5 tipů na Madeiru průvodkyně Petry Bujokové: kompletní návod na to, jak si vychutnat dovolenou naplno!

Petra Bujoková Petra Bujoková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 28. 10. 2018 • Přečteno 9645x

Průvodkyně Petra Bujoková vám dá ucelený obrázek toho, co na Madeiře ochutnat, vidět a prožít. Pusťte si krátké video s 5 vychytanými tipy!

Vyberte si z našich 10 zájezdů na MadeiruZobrazit zájezdy

Petra Bujoková je člověk nabitý energií a dokonale ji dokáže předávat ostatním. Povolání si k tomu vybrala ideální. Živí se jako průvodkyně, a tak má každou zemi zažitou na vlastní kůži. Ví dobře, kam si na oblíbené Madeiře má zajít na drink jménem poncha, jaké ovoce nakoupit, kam na nejlepší espetadu a jaké místo nesmíte vynechat, když na romantický ostrov vyrazíte ve dvou...

Zatímco u nás je národním nápojem pivo a pole jsou poseta chmelem, na Madeiře se alkoholu také nebojí, ovšem jejich hlavní ingrediencí je tropické ovoce. Národním drinkem Madeiry je totiž poncha – nápoj z čerstvého ovoce a pálenky – a Petra ví, kam si pro něj jít.

Mandarinka, kiwi, maracuja... Tropických plantáží je tenhle nádherný ostrov plný. O to barevnější výhledy vás tady čekají. No a pro jeden opravdu romantický si vyjeďte na moře, kde kolem vás budou při západu slunce skákat delfíni.

Tradičním pokrmem je tu hovězí špíz espetada, který nesmí chybět na žádné slavnosti. Petra zná milou restauraci, kde kolem vás budou běhat číšníci jako kolem králů a espetadu si tady budete moci ukrajovat přímo z obřích špízů uprostřed stolů. 

Sever ostrova je nejzajímavější a nejdivočejší částí Madeiry. Procházka po vinařské cestě vám nabídne příjemné pohledy do skalami rozedrané krajiny i kapku adrenalinu. A končí – jak jinak než – v malebné hospůdce.

Pamatujte ale, že většina jídel na Madeiře je sladká. Mohou za to banány, které tu rostou ve velkém a fungují jako hlavní jídlo, příloha i dezert. No a banánový likér, to už je jen sladká tečka na konec vašeho putování. 

„Bom apetite!“ jak říká Petra a na viděnou v portugalském ráji! Mrkněte také na zájezdy s Petrou na Madeiru.

Petra Bujoková

Petra BujokováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Vyhledávám dobrodružství. A mé zájezdy plují na podobné vlně.

Portugalsko (Madeira)

Exotika? Jedině Madeira

Vyberte si jeden z našich 10 zájezdů na Madeiru

Zájezdy na Madeiru

Nejbližší volný zájezd odlétá již 25. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/5-tipu-na-madeiru/Doporučujeme z Portugalska

Nejnovější z PortugalskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024