Počasí v Dubaji: vyjeďte na jaře nebo na podzim

Jana Laníková Jana Laníková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 71201x

Počasí v Dubaji je celoročně krásné, v létě se ovšem teploty vyšplhají klidně ke čtyřicítce.

Vyberte si z našich 14 zájezdů do DubajeZobrazit zájezdy

Tip pro vás

Pokud vám nevadí úmorná horka, vydejte se do Dubaje v letních měsících, vedle nízkých cen jistě oceníte i liduprázdné pláže. Hotely jsou zpravidla obsazeny pouze ze 30 %, tudíž vám bude personál plně k dispozici a bude si vás předcházet.

V Dubaji je celoročně velmi krásné počasí s průměrnou teplotou okolo 25 stupňů. Na dlouhé mrazivé dny a noci přes zimní měsíce v Perském zálivu rovnou zapomeňte. I když matička Země už párkrát sníh arabským obyvatelům nadělila, lyžování tu není prioritní zábavou. Chybí krásné svahy plné sněhu a roubených chatek. I když byl takovýto projekt před pár lety navržen, z finančních důvodů se se stavbou nezapočalo.

Není ale pravidlem, že kde je poušť, není sníh… Pokud bez lyží nemůžete být a překážkou vám není nekonečný písek, natož vysoké letní teploty, zajděte do nákupního střediska Mall of the Emirates a v mínus třech stupních skočte na svah plný sněhu. Děti se pobaví na bobové dráze nebo na parádní show s tučňáky.

Pokud nevíte, kam na dovolenou v létě a milujete saunování pod otevřeným nebem, jsou Emiráty tou pravou destinací. Denní teploty se tu v letních měsících vyšplhají až na 48 ºC ve stínu, teplota vody se v létě drží mezi 29 a 35 stupni. Klimatizace je tu každodenní nutností, stejně jako dostatek vody.

Pokud se tedy rozhodnete Dubaj navštívit, vybírejte některý z podzimních nebo jarních termínů. Ideálními měsíci pro vycestování je říjen až květen. Záleží samozřejmě na tom, zda jedete Spojené arabské emiráty poznávat nebo jen odpočívat na pláži v areálu hotelu.

V Dubaji se můžete těšit na stabilní počasíV Dubaji se můžete těšit na stabilní počasí

V prvním případě bude dobré, když zvolíte listopad až duben, kdy teploty dosahují příjemných čísel, v druhém případě doporučujeme říjen až prosinec, kdy je teplé moře. Dále je vhodný termín březen až květen, kdy teploty šplhají od 30 do 38 stupňů. Starším ročníkům nebo malým dětem nedoporučujeme cestovat do Perského zálivu od června do září, kdy se léto přesouvá do fáze zvané peklo.

Jaro

Na jaře se denní teploty pohybují kolem 30 ºC, teplota vody je v březnu a dubnu kolem 25 ºC, v květnu a červnu už dosahuje úctyhodných 29 ºC. Pokud zvolíte poznávací zájezd, jaro je ta správná doba na jeho uskutečnění.

Léto

Nejméně turistů jezdí do Dubaje v létě. Ceny za ubytování jsou v těchto měsících sice nejnižší, ale horké počasí je až nesnesitelné a v případě normálních cen by Dubaj v tomto období zela prázdnotou. Pro pohodlné koupání má většina hotelů bazény, ve kterých kontroluje teplotu vody. Ta je kvůli horku ochlazována na 28–30 stupňů. Jinak by nebylo možné bazén vůbec použít.

Návštěva této země se v létě nedoporučuje osobám, které mají problémy s astmatem a srdcem. V celé oblasti Perského zálivu je vysoká vlhkost vzduchu, v létě téměř 100 %, což jsou pro nemocné osoby dosti rizikové podmínky.

Čtení: Zájezdy do Dubaje – srovnání a doporučení

Podzim

V podzimních měsících se teplota vzduchu pohybuje kolem 30–33 ºC, teplota vody sahá na příčku 26. Je to nejlepší doba pro pobyt i poznávání. V těchto nejpříznivějších dnech vás může potkat jen písečná bouře. Vzhledem k tomu, že právě poušť tvoří čtyři pětiny celého státu, to není nic neobvyklého. Jemný písek pak poletuje jak v poušti, tak ve městech. V takovém případě se určitě hodí rouška či kapesník přes ústa a nos.

Zima

Pršet může jedině v ziměPršet může jedině v zimě

Během roku v celých Spojených arabských emirátech prší jen výjimečně. S dešti se můžete setkat většinou v zimě, a to od prosince do února. Kolikrát vás může zastihnout jen mrholení, které člověka vzhledem k příjemné teplotě nijak neomezuje. Někdy však přijde pořádný déšť, který suchá zem není schopna absorbovat v dostatečné míře, takže všude vznikají menší rybníčky. Na silnicích pak větší jezírka.

V některých částech města se jaksi zapomnělo na výstavbu kanálů, a tak jsou přívaly vody více viditelné. Motoristům se dostane umytí podvozku zdarma. Nejvíce dešťových přeháněk je na severu země, kde začíná pohoří Al Hadžar.

V zimních měsících se také můžete setkat se severozápadním větrem, kterému se říká shamel. Vítr s sebou přináší zvířený prach a písek, což je velmi nepříjemné, především při pobřeží a ve městě.

Jana Laníková

Jana LaníkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Těmito místy Vás provedu osobně

Vyberte si z mých 27 zájezdů

Spojené arabské emiráty (Dubaj)

Poznejte město kuriozit

Vyberte si jeden z našich 14 zájezdů do Dubaje

Zájezdy do Dubaje

Nejbližší volný zájezd odlétá již 16. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/pocasi-v-dubaji/Doporučujeme z Emirátů

Nejnovější z EmirátůZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024