Drážďanský Eierschecke: zákusek, který musíte vyzkoušet

Lucie Piklová Lucie Piklová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 27. 3. 2018 • Přečteno 6636x

Jde o nadýchaný vaječný koláč na plech z kynutého těsta se třemi vrstvami.

Vyberte si z našich 9 zájezdů do NěmeckaZobrazit zájezdy

Tip pro Vás:

Na báječný Eierschecke a kávu zajděte např. do stylové Café Central na náměstí Altmarkt naproti kostelu Kreuzkirche.

Máte po celém dni stráveném v Drážďanech prohlížením památek chuť dát si dobrou kávu a k ní něco sladkého? Pak si určitě zajděte na Dresdner Eierschecke, tradiční drážďanský zákusek, který se stal pojmem v celém Sasku.

O co vlastně jde?

Klasický Eierschecke je specialita ze Saska a Durynska, která má mnoho variant. Jde o nadýchaný vaječný koláč na plech z kynutého těsta se třemi vrstvami – buď z jablek, tvarohu, máku, nebo polevy ze šlehačky, celých vajec, cukru a mouky.

Kde se vzal název?

Název je odvozen od horní vrstvyNázev je odvozen od horní vrstvy

Jako Schecke se původně ve 14. století označoval druh mužského oblečení, který se skládal ze tří částí. Název Eierschecke (vaječný Schecke) se odvozuje od horní vrstvy, která sestává z krémovitě umíchaných vaječných žloutků s máslem a cukrem, vanilkovým pudinkem a vyšlehaným bílkem.

Prostřední vrstva bývá tvarohovo-vanilkový puding a základ tvoří třené nebo kynuté těsto. Toto je varianta Drážďanského Eierchecke. Vylepšit se ještě dá přidáním rozinek, mandlí či čokoládovou polevou.

Teď už si jen v Drážďanech najděte příjemnou kavárnu či cukrárnu a nechte se zlákat jejich výborným Eierschecke. Guten Appetit!

Lucie Piklová

Lucie PiklováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Cestujte s nadšením. I tady platí, že s úsměvem jde všechno líp!

Německo

Na každý pád Německo

Vyberte si jeden z našich 9 zájezdů do Německa

Zájezdy do Německa

Nejbližší volný zájezd již 29. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/drazdansky-eierschecke/Doporučujeme z Německa

Nejnovější z NěmeckaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024