4 tipy Pavla Volfa na cestu do Benátek: Video od magického Pantheonu po proslulý suvenýr aneb Kam by vás ani Marco Polo nevzal!

Pavel Volf Pavel Volf, Průvodce Radynacestu.cz Vydáno 3. 10. 2018 • Přečteno 5771x

Průvodce Pavel Volf má Benátky zažité na vlastní kůži. Zná skrytá místa, která bez průvodce nemáte šanci objevit. Kde jsou? Sledujte!

Vyberte si z našich 3 zájezdů do BenátekZobrazit zájezdy

Pavel Volf je milovník silné kávy a stejně vydatných příběhů. Benátky na něj zapůsobily už před mnoha lety a od té doby se do nich s radostí vrací a nerad je opouští. Každý kout města zná jako své boty, každé zákoutí vám přiblíží se zaujetím. V krátkém sestřihu vás vezme k domu cestovatele Marca Pola, na slavný Tizianův obraz, k benátskému Pantheonu i za proslulým suvenýrem, který poprvé přišel na svět v české kotlině!

Kde bydlel v Benátkách legendární cestovatel Marco Polo? Tuhle informaci v učebnicích nenajdete. Pavel Volf vás ale na pečlivě ukrytý dvorek s pamětní deskou vezme a prozradí vám, jak v uličkách neztratit orientaci.

V Benátkách je 12 kostelů. Opravdu. Máme-li vám pomoci s výběrem, pak doporučujeme navštívit alespoň ten, který ukrývá ostatky malíře Tiziana a jeho slavný obraz Nanebevzetí Panny Marie, který namaloval v pouhých 25 letech.

Největší cihlová stavba v Benátkách je kostel nazývaný San Zanipolo. Kdo to ten Zanipolo byl? Odpovědí je – nikdo. To si jen Benátčané spojili jména dvou jiných světců. Ostatně nebylo by to poprvé, kdy si tak trochu poupravili skutečnost...

Rádi se totiž chlubí cizím peřím. Benátské sklo, které je proslulé po celém světě, není tak úplně benátské. Ukradli ho, a teď je čas se trochu napýřit, nám! Patent na výrobu smaltovaného skla byl uloupen v 17. století právě v české kotlině.

Chcete-li se o Benátkách, nebo i o jiných italských městech, dozvědět víc, zajeďte si na dobré italské presso s Pavlem Volfem v rámci zájezdů Radynacestu.cz a dočkáte se jistě krom posezení u skvělé kávy i poutavých příběhů.

Pavel Volf

Pavel VolfPrůvodce Radynacestu.cz

Těmito místy Vás provedu osobně

To nejlepší z Neapole + CAPRI + POMPEJE
27. 6. – 2. 7. 2024
To nejlepší z Říma + MOŘE
11. – 15. 7. 2024

Vyberte si z mých 12 zájezdů

Itálie (Benátky)

Město jako z pohádky

Vyberte si jeden z našich 3 zájezdů do Benátek

Zájezdy do Benátek

Nejbližší volný zájezd odlétá již 19. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/4-tipy-pavla-volfa-na-cestu-do-benatek/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024