Hltáte u obrazovky další díl Hry o trůny? Začas můžete slavné filmové lokace spatřit i na vlastní oči

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 12. 10. 2018 • Přečteno 2937x

Je tu podzim a s ním i příliv nových seriálů. Možná jste se ale zhlédli spíše v klasice v podobě Hry o trůny. To pak s předstihem začněte plánovat výlet do Severního Irska, kde si prohlédnete (nejen) unikátní filmové kulisy.

Vyberte si z našich 9 zájezdů do IrskaZobrazit zájezdy

Víte, že…

Seriáloví hrdinové jsou natolik populární, že podle nich fanoušci dokonce pojmenovávají své potomky. Až tak v Anglii narazíte na někoho jménem Khaleesi, Arya, Tyrion, Sansa nebo třeba Theon, nijak zvlášť se nad tím nepozastavujte.  

Hra o trůny není jen obyčejný seriál. Dnes už jde o skutečnou posedlost, v jejímž důsledku fanoušci na celém světě s oblibou navštěvují místa, kde se oceňovaný seriál natáčel. Ani my neumíme vypovědět, jak skvělý je to pocit, vidět na vlastní oči říční krajinu a údolí Arryn, nekonečné travnaté pláně známé jako Dothracké moře nebo potemnělý Zimohrad. Vítejte ve fantasy světě.

Britsko-americký seriál Hra o trůny, nazvaný podle první části románové série Píseň ledu a ohně z pera George R. R. Martina, je v podstatě román na pokračování plný sexu, násilí, krve a intrik. Přesto – nebo spíš právě proto – je o seriál i výpravu na místa, kde se slavné scény natáčely, takový zájem.

Zkažená královna Cersei jednou prohlásila: „Když hrajete hru o trůny, buď vyhrajete, nebo zemřete.“ Anebo zůstanete žít navždy jako turistická atrakce. Takové jsou alespoň plány irského výrobního štábu. Kromě krajin Severního Irska se však seriál natáčel také na Islandu, ve Španělsku, ve Spojených státech amerických atd.

Po odvysílání posledního dílu závěrečné série v roce 2019 budou některé filmové lokace a kulisy v Severním Irsku trvale zpřístupněny také fanouškovské veřejnosti. Přijmete-li pozvání, na vlastní oči spatříte třeba rodinné sídlo rodu Starků Zimohrad, zaklepete na bránu Černého hradu nebo projdete vraty až do Králova přístaviště.

V umně zaranžovaných prostorách se vám představí rovněž kostýmy, rekvizity a zbraně. O interaktivní charakter celé expozice se pak kromě unikátních exponátů postará multimediální prezentace. Tradiční výstavu se spoustou originálních rekvizit z celé série si budou moci návštěvníci prohlédnout ve studiu Linen Mill. Zažijte neopakovatelnou atmosféru tak, jak je zachycena ve Hře o trůny, a společně s námi objevujte kouzlo Irska.

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Irsko

Dejte Irsku zelenou

Vyberte si jeden z našich 9 zájezdů do Irska

Zájezdy do Irska

Nejbližší volný zájezd odlétá již 21. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/hltate-u-obrazovky-dalsi-dil-hry-o-truny-zacas-muzete-slavne-filmove-lokace-spatrit-i-na-vlastni-oci/Doporučujeme z Irska

Nejnovější z IrskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024