Kostel Santa Croce: místo odpočinku Galileo Galileie a Michelangela

Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 13091x

Kostel Santa Croce neboli Svatého Kříže je slavná bazilika ve Florencii.

Vyberte si z našich 11 zájezdů do FlorencieZobrazit zájezdy

Kostel Santa Croce neboli Svatého Kříže je slavná bazilika, kterou mnozí nazývají Pantheonem Florencie. Jedná se o komplex skládající se z muzea, kaplí a náhrobků. Je součástí celku budov patřících františkánskému řádu. V roce 1294 byl položen základní kámen této baziliky, dokončena byla v roce 1385. Na její stavbě se podílel architekt Arnolfo di Cambio.

Novogotické průčelí kostela bylo vybudováno až v 19. století. Stavba je trojlodní s transeptem, avšak strop kostela nemá klenbu, tvoří jej trámy nesoucí konstrukci střechy. Uprostřed hlavní lodi na pravé straně je kazatelna.

Bazilika je místem odpočinku známých osobností, jako např. Galilea Galiei a Michelangela Buonarrotiho. Náhrobky jsou umístěny podél stěn; je jich zde 276. Spatříme zde také kaple slavných rodin – rodiny Medicejských a rodiny Pazziů. V muzeu v prostorách bývalého refektáře jsou vystaveny malby a sochy náboženského charakteru, významná je socha sv. Ludvíka z Toulouse, jsou zde i nádherné fresky Taddea Gaddiho znázorňující rodokmen Ježíše Krista a poslední večeři. V interiéru kostela se dále nachází monumentální 4 metry vysoký dřevěný krucifix. Návštěva kostela určitě stojí za to!

Itálie (Florencie)

Objevte perlu Toskánska

Vyberte si jeden z našich 11 zájezdů do Florencie

Zájezdy do Florencie

Nejbližší volný zájezd odlétá již 29. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/kostel-santa-croce/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024