To nejlepší ze severní Itálie + FLORENCIE (letecky z Prahy)

To nejlepší ze severní Itálie + FLORENCIE (letecky z Prahy)

Stručný popis zájezdu

To nejlepší ze severní Itálie + FLORENCIE (letecky z Prahy)

Jedinečný poznávací zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější ze severní Itálie a renesanční Florencie. Pokocháte se pohledy na jezero Lago di Garda, objevíte skvosty romantických Benátek. Na vlastní oči spatříte slavnou věž v Pise a vydáte se do půvabné oblasti Cinque Terre. Zapomeňte na všední starosti a poznejte s námi poklady Itálie!

ODLET z Prahy
INFO O DOPRAVĚLetecká doprava
Autobus Radynacestu
UBYTOVÁNÍ
STRAVA snídaně
VELIKOST SKUPINY max. 35 účastníků
PRŮVODCE po celý zájezd
1DEN

Přílet do Milána. Na letišti už vás bude čekat náš autobus Radynacestu, se kterým se společně vydáme k jednomu z nejkrásnějších italských jezer Lago di Garda a za dalšími krásami severní Itálie. Po příjezdu k jezeru ubytování

Večer strávíme v malebném městečku Sirmione, které leží na poloostrově vybíhajícím daleko do jezera Lago di Garda. Jeho krásná pobřežní promenáda je lemována palmami, a tak se tu budete cítit jako u moře. 

2DEN

Dnes se vydáme do městečka Malcesine na východním pobřeží jezera pod pohořím Monte Baldo. Projdeme se romantickými uličkami k místnímu scaligherskému hradu a pokocháme se zamotanými uličkami. Ze všech stran na vás budou vykukovat originální suvenýry, na jejichž nákup budete mít dostatek času.

S těmi, kteří budou mít zájem o výlet lanovkou na Monte Baldo do výšky 1 783 metrů, se budeme kochat nádhernými výhledy na tyrkysové jezero i na okolní horské masivy. Krátce se projdeme po hřebeni Monte Baldo po panoramatické stezce. Ti, kteří zůstanou „při zemi“, budou mít možnost koupání. 

3DEN

Ráno vyrazíme do Benátek, přičemž cestou si uděláme krátkou zastávku ve vinařství Inama San Bonifacio a Losi. Čeká nás prohlídka vinařství, které je s tímto krajem úzce spjato, a několik druhů vína také ochutnáme.

Příjemně naladěni dorazíme do Benátek. Vypravíme se lodí na náměstí San Marco, na kterém stojí snad nejexotičtější z evropských katedrál bazilika sv. Marka. Uvidíme honosný Dóžecí palác postavený ve stylu benátské gotiky, který byl sídlem vládců, a věž Kampanilu, ze které je nádherný pohled na celé město. Navštívíme kostel Frari, ve kterém se nacházejí díla Tiziana, či nejkrásnější barokní chrám v Benátkách Santa Maria della Salute.

Pro zájemce možnost projížďky po Canale Grande. Uvidíme Celnici, která kontrolovala obchodníky přijíždějící do Benátek a ze které je nádherný pohled na náměstí sv. Marka.

Odjezd na ubytování v okolí Bologni.

4DEN

Dopoledne si zpestříme výletem do města kultury i automobilů Ferrari Modeny, které je rovněž proslulé historickým trhem Market di Via Albinello. Na tomto trhu dostanete koupit typické potraviny z okolí Modeny jako parmská šunka, parmezán, balzamikové octy či zeleninu. 

Poté se vydáme do města Ravenna, jehož některé památky jsou na seznamu UNESCO. Ravenna je proslavená překrásnými antickými či byzantskými mozaikami a dalšími architektonickými skvosty a také je spjata se jménem Dante Allighieri, který zde po odchodu z Florencie umírá. 

5DEN

Dnešní ráno si zpříjemníme návštěvou muzea sýru v Parmě, kde se dovíme mnoho o výrobě světoznámého sýru Parmezánu a kde ho také ochutnáme. 

Poté se vydáme do jedinečné oblasti pěti fascinujících malých městeček Cinque Terre. Až na místo se dá dostat pouze vlakem, na který nasedneme v městě La Spezia. Navštívíme některá z těchto městeček, bude i chvilka na odpočinek u moře a projdeme se po pohodlné „cestě lásky“, odkud se nám naskytnou krásné pohledy na nádherná barevná městečka u moře, skalnatá pobřeží či romantické zátoky.

6DEN

Ráno se vydáme do Florencie, přičemž do centra Florencie dojedeme pohodlně vlakem bez dopravních zácp. Podíváme se na jednu z nejhezčích renesančních budovu Palazzo Strozzi, projdeme přes most Ponte Santa Trinita k Palazzo Pitti a kostelu Santa Croce.

Na Piazza della Signoria uvidíme známou Neptunovu Fontánu Bartolomea Ammannata. Prohlédneme si dům Dante Alighieriho a zhlédneme známá místa jako kostel Santa Maria NovellaPiazza Doumokostel Santa Maria del FioreCampanile di Giotto a Battistero e Cupola di Brunelleschi, Galleria Uffizi nebo Gallerii dell'Accademia.

Kvečeru se vypravíme na krátkou zastávku do města šikmé věže, Pisy. Prohlédneme si Piazza dei Miracoli a Camposanto Monumentale

7DEN

Ráno po snídani odjezd autobusem na letiště v Miláně, odlet zpět do ČR.

Máte dotazy k tomuto zájezdu?

Kontaktujte přímo specialistu, který tento zájezd pro vás připravuje:

Pošlete mi dotaz nebo zprávu

Denisa Kubinová

Přímá linka: 596 111 035

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek a ty se mohou měnit.

Cena zahrnuje:

 • letenka Praha – Miláno – Praha se všemi poplatky
 • kabinové zavazadlo (odbavované zavazadlo dle podmínek pro přepravu zavazadel viz níže)
 • autobusová doprava v rámci programu
 • 2x ubytování v hotelu u Lago di Garda
 • 4x ubytování v hotelu v okolí Bologni
 • 6x snídaně
 • průvodce po celou dobu zájezdu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Cena nezahrnuje:

 • cestovní pojištění
 • vstupné na místě

Podmínky pro přepravu zavazadel:

 • Zavazadlo v ceně zájezdu - kabinové zavazadlo o max. rozměrech 56 (d) x 45 (v) x 25 (h) cm
 • Zavazadlo za příplatek 1 200 Kč - velké odbavované zavazadlo o max. hmotnosti do 20 kg
 • Co nesmí obsahovat kabinové zavazadlo

Cestovní pojištění:

Přečtěte si ohlasy účastníků, kteří s námi jeli na zájezd do Itálie (574 ohlasů)


Bohužel, tento zájezd nemá momentálně žádný termín. Budeme rádi, pokud si vyberete jiný zájezd do Itálie.


"