10 důvodů, proč navštívit Dubaj: superluxus, bezpečí a koupání po celý rok

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 49551x

Dubaj je městem snů a důvodů je pro tohle označení mnoho. Přesvědčte se sami.

Vyberte si z našich 11 zájezdů do DubajeZobrazit zájezdy

Že už jste navštívili spoustu míst a jen máloco vás ještě dokáže překvapit? A co byste řekli místu, kde vedle luxusního automobilu parkuje přežvýkavec? Na lamborghini vedle velblouda nebo bankomaty, které namísto bankovek vydávají zlato, narazíte opravdu jen v Dubaji Tady je deset důvodů, proč lehce netradiční město zázraků stojí zato vidět.

1. Bezkonkurenční nákupy

Na nákupy lodí, proč ne?Na nákupy lodí, proč ne?

Nakupování, to je jen jeden z mnoha důvodů, proč navštívit právě Dubaj. Pokud se tady ocitnete, rozhodně se do víru nákupů vrhněte po hlavě! Málokde je to totiž tak zajímavé a tak výhodné… Nakupování v Dubaji se absolutně vymyká všemu, co jste doposud viděli a zažili.

Zastavit se můžete třeba v nákupním centru Souk Madinat, kde vás po uměle vytvořených točitých vodních cestách sveze od jednoho obchodu k druhému tradiční vodní taxi. Mimo to zdejší obchody nabízejí největší výběr suvenýrů v Dubaji vůbec. 

Čtení na podobné témaNákupy v Dubaji: festival hojnosti a zábavy nejen pro bohaté šejkyPřečíst

2. Kvalitní jídlo za dobrou cenu

I v přepychové Dubaji, v níž je luxus naprostou samozřejmostí, se většinou nejlépe najíte v těch nejchudších částech města. Za návštěvu stojí ulice jménem Al Dhiyafah s nespočtem restaurací za přívětivé ceny. Nechybí perská, indická, íránská či libanonská kuchyně.

Ptejte se místních po libanonské restauraci Sidra, vyhlášené širokým výběrem grilovaného masa. Nebo jděte rovnou do té nejlepší - indické restaurace Ravi Restaurant. V menu pak hledejte nihari, což je v podstatě hovězí gulášová polévka s velkými kusy šťavnatého masa.

Čtení: Zájezdy do Dubaje – srovnání a doporučení

3. Celoročně příznivé počasí 

Vyměňte zimu za koupání na plážiVyměňte zimu za koupání na pláži

Skvělé počasí po celý rok, to je další důvod, proč si pro dovolenou vybrat Dubaj. Oproti chladnému počasí v Evropě to může být příjemná změna.

Nejen tolik potřebný vitamín D, ale i nádherné opálení a pozitivní energii, to vše načerpáte jen pár minut od centra Dubaje, na veřejně přístupné písčité pláži Al-Mamzar (vstup na pláž je zpoplatněn). Pokud ale budete mít štěstí, volné místo najdete i na hotelových plážích.

4. Umělé ostrovy fascinující svět

Umělé ostrovy připomínající datlovou palmu nebo rovnou celý svět? I to je Dubaj! Tento megalomanský projekt představuje jeden z mnoha způsobů, jakými Dubaj celému světu demonstruje své bohatství. Tři umělé ostrovy (nebo spíše poloostrovy) ve tvaru palem (Palms) jsou spolu s jedním souostrovím, jež při pohledu shora připomíná mapu světa (The World), sídlem luxusních obchodních center i rezidenčních čtvrtí.

Do roku 2017 na tomto souostroví vyrostou asi čtyři desítky unikátních domů, které budou částečně ponořené pod hladinou. 

Víte, že…

Písek, který byl spotřebován na výstavbu umělých ostrovů Palms, by dva a půl krát naplnil mrakodrap Empire State Building v New Yorku?

5. Vzrušující architektura všude kolem

Hotel Burj Al ArabHotel Burj Al Arab

Dubaj dnes náramně připomíná jedno velké rozpálené staveniště. Není divu, vždyť až čtvrtina stavebních jeřábů z celého světa je využívána právě tady.

