Galerie Uffizi: nejstarší muzeum v Evropě

Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 14257x

Galerie Uffizi je nejstarší a zároveň nejslavnější muzeum v Evropě.

Vyberte si z našich 11 zájezdů do FlorencieZobraz zájezdy

Galerie Uffizi je nejstarší a zároveň nejslavnější muzeum v Evropě. Protože je galerie opravdu hojně navštěvovaná, doporučujeme rezervovat vstupenky přes oficiální webové stránky galerie předem, abyste se vyhnuli několikahodinové frontě na vstupenky.

Palác měl původně sloužit jako sídlo úředníků, uffizi (dnes ufficio) v překladu totiž znamená kancelář, odtud vznikl název celého paláce. Na stavbě se podíleli architekti Giorgio Vasari a jeho následovníci Alfonso Parigi a Bernardo Buonotalenti. Vznikl tak architektonický skvost s dórskými sloupy, který obklopuje malé náměstíčko a druhou stranou je arkádami obrácen k řece Arno. V roce 1581 zde vznikla první část galerie a zároveň první umělecké muzeum v Evropě.

V současnosti zde najdete nejcennější skvosty umělců renesančních, vlámských či německých. Získáte ucelený pohled na vývoj italského malířství od dob gotiky až po renesanci. Za zmínku stojí nejznámější dílo Botticelliho – obraz Primavera, který vznikl kolem roku 1482, i světoznámé Zrození Venuše. Dále zde uvidíte vrcholné umění např. Jacopa Tintoretta, Filippa Lippi, Verrocchia, Leonarda da Vinci, Tiziana, Albrechta Dürera a mnoha dalších umělců.

Itálie (Florencie)

Objevte perlu Toskánska

Vyberte si jeden z našich 11 zájezdů do Florencie

Zobrazit aktuální zájezdy do Florencie

Nejbližší volný zájezd odlétá již 8. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/galerie-uffizi/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieNová dávka
Inspirace!

Tištěný katalog zájezdů, tipů, zážitků a rad na rok 2020.
Zdarma do Vaší schránky!

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!