Irská hudba, tance nebo hon za pokladem. Dublin oslaví den sv. Patrika, irský národní svátek

Julie Ginzberg Julie Ginzberg, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 4661x

Národní svátek oslaví Irové především ve svém hlavním městě - Dublinu. V úterý 17. března se všichni dabliňané, a nejen oni, přestrojí do zelené.

Vyberte si z našich 9 zájezdů do DublinuZobrazit zájezdy

Víte, že...

Poznávacím znamením sv. Patrika, křesťanského pastýře, je zelený trojlístek? Právě na něm prý Patrik Irům vysvětloval Svatou Trojici. Lidé proto v tento den zelený trojlístek nosí na oblečení nebo namalován na obličeji.

Svátek sv. Patrika se slaví každoročně 17. března. Britský Londýn, kanadský Newfoundland i některá australská města se vyzdobí čtyřlístky a přestrojí do zelené. Ale protože se jedná o svátek patrona Irska, nejvelkolepější sláva se odehraje kde jinde než v Dublinu.

Irský národní svátek se letos v Dublinu oslaví od 14. do 17. března. Letošní festival bude věnován současnému irskému umění od divadla, přes literaturu, film a tanec. Vychutnat si umělecký zážitek budete moci na těch nejzajímavějších historických místech irského hlavního města, jako je Royal Hibernian Academy, Knihovna arcibiskupa Marshe, Belvedere House nebo Dublinský hrad.

Jednotlivé části „St. Patrick's Festival“ jsou buď s placenými vstupenkami, anebo zdarma bez nich. Objevovat tajemná zákoutí města však můžete už v sobotu 14. března na tradičním „Honu za pokladem“, což je asi dvouhodinový závod v centru města. Je jen třeba se předem zaregistrovat.

Festival i celé oslavy vrcholí v úterý 17. března přehlídkou, jejíž trasa povede od Parnell Square centrem města a skončí na Patrick Street, jak jinak než u katedrály sv. Patrika.

Co vás kromě průvodů a divadla na oslavách sv. Patrika čeká a nemine, je irská hudba, irské národní tance a popíjení tmavého piva. To jsou totiž atributy, které jsou vlastní majitelům tohoto svátku – samotným Irům.

Julie Ginzberg

Julie GinzbergExpert Radynacestu.cz

Irsko (Dublin)

Poznejte hrdý Dublin

Vyberte si jeden z našich 9 zájezdů do Dublinu

Zobrazit aktuální zájezdy do Dublinu

Nejbližší volný zájezd již 14. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/dublin-svpatrik-oslav/Doporučujeme z Irska

Nejnovější z IrskaPřihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!