Paříž: Nejromantičtější město Evropy

Veronika Uhrová Veronika Uhrová, Průvodce Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 22639x

Paříž jakožto hospodářské a kulturní středisko hraje velkou roli v oblasti politiky, gastronomie a módy.

Vyberte si z našich 29 zájezdů do PařížeZobraz zájezdy

Víte, že...

V Paříži vzniklo označení „metro“? Pařížská podzemka začala jezdit v roce 1900 pod názvem Métropolitain, což byla zkratka dopravce, který jej provozoval. Dlouhý název se postupem času zkrátil na Métro a postupně, ale s krátkým „e“, se rozšířil do celého světa.

Velké parky, proslulé bulváry a pohoda u kávy v typických francouzských kavárničkách s výhledem na nejzajímavější památky – to, ale v každém případě nejen to, je romantické hlavní město Francie, Paříž. Vítejte!

Francouzská metropole vás dostane svou jedinečnou atmosférou, kterou je zde provoněný i vzduch. Ochutnat musíte pravé francouzské crêpes, což jsou palačinky na sladko, tak i verzi slanou tzv. galette. Dáte-li si na kterémkoliv místě v Paříži kávu anebo sklenku vína, budete mile překvapeni, jelikož Pařížané jsou v tomto odvětví opravdové jedničky.

Město módy a bohaté historie

Do Paříže se jezdí hlavně za poznáváním. Metropole galského kohouta je lákadlem nejen pro milovníky umění, kteří mohou navštívit TOP muzea. Paříž je i městem módy a mluví se o ní také jako o městě milenců. A není se čemu divit. Už jen symbol Francie, který se v Paříži nachází, tedy Eiffelova věž, je nezapomenutelným zážitkem mnoha návštěvníků.

Paříž je pro turisty velmi atraktivní. Jezdí se sem hlavně v létě a na jaře. Ale ani v těchto ročních obdobích se nemusíte obrňovat trpělivostí u nejzajímavějších památek, jelikož s našimi průvodci máte zaručené, že se dostanete všude a bez zdlouhavého čekání. :)

Rezervace zájezdu je jednoduchá a přehledná. Víte přesně, co si objednáváte. Myslíme na každý detail.

Šlechtický kraj Ile-de-France

Je třeba podotknout, že Paříž se nachází v regionu nazývaným Ile-de-France. Je to jeden z hlavních francouzských regionů, který leží v samotném srdci Francie a jeho centrum tvoří právě Paříž. Ovšem jeho území daleko přesahují za předměstí metropole.

Ile-de-France byl oblíbený kraj šlechty, zejména poté, co František II. nechal v první polovině 16. století přestavět zámek ve Fontaineblau na renesanční palác. V Ile-de-France se nachází nejnavštěvovanější památka Francie – klasicistní zámek ve Versailles, který je dokladem záliby Ludvíka XIV. v přepychu.

Poblíž leží i zámek Rambouillet, který je úzce spjatý s Ludvíkem XVI. a v současné době slouží jako letní sídlo prezidenta Francie.

Ile-de-France je však kromě „kraje zámků“ i krajem zúrodňovaným řekami Seinou a Marnou. Tento kraj plný vápencových rovin, polí s pšenicí, lesů i samostatných alejí topolů inspiroval mnoho umělců k tvorbě. Malíři, kteří se nechali tímto krajem okouzlit, byli například Corot, Rousseau, Pissaro či Cézanne.

Seina protíná centrum

Řeka Seina, která protéká Paříží, ji rozděluje na pravý a levý břeh. Historickým centrem města jsou ostrovy Ile de la Cité a Ile St-Louis. Ile de la Cité je ostrov na Seině, který je znám elegantními obchody a kavárnami. Ostrovy bývají označovány za nejromantičtější části Paříže. Ile de la Cité je větší než Ile St-Louis a je historickým a turistickým centrem.

Čtení na podobné témaSedmero pařížské romantiky: Tipy, co podniknout ve městě lásky, když ji/jeho miluješPřečíst

Návštěvníky na Ile de la Cité láká zejména velkolepá katedrála Notre Dame, která leží přímo na ostrově, dále úžasná Saint Chapelle. Je paradoxní, že Pont Neuf (Nový most) je navzdory svému jménu nejstarším kamenným mostem ze všech 37 mostů postavených přes Seinu. Překrásný výhled na řeku se rozkrývá na východní části ostrova, na square du Vert Galant (na náměstí Starého záletníka).

Druhým a menším pařížským ostrovem je Ile St-Louis, na kterém se sice nenachází tolik památek, ale o to více jsou jeho uličky půvabné a plné klidu. Čajovny a domy ze 17. století, obchody a galerie se podílejí na tom, že ostrov bývá využíván k romantickým procházkám.

Památky a mosty těchto ostrovů bezpochyby patří k těm nejzajímavějším pařížským místům a atrakcím.

Veronika Uhrová

Veronika UhrováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Těmito místy Vás provedu osobně

Vyberte si z mých 3 zájezdů

Francie (Paříž)

Vezměte si Paříž do dlaně

Vyberte si jeden z našich 29 zájezdů do Paříže

Zobrazit aktuální zájezdy do Paříže

Nejbližší volný zájezd odlétá již 7. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/pariz/

Doporučujeme z Francie

Nejnovější z FranciePřihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!