Canal Grande: největší významem i hloubkou

Petra Bělohubá Petra Bělohubá, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 15612x

Canal Grande je hlavní dopravní tepnou Benátek a zároveň jejich nejhlubším kanálem.

Vyberte si z našich 3 zájezdů do BenátekZobrazit zájezdy

Doporučujeme

Každoročně 21. listopadu se u kostela Santa Maria della Salute koná pozoruhodná akce, kdy je přes kanál vytvořen most z člunů, po kterých přecházejí poutníci do kostela na slavnost. Nenechejte si tento nevšední zážitek ujít!

Benátky na severu Itálie vynikají mezi ostatními městy tím, že jsou tvořeny více než stovkou ostrovů a ostrůvků. Mezi nimi protékají kanály, z nichž největší je Canal Grande, tedy Velký kanál. Jedná se o nejdůležitější dopravní tepnu města a zároveň o nejhlubší benátský kanál. 

Pokud plánujete cestu do romantických Benátek, rozhodně se nevyhnete přepravě po kanálu, ať už místním lodním autobusem, tzv. vaporettem, nebo na tradiční gondole.

Kanál se 4 mosty

Kanál ve tvaru písmene S je tvořen korytem řeky Brenty, která protéká pod hladinou mělké laguny. Přestože je kanál dlouhý více než 4 kilometry, tyčí se nad ním pouze čtyři mosty. Most Ponte Rialto je nejstarším a nejkrásnějším benátským mostem, který si můžete nejlépe prohlédnout právě z vaporetta. Most Ponte dell'Accademia se nachází u galerie a Ponte degli Scalzi u hlavního benátského nádraží. Nejmladším mostem je Ponte della Costituzione. Stojí tu teprve od roku 2008 a je postaven z oceli, mramoru a skla.

Lodní doprava

Po celé délce kanálu je několik zastávek lodního autobusu a také celá řada památek a zajímavostí. Mezi ty největší rozhodně patří Zlatý dům (benátsky Ca'd'Oro), krásný gotický palác z 15. století, barokní kostel Santa Maria della Salute nebo palác Dario (italsky Palazzo Dario), renesanční palác, jehož fasádu tvoří různobarevný mramor.

Petra Bělohubá

Petra BělohubáExpert Radynacestu.cz

Itálie (Benátky)

Město jako z pohádky

Vyberte si jeden z našich 3 zájezdů do Benátek

Zájezdy do Benátek

Nejbližší volný zájezd odlétá již 19. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/canal-grande/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024