Top turistická atrakce světa? Irský pivovar Guinness Storehouse převálcoval Eiffelovku i Koloseum!

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 13445x

A vítězem klání o evropskou TOP turistickou atrakci se stává... Pivovar Guinness Storehouse v Dublinu!

Vyberte si z našich 7 zájezdů do DublinuZobrazit zájezdy

Víte, že...

Se jménem Guinness je nedílně spjata také stejnojmenná Guinnessova kniha rekordů? Všechno to začalo v roce 1955, když se tehdejší ředitel pivovaru, sir Hugh Beaver, pustil do sporu s přáteli, kteří se nemohli shodnout, zdali je nejrychlejším evropským ptákem tetřev, nebo kulík.

Věhlasné turistické ikony, jako je Eiffelovka nebo Koloseum, svedly bitvu o evropskou TOP turistickou atrakci a tentokrát ji projeli na celé čáře! Absolutní prvenství jim letos vyfoukl věhlasný pivovar Guinness Storehouse v Dublinu, hlavním městě Irska. Podobně strhující průběh 22. ročníku této soutěže očekával asi jen málokdo! 

O vítězi prestižní soutěže World Travel Awards, která je v cestovním ruchu považována za obdobu filmového Oscara, je již pro letošní rok rozhodnuto. Zatímco některé evropské státy, které se už málem viděly s výhrou v kapse, si teď narychlo utírají slzy z prohry, Irsko má pořádný důvod k oslavě!     

V letošním finále sváděly lítý boj o první místo takové turistické klenoty, jakými jsou Akropole v Aténách, Buckinghamský palác, barcelonská La Sagrada Familia, římské Koloseum nebo třeba Eiffelova věž. Musely ale sportovně přiznat, že kultovní pivovar Guinness Storehouse v centrálním Dublinu, který byl otevřen teprve v roce 2006, si svou výhru pro letošek rozhodně zasloužil!

Toto prvenství jen koneckonců potvrzuje současný trend, a sice že turisté dnes vyhledávají především autentické a nezapomenutelné zážitky a chtějí poznat a zažít něco z opravdového života v dané lokalitě.

Pokud někdy do irské metropole zavítáte, vězte, že exkurze po pivovaru Guinness Storehouse je sázkou na jistotu! Jen v loňském roce tuto atrakci navštívil přes jeden milion návštěvníků.

Individuální prohlídky začínají vždy v přízemí a zavedou vás do světa rozličných ingrediencí potřebných k výrobě piva, historických nástrojů i samotné výroby.

To nejlepší ale jako vždy čeká na konec – stylově zařízený The Gravity Bar na střeše pivovaru. Unikátní panoramatický výhled na Dublin je tady zdarma stejně tak jako pinta svěžího piva Guinness, jednoho z nejpopulárnějších piv na světě vůbec. Vaří se v šedesáti zemích světa a roztáčí ve více než sto dvaceti. Ročně se ho tak prodá okolo osmi set padesáti milionů litrů.   

Na zdraví! Na vítězství! Na vás!

Adresa: Guinness Storehouse, St James´s Gate, Dublin 8

Otevřeno sedm dní v týdnu!: (9:30–17:00 h)

Vstupné: plné (18 €), studenti 18+ (16 €), studenti mladší osmnácti let (13,50 €)  

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Irsko (Dublin)

Poznejte hrdý Dublin

Vyberte si jeden z našich 7 zájezdů do Dublinu

Zájezdy do Dublinu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 30. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/bitvu-turistickych-ikon-vyhral-irsky-pivovar-guinness-storehouse/Doporučujeme z Irska

Nejnovější z IrskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024