Letecky do Dubaje: pět a půl hodiny cesty

Markéta Lauterkrancová Markéta Lauterkrancová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 43148x

Do Dubaje je dnes nejvýhodnější a v podstatě jediná možná cesta letadlem. Z Prahy poletíte 5,5 hodiny.

Vyberte si z našich 14 zájezdů do DubajeZobrazit zájezdy

Budete-li cestovat do Spojených Arabských Emirátů z Prahy, čeká vás cesta přibližně 6,5 hod. Je proto dobré vzít si na palubu něco pro dlouhou chvíli – hodně napínavou knížku, tablet nebo MP3 přehrávač. Let je to přeci jen dlouhý, ale Dubaj za to stojí.

Pouštní země na březích Perského zálivu je stále častějším cílem cestovatelů. Dojem udělá snad na úplně každého, kdo poprvé zavítá do Spojených arabských emirátů, je překvapený z čistoty, pořádku, bezpečnosti a z překvapivě vysoké úrovně služeb.

Supermoderní architektura, kouzlo orientálních bazarů, procházky večerními uličkami nadchnou každého. Krásné moře, nezapomenutelné výlety do pouště, luxusní obchody s oděvy, šperky a elektronikou, to vše Vám mohou emiráty dopřát a prožijete tak dovolenou, na kterou se nezapomíná.

Možnosti dopravy - klasika či luxus na palubě Airbusu

Krásné uniformy letušek společnosti EmiratesKrásné uniformy letušek společnosti Emirates

Z Prahy je možné do Dubaje letět buď s charterovým letem, který pořádá Smart Wings ve spolupráci s Travel Service nebo s Emirates Airlines. Obojí odlétá z terminálu 1 letiště Václava Havla.

Pokud poletíte se Smart Wings, tak i přestože je to nízkonákladová letecká společnost, můžete očekávat občerstvení na palubě. Smart Wings přilétají na Dubajské letiště terminal 1, který je určený pro zahraniční letecké přepravce.

Poletíte-li s Emirates, tak Vás během letu potěší výběr z vice jak 750 možností zábavy, mezi něž patří filmy, televizní vysílání, hudba a hry. Emirates Airlines mají svůj vlastní terminál 3, který se pyšní cerfitikátem z Guinessovy knihy rekordů, je totiž největětší budovou na světě co do rozlohy jednoho patra. Emirates Airlines jsou největším leteckým dopravcem v arabském světě. V současnosti disponují flotilou 230 letounů, mezi nimiž je i 50 dvoupatrových Airbusů 380.

Dále má toto letiště terminál 2, který odbavuje lety nízkonákladové společnosti Fly Dubai a nákladní lety.

Dubaj je in: milióny zákazníků a razítko do pasu

Dubaj je jedno z nejvíce trendy míst k návštěvěDubaj je jedno z nejvíce trendy míst k návštěvě

Dubajské letiště v roce 2013 odbavilo neuvěřitelných 75 milionů cestujících. V současnosti jej rozšiřují a po dokončení v roce 2015 by měli být schopni odbavit 90 milionů cestujících ročně.

Na letišti v Dubaji musíte sice překonat dlouhou cestu (na jezdících pásech), ale přeci jen je to letiště poměrně atraktivní (už jen ten pohled z letadla), ikdyž o něco komplikovanější na orientaci.

Poté, co se dostanete z letadla do příletové haly, stále sledujte směr k pasové kontrole a zavazadlům . Při dlouhém popojíždění po jezdících pásech můžete třeba sledovat reklamy na stěnách představující nejnovější developerské projekty Dubaje.

Na pasové kontrole dostanete razítko do pasu a projdete očním testem. Na očním testu kouknete do mašinky, která zaznamená vaši rohovku. Je potřeba nemrkat.

Čtení: Zájezdy do Dubaje – srovnání a doporučení

Poškozená zavazadla hlaste ihned, později už není šance

Poškození zavazadla hlaste hned po sejmutí z pásuPoškození zavazadla hlaste hned po sejmutí z pásu

Teď už jen si vyzvednout kufr, který na vás určitě čeká. Pásů se zavazadly je několik a pokud ho nechcete hledat – podívejte se nad sebe na světelnou ceduli, kde u označení letu je uvedeno číslo pásu. A je to.

Pokud se stane, že je kufr poškozený – je potřeba to ihned nahlásit! Vedle pásů s kufry je kancelář (určitě ji poznáte), kde dostanete protokol o poškození. Když vyjdete bez protokolu ven z letiště, nebudete moci nic uplatnit na pojišťovně. S kufrem už míříte směrem k východu (Exit).

Po opuštění haly okamžitě zjistíte, o kolik desitek stupňů je tady tepleji než doma...

Markéta Lauterkrancová

Markéta LauterkrancováExpert Radynacestu.cz

Cestování je mou vášní. Ráda vám doporučím, co v cizině vyzkoušet, navštívit, ochutnat a jak si odvézt nádherné zážitky.

Spojené arabské emiráty (Dubaj)

Poznejte město kuriozit

Vyberte si jeden z našich 14 zájezdů do Dubaje

Zájezdy do Dubaje

Nejbližší volný zájezd odlétá již 16. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/let-z-prahy-a-letiste-v-dubaji/Doporučujeme z Emirátů

Nejnovější z EmirátůZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024