+420 608 261 719Napište nám

Koloseum: Turistická bomba potřísněná krví gladiátorů

Petra Bělohubá
   

Autor: Petra Bělohubá, Radynacestu.cz

Vydáno: 30. 4. 2014 | Aktualizováno: 3. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Koloseum je místo, kde soupeřili gladiátoři i odsouzení vězňové s divokými zvířaty Koloseum je místo, kde soupeřili gladiátoři i odsouzení vězňové s divokými zvířaty
0 1 2 3 4
Itálie (Řím)
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 54 zájezdů do Říma

Tip pro vás:

Vyhněte se dlouhému čekání a kupte si vstupenky do Kolosea předem. Využít můžete i pokladny u Fora Romana, neboť do obou památek se dostanete s jednou kombinovanou vstupenkou.

Koloseum vás ze všech římských památek nadchne nejvíc. Místo, kde soupeřili gladiátoři i odsouzení vězňové s divokými zvířaty, má dodnes jedinečnou a tajemnou atmosféru.

Koloseum je významným symbolem Říma a jediné, co vás může od jeho návštěvy odradit, jsou dlouhé fronty. Je lepší koupit si vstupenku předem a tak se frontě vyhnout. 

Z historie Kolosea

Koloseum nechal vybudovat císař Vespasián na základech Neronova palácového komplexu. Poprvé bylo otevřeno v roce 80 a Vespasiánův syn uspořádal hry, které trvaly sto dní a nocí. V průběhu těchto „oslav“ bylo zabito okolo pěti tisíc zvířat. Tento počet překonal až Traján, jehož 117 denních soubojů se účastnilo devět tisíc gladiátorů a deset tisíc zvířat.

Koloseu se říkalo Flaviův amfiteátr a vešlo se do něj až 50 tisíc návštěvníků. Stěny Kolosea se mohou pochlubit třemi úrovněmi oblouků, které jsou rozčleněny zezdola směrem nahoru sloupy jónskými, dórskými a korintskými.

Koloseum má 80 vstupních oblouků, díky kterým se diváci velmi rychle dostali do arény a mohli se brzy usadit. Zajímavostí je, že nad hlediště bylo možno natáhnout plachtu, která návštěvníky chránila před sluncem i deštěm. V 19. století již bylo Koloseum zarostlé, prováděly se zde botanické výzkumy, které uvádějí, že se zde nachází až 420 druhů různých rostlin.

Koloseum je symbolem věčného Říma. Mnich Bede ve středověku dokonce napsal: „Dokud stojí Koloseum, bude stát i Řím, ale když Koloseum padne, padne i Řím – a pádem Říma skončí celý svět.“

Itálie (Řím)

Bude to jen váš Řím

Vyberte si jeden z našich 54 zájezdů do Říma

Zobrazit aktuální zájezdy do Říma

Nejbližší volný zájezd odlétá již 4. února


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/koloseum/

Katalog Radynacestu.cz

Zašleme ihned na vaši adresu!

Katalog Radynacestu.cz Chci katalog zájezdů

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Říma na téma: Eurovíkendy

To nejlepší z Říma + NÁKUPY VE SLEVÁCH (letecky z Ostravy – Krakova)
  • volná místa
  • Krakov nebo Ostrava
  • hotel
  • snídaně
  • 12 990 Kč

To nejlepší z Říma (letecky z Prahy) 2. 3. – 5. 3. 2017 (4 dny)

To nejlepší z Říma (letecky z Prahy)
  • volná místa
  • Praha
  • hotel
  • snídaně
  • 12 990 Kč

Přidejte se k nám