Dubajská tramvaj: řešení obtížné dopravní situace města

Markéta Mikšíková Markéta Mikšíková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 18. 2. 2020 • Přečteno 3554x

Dubajská tramvaj jezdí po dnes už téměř patnáctikilometrové lince v desetiminutových intervalech.

Vyberte si z našich 12 zájezdů do DubajeZobrazit zájezdy

Dubajská tramvajová linka je prvním projektem podobného typu mimo Evropu, tramvaje podobného typu jezdí ve Francii. Je totiž napájena elektřinou z kolejí, a to jen v té části, kterou vůz právě projíždí. V roce 2014 zahájil provoz dubajské tramvaje korunní princ šajch Hamdán bin Muhammad bin Rašíd Maktúm.

Dubajská tramvaj jezdí po dnes už téměř patnáctikilometrové lince v desetiminutových intervalech. Je vybavena i luxusním vagonem pro ty, kteří si připlatí, i jedním speciálním vagonem pro ženy a děti.

Práce pro téměř pět a půl tisíce dělníků  

Nebylo jednoduché splnit vysoká očekávání i krátký deadline určený královskou rodinou. Na projektu se podílelo na sto padesát inženýrů, na samotné stavbě pak pět tisíc tři sta padesát dělníků, převážně cizinců, jak je v Dubaji zvykem. 

Přísné kontroly řidičů i pojistka proti sebevrahům

Řidiči linky musí každý den před odjezdem projít testy na alkoholŘidiči linky musí každý den před odjezdem projít testy na alkohol

Řidiči linky musí každý den před odjezdem projít testy na alkohol. V každé kabině existuje i speciální systém, který umožňuje rychlé zastavení v případě, že by chtěl pod soupravu skočit nějaký nešťastník.

Čtení: Zájezdy do Dubaje – srovnání a doporučení

Dobrá adresa

Vláda se snaží zavedením linky jedoucí podél pobřeží řešit obtížnou dopravní situaci ve městě. Každá souprava pojme ve svých sedmi vozech více než čtyři sta pasažérů. Cestování by mělo být nadmíru příjemné i levné, dokonce i zastávky jsou klimatizované, a lístek stojí v přepočtu osmnáct korun. 

Dubajská tramvaj objíždí turisticky atraktivní místa, jako je ostrov Palm Džumeira, slavné mrakodrapy Jumeirah Lakes Towers nebo dubajský přístav. Jedná se o okruží linku, celkově trvá cesta čtyřicet dva minut, mimo jiné přes proslulou Jumeirah Beach Road. Navazuje na ni linka metra. 

Zajímavosti

Interiéry tramvajeInteriéry tramvaje

Jízda místní tramvají má vlastní desatero pravidel správného chování, například, nechte ostatním cestujícím osobní prostor. Na druhou stranu je tu pro cestující bezplatné wifi připojení a mobilní signál je zajištěný po celou dobu jízdy. Proti případným zlodějům zasáhne speciální metro policie.

Markéta Mikšíková

Markéta MikšíkováExpert Radynacestu.cz

Cestování mě nabíjí.

Spojené arabské emiráty (Dubaj)

Poznejte město kuriozit

Vyberte si jeden z našich 12 zájezdů do Dubaje

Zájezdy do Dubaje

Nejbližší volný zájezd odlétá již 28. březnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/dubajska-tramvaj/Doporučujeme z Emirátů

Nejnovější z EmirátůZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024