Jedním z nejodvážnějších a současně nejobdivovanějších klenotů moderní dubajské architektury je Burj Al Arab (v překladu Věž Arabů), „sedmihvězdičkový“ hotel ve tvaru arabské plachetnice, který je často diskutovanou ozdobou jednoho z umělých ostrůvků.

Jediná noc v dvoulůžkovém pokoji typu Deluxe vás tu přijde na cca čtyřicet tři tisíc korun (r. 2015). V ceně jsou zahrnuty služby majordoma, vstup do soukromých bazénů a na pláže, vstup do vodního parku Wild Wadi, luxusní kosmetika francouzské značky Hermés atd.

6. Kosmopolitní město plné inspirace

Dubaj, město bohaté na multikulturní vlivy, je jako extrémně silný magnet, který přitahuje světoběžníky a cestovatele snad odevšad.

Pouhých dvacet procent obyvatelstva má občanství Spojených arabských emirátů, zbytek tvoří imigranti z Indie, Pákistánu, Bangladéše… Tady ale rozhodně neplatí, že na imigranty narazíte jedině v případě, že vám přijdou vyměnit ručníky v hotelové koupelně.

Naopak, mnoho z nich pracuje na velmi vysokých (manažerských) pozicích. V Dubaji totiž nehraje žádnou roli ani původ ani vyznání. Každý, kdo chce a tvrdě na sobě pracuje, se tady může vypracovat z nuly na vrchol.

7. Optimističtí, pohostinní a přátelští lidé

Místní jsou velice milí a pohostinníMístní jsou velice milí a pohostinní

O tradiční arabské pohostinnosti a štědrosti se toho napsalo už mnoho. I hotelový personál se o vás bude starat tak dobře, že si na chvíli budete připadat téměř jako členové královské rodiny. Ne nadarmo se o místních lidech hovoří jako o velmi srdečných, usměvavých a nadmíru vstřícných.

8. Absolutní pocit bezpečí

Kriminalita v Dubaji je minimální. Zločin se tady totiž tvrdě trestá. 

V Dubaji platí, že ženy po svém boku mužský doprovod nepotřebují. I když se ale mohou po ulicích pohybovat úplně samy, měly by, zejména v těch tradičnějších částech města, myslet na to, že je vhodnější vycházet ven v decentním oblečení, které nevzbuzuje pozornost.

9. Klubová scéna žije až do rána

Kluby se předhánějí s programemKluby se předhánějí s programem

Dubaj je fantastické a vzrušující město nabité zdánlivě nevyčerpatelnou energií. Najdete tu opravdu dobré kluby, kde na rozdíl od zbytku Dubaje neplatí zákaz pití alkoholu a protančit tu můžete celou noc. 

Kluby se neustále předhánějí, který z nich přinese lepší a lákavější program. Nechybí pravidelné koncerty i velkolepé ohňostroje.

10. Luxusní maličkosti zabalené v ještě luxusnějším balení

Trpí-li Dubaj nějakou silnou obsesí, pak je to jednoznačně obsese zlatem. Jak jinak si totiž vysvětlit kulinářský výstřelek v podobě zlatého cappuccina?! V kavárně El Café, kterou najdete v hotelu Emirates Palace, servírují kávu jménem Golden cappuccino posypanou dvaceti čtyř karátovým zlatem. Chutná sice jako dočista obyčejná káva a navíc stojí téměř čtyři sta korun, ale ten pocit, že máte zlato v hrdle, ten je k nezaplacení!

Že si k pití raději dáte jen obyčejnou kávu z automatu? Hlavní je – vybrat si ten správný! V Dubaji jsou totiž hned vedle automatů na kávu i automaty na zlato, takzvané zlatomaty. Nevěříte? Přesvědčte se sami a navštivte město zázraků s námi!

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Spojené arabské emiráty (Dubaj)

Poznejte město kuriozit

Vyberte si jeden z našich 11 zájezdů do Dubaje

Zájezdy do Dubaje

Nejbližší volný zájezd odlétá již 16. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/10-duvodu-pro-navstivit-dubaj/Doporučujeme z Emirátů

Nejnovější z EmirátůZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024