Barevná revolta v ulicích Dublinu. šedé rozvodné skříně semaforů zdobí street art malby

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 3. 2018 • Přečteno 2811x

Pokud máte smysl pro humor, pomalované rozvodné skříně semaforů vás pobaví, možná poučí a nepochybně naplní novým elánem a chutí do života. Buďte si jistí, že si je budete chtít prohlédnout úplně všechny.

Vyberte si z našich 8 zájezdů do DublinuZobrazit zájezdy

Tip pro vás...

Kdyby vás při prohlídce rozvodnic zastihlo špatné počasí, vzpomeňte si na heslo, které velmi výstižně popisuje podstatu Irska. To heslo zní: „V irském baru neprší!“ Možná i proto byste napříč celým Irskem napočítali na třináct tisíc barů a pubů. 

Vloni jsme se zamilovali do street artu v Dubaji a teď je čas na změnu. A to dokonce i na změnu kontinentu. Pouliční umění v Dublinu je skvělou příležitostí, jak poznat tvorbu populárních umělců graffiti a street artu také na starém kontinentu. Jejich malby, které pokryly jinak nevýrazné rozvodné skříně semaforů, jsou všechno, jen ne fádní a bez energie.

Celý tento projekt, za nímž stojí umělecká iniciativa Dublin Canvas, se rozběhl již v roce 2013. Jeho záměrem bylo a i nadále je měnit městské prostředí Dublinu v přívětivější místo pro život.

Semafory jsou vždy nedílnou součástí důležitých dopravních uzlů a jejich rozvodné skříně jsou chodcům, řidičům i cyklistům, kteří stojí na světlech a čekají na zelenou, rovnou na očích. Rozvodnice ale byly zprvu šedé a nezáživné, pak zřetelnější, až se vybarvily, čímž městu dodaly šťávu a kolemjdoucím zábavu.

Projektový koordinátor Dave Murtagh prohlásil, že záměrem celého projektu bylo vnést záblesk barev a kreativity na zasmušile tmavé pozadí města. „Méně šedé, více hravosti“, tak nějak lze definovat hlavní motto celého projektu.

Původně zcela nový háv obléklo patnáct rozvodných skříní v ulici Camden Street a v okolí Baggot Street a Rathmines. Obyvatelé Dublinu i turisté ale byli tímto nápadem přímo nadšení, a tak neustále přibývají další a další pestrobarevné rozvodnice. Na některé z nich se podívejte do naší galerie a uvidíte, že si je také zamilujete.  

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Irsko (Dublin)

Poznejte hrdý Dublin

Vyberte si jeden z našich 8 zájezdů do Dublinu

Zájezdy do Dublinu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 25. dubnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/barevna-revolta-v-ulicich-dublinu-sede-rozvodne-skrine-semaforu-zdobi-street-art-malby/Doporučujeme z Irska

Nejnovější z IrskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024