Dokument z návštěvy Lisabonu: ochutnávka portugalské pohostinnosti

Jitka Bajtková Jitka Bajtková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 7672x


Dokument TV Relax o Lisabonu.

Vyberte si z našich 9 zájezdů do LisabonuZobrazit zájezdy

Z každého balkonu visí prádlo, domy zdobí barevné mozaiky a z oken se ozývají melancholické serenády – tzv. fado. Portugalští muži všech generací živě debatují na ulicích o fotbale a kolem sviští tramvaje. To je typická atmosféra města Lisabon, kam vás teď chceme pozvat skrze dokument TV Relax a cestovní kanceláře Radynacestu.cz.

Tak jako vás v Londýně na první pohled upoutají červené doubledeckery, tak vás v Lisabonu oslní žluté tramvaje. Pokud jste dosud neshledávali jízdu tramvají nijak zábavnou, v Lisabonu změníte názor. Zatímco do kopců stoupají velmi pomalu, dolů se řítí téměř nekontrolovatelně. Zkrátka o adrenalin je postaráno. Historickým centrem města vás pak proveze slavná tramvaj č. 28.

Historické památky

Velká část města byla vystavěna až po roce 1755, tedy po velkém zemětřesení, přesto tady najdete i několik historických čtvrtí s domy z 16. a 17. století. Za návštěvu stojí i mnohé pamětihodnosti města – například Obchodní náměstí, které je jedním z nejkrásnějších náměstí v Portugalsku vůbec.

Zámořské objevy

Přístavní čtvrť Belém na břehu řeky Tajo se proslavila v době velkých zámořských objevů, na které jsou Portugalci stále velmi hrdí. Onu úctu k mořeplavcům tady pocítíte na každém rohu. Nejlépe je ale doceníte, když se vydáte k oceánu, a to na vyhlídku na Cabo da Roca, kde se nachází nejzápadnější cíp kontinentální Evropy.

Čtení: Zájezdy do Portugalska – srovnání a doporučení

Gastrotoulky

Lisabon nabízí i gastronomické a kulturní zážitky, jen je nutné vědět, kam zajít. Vynechat nesmíte třeba belémskou cukrárnu a ochutnat pastéis de Belém (košíčky se žloutkovým krémem). A kam večer? Při troše štěstí narazíte na jeden z tradičních karnevalů, kde je o zábavu postaráno až do rána.

Jak se vám společný dokument TV Relax a Radynacestu.cz o Lisabonu líbí?

Celkem hlasovalo 18 čtenářů.

Jitka Bajtková

Jitka BajtkováExpert Radynacestu.cz

Krása se musí prožít… ale za rohem nečeká.

Portugalsko (Lisabon)

Jak chutná Lisabon

Vyberte si jeden z našich 9 zájezdů do Lisabonu

Zájezdy do Lisabonu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 12. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/na-navsteve-lisabonu-ochutnavka-portugalske-pohostinnosti/Doporučujeme z Portugalska

Nejnovější z PortugalskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024