Náměstí Piazza del Duomo: jedno z nejnavštěvovanějších míst v Evropě

Petra Bělohubá Petra Bělohubá, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 7915x

Náměstí Piazza del Duomo je jedním z nejnavštěvovanějších míst na světě.

Vyberte si z našich 11 zájezdů do FlorencieZobraz zájezdy

Tip pro vás:

Kromě monumentálních budov na náměstí Piazza Duomo naleznete další, méně nápadné, ale přesto velmi cenné stavby. Patří mezi ně i Loggia del Bigallo, nenápadný gotický dům s podloubím (loggia), jenž byl postaven ve 14. století. Dům sloužil jako sirotčinec a útočiště pro poutníky a cestovatele.

Rozhodli jste se navštívit toskánské město umění, Florencii, a nevíte, kam mají vaše kroky směřovat jako první? Začnete třeba na jednom z nejnavštěvovanějších náměstí v Evropě, Piazza del Duomo, které dostalo název podle katedrály (Duomo). Náměstí se nachází v samém srdci města a hlavním turistickým lákadlem je z mnoha důvodů.

Naleznete zde pozoruhodné stavby, které po staletí udivují miliony návštěvníků Florencie. Čtvrtá největší katedrála světa, Santa Maria del Fiore, uchvacuje svou monumentální Brunelleschiho kopulí. Překrásná je i gotická bazilika Santa Maria del Fiore, jejíž dominantou je Giottova zvonice. Ta byla částečně vyzdobena slavným středověkým malířem Giottem Bondonim. Na náměstí najdete i jednu z nejstarších florentských budov, románské Baptisterium Sv. Jana Křtitele, které je zajímavé svým osmiúhelníkovým půdorysem i překrásnými vstupními dveřmi. V areálu všech zmíněných budov můžete také navštívit muzeum Museo dell'Opera dell Duomo, v tom jsou uložená umělecká díla, která byla v průběhu historie odstraněna z katedrály, baptisteria nebo zvonice. Na nádvoří muzea dokonce sochal Michelangelo svého Davida. 

Náměstí Piazza del Duomo je velmi unikátní směsicí různých architektonických stylů, které dokonale mapují vývoj florentského stavitelství.

Petra Bělohubá

Petra BělohubáExpert Radynacestu.cz

Itálie (Florencie)

Objevte perlu Toskánska

Vyberte si jeden z našich 11 zájezdů do Florencie

Zobrazit aktuální zájezdy do Florencie

Nejbližší volný zájezd odlétá již 8. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/namesti-piazza-del-duomo/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieNOVÝ E-BOOK
PLNÝ CHUTI!

Co ochutnat na cestách?
Gastro rady, tipy
a recepty z celého světa..

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!