Díváte se rádi na svět z výšky? Projděte se ve Švýcarsku po nejdelším visutém mostě na světě

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 10. 8. 2017 • Přečteno 5280x

Chcete na dovolené prožít hlavně dobrodružství? A co může být napínavějšího než procházka po nejdelším visutém mostě pro pěší na světě?

Vyberte si z našich 6 zájezdů do ŠvýcarskaZobrazit zájezdy

Tip pro vás...

Dechberoucí pohled na překrásnou krajinu švýcarských Alp se vám naskytne i z bobové dráhy u jezera Oeschinensee. 

Ať už právě děláte cokoliv, na chvíli toho nechte a odpovězte si na následující otázku: Patřím k těm, kteří spíš než chození po památkách nebo galeriích upřednostňují výlety do přírody? Žádná auta, jen ticho, uklidňující šumění stromů vlnících se ve větru, vy a nedávno otevřený nejdelší visutý most na světě. Nezní to skvěle? Navíc ve Švýcarsku, kde dvě třetiny území patří jen přírodě? Kdo by odolal?

Nezáleží na tom, z které strany jej zahlédnete poprvé. Jisté je, že z něj nebudete moct spustit oči. Díky visutému mostu Charlese Kuonena z ocelových lan a mříží z lehkého kovu dostal skomírající život tzv. Evropské stezky mezi obcemi Grächen a Zermatt pořádný elektrošok.

Údajně nejdelší visutý most pro pěší na světě byl uveden do provozu na konci letošního července. Ten původní, 250 metrů dlouhý visutý most, který se vznášel ve výšce 25 metrů nad zemí, totiž v roce 2010 zničily padající kameny a kusy skal. Některé dokonce o velikosti malého rodinného domku.

Od té doby ztratila oblíbená vysokohorská stezka na popularitě, neboť místo dopadu obřích kamenů museli turisté z bezpečnostních důvodů obcházet.

Nový most je téměř půl kilometru dlouhý, 65 centimetrů široký a je zavěšen 85 metrů nade dnem rokle. Všem romantikům, kteří by za krásný výhled dali nevímco, nabízí velkolepý pohled na Matterhorn, Weisshorn i Bernské Alpy.

To, aby se most při příliš nehoupal, zajišťuje speciální hydraulické zařízení. Stavbu měly původně financovat pouze okolní obce ve spolupráci s místními turistickými agenturami, ale vybraná suma nebyla s to celkové náklady pokrýt. Finanční schodek nakonec ze svého vyrovnal místní mecenáš Charles Kuonen, kteý přispěl 100 tisíci franky (přibližně 2,3 miliony korun).     

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Švýcarsko

Vrchol Evropy... Švýcarsko

Vyberte si jeden z našich 6 zájezdů do Švýcarska

Zájezdy do Švýcarska

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 30. listopaduURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/divate-se-radi-na-svet-z-vysky-projdete-se-ve-svycarsku-po-nejdelsim-visutem-moste-na-svete/Doporučujeme z Švýcarska

Nejnovější z ŠvýcarskaPřihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!

Katalog 2023