už dnes

Pojištění
Osoby

Kliknutím na tlačítko REZERVOVAT provedete nezávaznou rezervaci v souladu s našimi všeobecnými podmínkami.
Rezervaci vám zdarma podržíme 3 dny • Po objednání zájezdu vám zavoláme a zodpovíme vaše dotazy • Objednávku lze dokončit online ještě dnes


Cestujte s námi mazaně. Jsme cestovatelé – profíci.

ŽÁDNÁ MASOVKA

Průměrně 15 cestovatelů na jeden zájezd. Pro pohodovou atmosféru.

SKRYTÁ MÍSTA

Máme vlastní koncept. Poznáte i místa, o kterých se běžně nepíše.

NADŠENÍ PRŮVODCI

Chválí nám je všichni. Jsou to profíci, kteří v cizině žili a milují cestování.

MYSLÍME DOPŘEDU

Včas rezervujeme vstupenky a jsme připraveni na vše s předstihem.


68 pečlivě vybraných cestovatelských zážitků
Osobně prověřeno průvodci!