Palác Pitti: bankéřovo honosné sídlo

Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 13828x

Palác Pitti je renesanční palác ve Florencii postavený na návrh architekta Brunelleschiho.

Vyberte si z našich 11 zájezdů do FlorencieZobrazit zájezdy

Palazzo Pitti neboli palác Pitti je nazván podle bankéře L. Pittiho, který tento palác nechal v roce 1457 postavit na základě návrhu architekta Fillippa Brunelleschiho. Do 19. století zde žily také rodiny Medicejských, Lotrinských a později dokonce členové královské rodiny.

Galerie - okouzlující chaos

Palác je opravdu nádherný, a to nejen zvenčí, ale i zevnitř. V současnosti jsou v paláci umístěna čtyři muzea a obrazová galerie. Galerii tvoří šest sálů, přičemž obrazy jsou v ní typicky umístěny ve třech i čtyřech řadách. Ani samotné místnosti nejsou řešené systematicky, což může působit poněkud zmateně. Proto se doporučuje jen tak se procházet a dívat se kolem sebe. Je zde vystaveno  asi 1 000 maleb z období baroka a renesance. Můžete zde vidět mistrovská díla Raffaela, Tiziana, Cristofana Alloriho a jiných. Navštívit můžete také galerii moderního umění a prohlédnout si díla z období 19. a 20. století.

Muzea

Z muzeí můžete navštívit Královské apartmány z období 17.–19. století, které jsou dekorovány v neoklasickém stylu, pokoje jsou zdobené freskami a podobiznami členů rodiny Medici. Další ze 4 muzeí je Muzeum stříbra, kde jsou umístěny předměty ze zlata a stříbra, skla, nádherný nábytek a jiné cennosti. Za zmínku stojí určitě Galerie dvorské módy a malé Muzeum porcelánu.

Čtení: Zájezdy do Itálie – srovnání a doporučení

Zahrady

Vedle paláce jsou rozprostřeny nádherné zahrady Boboli, které určitě stojí za procházku. Po náročném chození si zde můžete skvěle odpočinout a vychutnat si výhled na město. V parku najdete mnoho fontán, umělých jezírek a jeskyní i vkusně upravené záhony. Zahrady jsou typickou ukázkou italské zahradní architektury.

Itálie (Florencie)

Objevte perlu Toskánska

Vyberte si jeden z našich 11 zájezdů do Florencie

Zájezdy do Florencie

Nejbližší volný zájezd odlétá již 29. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/palac-pitti/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024