Irská hudba, tance nebo hon za pokladem. Dublin oslaví den sv. Patrika, irský národní svátek

Julie Ginzberg Julie Ginzberg, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 6836x

Národní svátek oslaví Irové především ve svém hlavním městě - Dublinu. V úterý 17. března se všichni dabliňané, a nejen oni, přestrojí do zelené.

1 zájezd na téma: Oslavy sv. Patrika – DublinZobrazit zájezdy

Víte, že...

Poznávacím znamením sv. Patrika, křesťanského pastýře, je zelený trojlístek? Právě na něm prý Patrik Irům vysvětloval Svatou Trojici. Lidé proto v tento den zelený trojlístek nosí na oblečení nebo namalován na obličeji.

Svátek sv. Patrika se slaví každoročně 17. března. Britský Londýn, kanadský Newfoundland i některá australská města se vyzdobí čtyřlístky a přestrojí do zelené. Ale protože se jedná o svátek patrona Irska, nejvelkolepější sláva se odehraje kde jinde než v Dublinu.

Irský národní svátek se letos v Dublinu oslaví od 14. do 17. března. Letošní festival bude věnován současnému irskému umění od divadla, přes literaturu, film a tanec. Vychutnat si umělecký zážitek budete moci na těch nejzajímavějších historických místech irského hlavního města, jako je Royal Hibernian Academy, Knihovna arcibiskupa Marshe, Belvedere House nebo Dublinský hrad.

Jednotlivé části „St. Patrick's Festival“ jsou buď s placenými vstupenkami, anebo zdarma bez nich. Objevovat tajemná zákoutí města však můžete už v sobotu 14. března na tradičním „Honu za pokladem“, což je asi dvouhodinový závod v centru města. Je jen třeba se předem zaregistrovat.

Festival i celé oslavy vrcholí v úterý 17. března přehlídkou, jejíž trasa povede od Parnell Square centrem města a skončí na Patrick Street, jak jinak než u katedrály sv. Patrika.

Co vás kromě průvodů a divadla na oslavách sv. Patrika čeká a nemine, je irská hudba, irské národní tance a popíjení tmavého piva. To jsou totiž atributy, které jsou vlastní majitelům tohoto svátku – samotným Irům.

Julie Ginzberg

Julie GinzbergExpert Radynacestu.cz

Zájezdy na oslavy sv. Patrika do Irska (Dublin)

Dublinu zelená sluší

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Dublinu na téma: Oslavy sv. Patrika

Zájezdy do Dublinu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 14. březnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/dublin-svpatrik-oslav/Doporučujeme z Irska

Nejnovější z IrskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024